Pakisan'da türbe görevlisi 20 kişiyi öldürdü

Pakistan'ın Pencap kentinde bir türbe görevlisi, türbeyi ziyaret eden 20 kişiyi bıçaklayarak öldürdü

02 Nisan 2017, Pazar 21:26
A A

Pakistan'ın Penjab eyaletine bağlı Sargodha kentinde, bir Sufi türbesinde en az 20 ziyaretçi zehirlenerek ve hançerlenerek öldürüldü.

TÜRBEDEN KAÇAN KADIN ORTAYA ÇIKARDI

TÜRBEDEN KAÇAN KADIN ORTAYA ÇIKARDI

Polis yetkilileri, cinayetleri türbenin Abdül Vahid adlı bakıcısının işlediğine inandıklarını söyledi. Olaydan sonra gözaltına alınan Vahid'in tek tek odasına çağırdığı ziyaretçilere önce zehirli yiyecekler verdiği ardından bu kişileri, yanındakilerin yardımıyla hançerleyerek ve sopayla döverek öldürdüğü belirtiliyor. Olay, yaralı bir kadının türbeden kaçarak hastaneye gitmesiyle ortaya çıktı.

Polis yetkilileri, Vahid ve suç ortağı olduğundan şüphenilen kişileri türbede yakaladı. 50 yaşındaki Vahid'in akli dengesinin yerinde olmadığı belirtiliyor.  

BBC Türkçe'nin haberine göre Vahid, polise ifadesinde bu kişileri kendisini öldürmeye geldiklerinden korkarak öldürdüğünü söyledi.  

İŞKENCE GÖRMÜŞLER

İŞKENCE GÖRMÜŞLER

Pakistan Geo Televizyonu, çıplak halde bulunan ziyaretçilerin öldürülmeden önce işkence gördüklerini duyurdu.  

PAKİSTAN'DA TÜRBE SALDIRILARI

PAKİSTAN'DA TÜRBE SALDIRILARI

Son birkaç aydır Pakistan'ın Sufi türbeleri Sünni militanlar tarafından hedef alınmaya başlamıştı. Şubat ayında 80 kişi Lal Şahbaz Kalender türbesinde DEAŞ'ın üstlendiği bir canlı bomba saldırısında hayatını kaybetmişti.  

Geçtiğimiz kasım ayında ise ülkenin güneybatısındaki Şah Nurani türbesinde meydana gelen ve DEAŞ'ın üstlendiği bir patlamada 52 kişi can vermişti.   

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.