'Paralelin bir çizgisi cemaat ise diğeri kim?'

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Ergenekon ve Balyoz davalarıyla orduya kumpas kurulduğunu belirterek, "'Eyvah' dediler, 'Biz safmışız, yanılmışız, milli orduya kumpas kurulmuş' dediler. Paralel iki çizgiden oluşur. Paralelin bir çizgisi cemaat ise diğeri kim?" dedi

18 Ocak 2015, Pazar 18:43
A A


Mustafa Kamalak, Düzce’de partisinin il kongresine katıldı. Partililere seslenen Kamalak, AK Parti’yi eleştirerek, "’Hoca’nın öğrencileri’ deniyordu. Hoca ne dedi? ’Ben diploma vermedim ki ben ders verirken arkadan kaçan öğrencilerimizdi’ dedi. Evet onlar bizim kardeşlerimiz ama Habil ile Kabil de kardeşti. Aramızda ne fark var? Söylemler aynı, ama yaptıklarımız çok farklı. Onların söylemleri ile yaptıkları apayrı" diye konuştu.

Kamalak, Ergenekon ve Balyoz davalarıyla orduya kumpas kurulduğunu açıklayarak, "Ergenekon ve Balyoz davaları dediler. Biz dedik ki; suç işleyen en ağır cezayı alsın ama ordu yıpratılmasın. Tarihten ders alınız dedik. Nedir tarihte ki ders; 1826 yılında 2’nci Mahmut yeniçeri ocağını lağvetti. Bizlere batının etkisi ile vakayı hayriye diye okutuldu. Ama vakayı şerdi. Yeniçeri ocağını kapatarak Osmanlı kara kuvvetlerini lağvettiler. Orduyu yıkarsanız sonucu Güneydoğu’da çıkar dedik. Bugün doğuda devlet var mı? Yanlışım varsa ’Var’ de. ’Eyvah’ dediler, ’Biz safmışız, yanılmışız, milli orduya kumpas kurulmuş’ dediler. Biz diyorduk ya bunu. Bütün toplananlar serbest kaldı. Paralel iki çizgiden oluşur. Paralelin bir çizgisi cemaat ise diğeri kim? Rabbim bizim doğru yoldan ayırmasın. Bize doğru söylemeyi nasip eylesin" dedi.

Tezcan SOLMAZ/DÜZCE, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.