Pazarda seç-al yöntemi yasaklanınca corona kavgası çıktı

Pazarda seç-al yöntemi yasaklanınca corona kavgası çıktı

Erzurum'da semt pazarlarında, corona virüse karşı alınan önlem ile seç- al yönteminin kaldırılması üzerine rastgele ürün dolduran pazarcıyla müşteriler arasında 'çürük', 'ezik' ya da 'küçük' tartışması yaşanmaya başlandı.

24 Mart 2020, Salı 09:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Erzurum'da, semt pazarlarında corona virüse karşı alınan önlemler kapsamında pazarcıya eldiven ve maske takma zorunluluğu getirilirken, vatandaşlara da 'seç-al' yasaklandı. Seç- al yönteminin kaldırılması üzerine rastgele ürün dolduran pazarcıyla müşteriler arasında 'çürük', 'ezik' ya da 'küçük' tartışması yaşanmaya başlandı.

Dünya Sağlık Örgütü'nce pandemi ilan edilen corona virüs salgınının Türkiye'de de yayılmasının ardından ülke genelinde sıkı tedbirler alınıyor. 65 yaş ve üzeri ile kronik hastalığı bulunan vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı getirilmesinin yanı sıra Sağlık Bakanlığı'nca her fırsatta diğer vatandaşlar için de gerekmedikçe 'sokağa çıkmayın, evde kalın' çağrısı yapılıyor. Halkın yoğun olarak gittiği semt pazarlarına da salgına karşı alınan önlemler kapsamında bazı kurallar getirildi. Sebze ve meyve satışlarının yapıldığı pazarlarda esnafa maske ve eldiven takma zorunluluğu getirildi. Pazara gelen vatandaşa da 'seç-al' şeklindeki satış kaldırıldı.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sosyal medyada paylaşılan yaşlı adamın videosu büyük tepki çekti: Bakan Soylu açıklama yaptı