Parmakları olduğundan ince ve uzun gösterecek oje hileleri

Kalın ve tombik parmaklar kadınların kendilerinde en sevmediği fiziksel özelliklerin başında geliyor. Ama parmakları ince uzun göstermek mümkün. 'Parmaklarımı nasıl inceletebilirim?' diye düşünürken elbette ilk seçeneğiniz zayıflamak. Ama zaten zayıfsanız size birkaç oje sürme ve tırnak tekniği anlatacağız. Parmakları uzun gösteren tırnak şeklinden tutun, oje renklerine deneyebileceğiniz pek yol var.

29 Ocak 2021, Cuma 14:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Tırnak boyu çok uzun olmamalı

Tırnak boyu çok uzun olmamalı

Tırnaklarınız ne çok uzun ne çok kısa olmalı. Parmak boyunu 3-4mm kadar geçen tırnaklarınızı, köşelerini hafifçe yuvarlayarak törpüleyin. Bu sayede tırnakların daha dar ve uzun görünür. Bunun yanında, tırnak etlerini kesmeden krem sürerek geriye itin. Böylece oje süreceğiniz alanı genişletebilirsiniz.

Belirgin nail art

Keskin ve güçlü desenler, 10 tırnağa birden yapılırsa gözü çok yorar. 1 veya 2 parmağa göz alıcı desenler uygularsanız, yapıldıktan sonra istenen etkiyi doğru bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Neon detaylar

Neon detaylar

Tamamen neona boyamak tırnaklarınıza hoş bir görünüm kazandırabilir, fakat ince ve düzgün neon çizgiler tırnaklarınızı yaz enerjisi katarak uzun gösterecektir.

 Nötr renkler seçin

Nötr renkler seçin

Göze hitap etmesi için tırnaklarınıza küçük ayrıntılar ekleyin, ancak yerleştirmelerinizi tırnakların kenarlarına kadar sınırlayın. Böylece dağınık bir görüntü oluşmasını engelleyebilirsiniz. Nötr tonların uzatma etkisi vardır, bu yüzden nötr tonlar kullanırsanız ekstra bir uzunluk görünümü kazanabilirsiniz.

 Koyu renklerle tırnağınıza istediğiniz şekli verin

Koyu renklerle tırnağınıza istediğiniz şekli verin

Kırmızı, bordo, siyah, lacivert gibi koyu renkli ojelerle tırnak şeklinizi istediğiniz gibi gösterebilirsiniz. Bu ojeler daha belirgin olduğu için açık renklere nazaran algıyı şekillendirmede daha başarılıdır.


 Ojeyi nasıl sürmeli?

Ojeyi nasıl sürmeli?

Seçtiğiniz ojeyi ortadan sürmeye başlayın. Tırnaklarınızın kenar kısımlarına oje uygulamayın. Böylece, koyu renkli ojen tırnağınızda dikey bir doğru gibi görüneceği için tırnaklarınızı da daha uzun gösterecektir. Veya, açık renkli bir oje üstüne koyu bir renkle, tırnağının tam ortasına gelecek şekilde tek bir ince çizgi çekebilirsiniz. Siyah, oldukça başarılı bir seçim olacaktır.

Renkli frenchler

Klasik french manikürü artık yerini renkli şeritlere bırakıyor. Buradaki anahtar, çizgileri ince tutmaktır. Böylelikle tırnaklarınız olduğundan daha uzun gözükecektir.


 Tırnaklarınıza badem şekli verin

Tırnaklarınıza badem şekli verin

Tırnaklarınızı badem şeklinde törpüleyip, oje olarak nude tonlar tercih edin. Son dönemlerin modası bu tırnak tarzı, oldukça bakımlı görünmenizi sağlayacaktır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gözünüzü korkutmasın: İnternetten parfüm alışverişi için 7 etkili tüyo