Pantolon paçası nasıl kıvrılır?

Pantolon paçası eskiden mecburiyetten kıvrılıyormuş çünkü herkesin terziye gidecek durumu yokmuş. Ancak son 10 yıldır özellikle kot pantolonların paçalarını kıvırmak en sevilen trendlerden biri. Uzun süre de hayatımızda olacak gibi duruyor. Peki pantolon paçası nasıl kıvrılır? Pantolon türlerine göre anlattık.

01 Mayıs 2021, Cumartesi 13:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Özellikle boyfriend jean trend olduğundan beri, hem sokak modasında, hem de pek çok ünlü stilinde paça kıvırma trendi oldukça popüler. Birkaç sene önce popüler olmaya başlayan bu trendin etkisi kolay kolay geçecek gibi durmuyor. Her ne kadar boyfriend jean pantolon ile gündeme gelmiş olsalar bile hemen her pantolon modelleri için paça kıvırma trendi uygulamak mümkün.

İspanyol paça

İspanyol paça

Pantolonunuzun paçasını kıvırıyorsanız, gözler ayak bilekleri ve ayaklara odaklanacağından ayakkabı konusunda şık bir seçim yapmanız yerinde olur. Öne çıkartmak istediğiniz bir ayakkabınız için de paçalarınızı kıvırabilirsiniz. Topuklu ya da topuksuz ayakkabılarla uygulayabileceğiniz bu trendi İspanyol paça pantolonlara uygulamaktansa kesinlikle kaçınmalısınız.


Boru paça

Boru paça

Düz kesim inen ve boru paçaya sahip pantolon modelleri için kalın katlanmış paça daha iyi bir görünür. 

Skinny jean

Skinny jean

Eğer giydiğiniz pantolon “süper skinny” olarak tabir edilen dar, vücuda oturan bir pantolon modeli ise, ince kıvrılmış pantolon paçası ideal olanı. Paçayı dikişin inceliğinde 2 kat kıvırmanız yeterlidir bu pantolon modelleri için.


Boyfriend jean

Boyfriend jean

Boyfriend jean pantolon olarak tabir edilen, yırtık ve bol pantolon modelleri verdiği görüntü salaş, rahat bir tarzdır. Bu yüzden öyle, düzgün kıvrılmış paça görüntüsü pek bu pantolonlara göre değildir. Paçaları, bir tür rulo yapar yapar gibi, yukarı doğru, bir iki kat gelişi güzel sıvamak bu pantolon modelleri için yeterli olacaktır.


 Likralı pantolonlar

Likralı pantolonlar

Likralı pantolon modelleri için paçayı içe doğru kıvırabilirsiniz. Bunu yaparken önce ters çevirerek pantolonu paçayı kıvırın ve açılmasını önlemek için ütüyle üzerinden geçin. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bugün kim ne giymiş? (1 Mayıs 2021)