Paul Auster'den Kılıçdaroğlu'na yanıt

Paul Auster'den Kılıçdaroğlu'na yanıt

Paul Auster'den Kılıçdaroğlu'na yanıt

07 Şubat 2012, Salı 18:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ABD’li yazar Paul Auster’i Türkiye’ye davet ettiği mektubuna cevap geldiği, yazarın uygun bir zamanda davet çağrısını değerlendireceğini belirttiği bildirildi.

CHP Basın Birimi’nden yapılan yazılı açıklamada, Auster’in geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından bir mektupla Türkiye’ye davet edildiği anımsatıldı.

Auster’in davete, bir mektupla yanıt verdiği belirtilen açıklamada, Auster’in, "Kamuoyu önünde beni desteklediğiniz için size ne kadar müteşekkir olduğumu bilmenizi isterim" ifadelerini kullandığı belirtildi.

Açıklamada, Auster’in ’Sayın Kılıçdaroğlu’ diye başlayan cevabi mektubunda, "Desteğiniz ve Türkiye’ye nazik davetiniz için teşekkür ederim. Ülkenizdeki yazarlara karşı davranışlar hakkındaki kaygılarımı dile getirmek açısından şu ana dek gitmeme tutumumu sürdürmüştüm. Ancak mektubunuz bu konuyu düşünmeme vesile olmuştur. Önerinizi dikkatle değerlendireceğim" dediği kaydedildi.

Auster’in ayrıca, "yoğun programına rağmen uygun bir zaman diliminde irtibata geçerek Türkiye’ye davet çağrısını değerlendireceğini" belirttiği de bildirildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Normalleşme ne zaman başlayacak? Kısıtlamalar esniyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar