Parke taşıyla 9 yaşındaki kızın kafasına vurdu, serbest kaldı!

Parke taşıyla 9 yaşındaki kızın kafasına vurdu, serbest kaldı!

Samsun’da 33 yaşındaki Osman Ç., sokakta bisikletle gezen 9 yaşındaki kızın başına parke taşıyla vurup kaçtı. Polisin aradığı şüpheli, otogarda bir genç kızı taciz edince yakalanıp gözaltına aldı.Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada saldırganın hastanede gözlem altında olduğu bildirildi

24 Haziran 2017, Cumartesi 13:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Erzurum’da evinin perceresinden havalı tabancayla ateş ederek sokakta oyun oynayan 4 yaşındaki Sümeyye Boz ile 6 yaşındaki İkra Kaya’yı sırtından vuran 27 yaşındaki Ömer Murat Akçay’ın tutuklanmasının ardından, çocuğa yönelik bir şiddet haberi de Samsun’dan geldi.


PARKE TAŞIYLA VURDU!


Atakum ilçesinde inşaat işçisi Osman Ç., evinin önünde arkadaşlarıyla bisikletle gezen A.M.A. isimli kıza saldırdı. Eliyle arkasına gizlediği büyük bir parke taşıyla yavaşca gelen Osman Ç., arkası dönük kızın başına sert bir şekilde vurdu. Yere yığılan kız kendinden geçti. Şüpheli ise olay yerinden kaçtı. Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye sağlık ekipleri ve polis sevk edildi.SAĞLIK DURUMU İYİ

Ambulansla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan küçük kız, tedavi altına alındı. Sağlık durumu iyi olan A.M.A. bir süre kontrol altında tutulduktan sonra taburcu edilecek.
 

TACİZDEN YAKALANDI, SERBEST KALDI


Olayın ardından kaçan şüphelinin yakalanması için ise polis soruşturma başlattı. Güvenlik kamerası görüntüleri incelendi. Bu olaydan 2 ay sonra yine Atakum'da otobüs durağında otobüs bekleyen bir genç kıza tacizde bulunan Osman Ç., çevredekiler tarafından etkisiz hale getirilerek polise teslim edildi. Polis tarafından gözaltına alınarak merkeze götürülen şüphelinin 9 yaşındaki A.M.A.’yı darp eden kişi olduğu güvenlik kamerası görüntülerinden tespit edildi.

Güvenlik kamerasındaki kişinin kendisi olmadığını savunan Osman Ç., böyle bir olayı hatırlamadığını ifade etti. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Osman Ç., her iki olay nedeniyle çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrolle serbest bırakıldı.
 

AV. FIRAT EPÖZDEMİR: 20 YILA KADAR HAPİS GEREKTİRİR


İstanbul Barosu'na üye avukat Fırat Epözdemir konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede "Şüpheli, elindeki büyük bir taş ile çocuğun kafasına çok sert bir biçim vurup kaçıyor. Bu durum iki şekilde değerlendirilebilir: Birincisi, burada şüphelinin kastı 'yaralama kastı' mıdır yoksa 'öldürme' kastı mıdır... Olay bir bütün olarak değerlendirildiğinde, elindeki sert cisim olan taşla çocuğun kafa bölgesini sert bir biçimde hedef alması, kastın, 'öldürme' olduğunu açıkça ortaya çıkıyor. Bunun da Türk Ceza Kanunu'ndaki (TCK) karşılığı çocuğa karşı kasten öldürmeye teşebbüstür. Yani TCK'nın 82/1-e, 35'inci maddeleri gereği 13 yıldan 20 yıla kadar hapis gerektirir. "

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NDAN AÇIKLAMA


  Samsun Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, "24 Haziran 2017 tarihinde bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada ‘Bu Manyak Serbest Kaldı’ başlığı ile yapılan haberde, küçük kız çocuğuna karşı gerçekleştirilen taşlı saldırı ile yetişkin bayana yönelik gerçekleştirilen taciz olayının failinin aynı kişi olmasına rağmen Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca bu kişi hakkında işlem yapılmamış algısı oluşturulması nedeniyle basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Haberde belirtilen ilk olay Samsun ili Atakum ilçesinde bundan 5 ay önce gerçekleşmiş olup, küçük kıza yapılan taşlı saldırı sonrasında kaçan şüphelinin tespiti ve yakalanması için olayın hemen akabinde çalışmalar başlatılmıştır. Bu olaydan 2 ay sonra da 3 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşen tacizden dolayı yakalanan şüphelinin ilk olayı gerçekleştiren şahıs olduğu güvenlik kamera kayıtlarından değerlendirilmiş, bu tespit üzerine O.Ç. isimli şahıs gözaltına alınmıştır. Şüpheli savunmasında taciz olayını kabul etmiş ancak yaralama olayını kabul etmemiştir.

HASTANEDE GÖZETİM ALTINA ALINDI


Şahsın dengesiz davranışlar sergilemesi üzerine akıl sağlığı yönünden muayene için hastaneye sevki sağlanmış, yapılan tetkikler sonucunda yüzde 40 oranında zihinsel rahatsızlığı olduğu belirlenmiştir. Bu rapor üzerine her iki olay nedeniyle sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol verilerek Samsun Ruh Sağılığı ve Hastalıkları Hastanesinde gözlem altına alınmıştır. Halen gözlem altında bulunan şüpheli O.Ç. hakkında taciz olayından dolayı 15.05.2017 tarihinde Asliye Ceza Mahkemesine kamu davası açılmış, küçük kız çocuğuna yönelik yaralama olayı ile ilgili soruşturma ise devam etmektedir" denildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İbn Haldun Üniversitesi rektörlüğüne Atilla Arkan atandı! Prof. Dr. Atilla Arkan kimdir?