Pazartesi sendromuna yenik düşmemek için 10 öneri

Hafta sonun tatilinden sonra pazartesi günleri işe dönmek hepimiz için çok zorlayıcı bir durum. Hatta durum o kadar yaygın ki bir adı bile var: Pazartesi sendromu... Basit birkaç öneriyle bu sinir bozucu durumu aşıp haftanın ilk gününü mutlu geçirebilirsiniz...

05 Kasım 2018, Pazartesi 09:14 Son Güncelleme:
A A
PAZARTESİ GÜNLERİ ÇOK FAZLA İŞ YAPMAYIN

PAZARTESİ GÜNLERİ ÇOK FAZLA İŞ YAPMAYIN

Pazartesi günlerinde bütün işleri yapmamaya çalışın. Acil olan işler dışında yapılacakları haftanın diğer günlerine yaymanız sizi stresten ve isteksizlikten uzak tutar.

HAFTA SONUNU GÜZEL GEÇİRİN

HAFTA SONUNU GÜZEL GEÇİRİN

Hafta sonunu eğlenceli ve güzel geçirmek sizi pazartesi gününde işte daha istekli ve motive yapabilir. Hafta sonu seyahate çıkmak, yeni yerler keşfetmek hafta başına sizi enerjik kılar.
9. MÜZİK DİNLEYİN

9. MÜZİK DİNLEYİN

Pazartesi günlerine sizi dinamik kılacak müziklerle başlayabilirsiniz. En sevdiğiniz parçalardan oluşan müzik listenizi güncel tutmayı unutmayın.


HAFTA SONU BASİT İŞLERİ HALLEDEBİLİRSİNİZ

HAFTA SONU BASİT İŞLERİ HALLEDEBİLİRSİNİZ

Hafta sonları sizi yormayan ve kolaylıkla halledebileceğiniz işleri yapmak hafta içi size zaman kazandırır ve daha önemli işlere yoğunlaşmanızın önünü açar.

5. PAZARTESİ GÜNÜ ERKEN KALKIN

5. PAZARTESİ GÜNÜ ERKEN KALKIN

Pazartesi günleri erken kalkmak haftaya daha dinamik başlamanızı sağlar. Trafik ve işe geç kalma stresinden uzak bir pazartesi gününe başlamak işe daha kolay odaklanmanızda size yardımcı olur.


GÜNEŞİ SELAMLAYIN

GÜNEŞİ SELAMLAYIN

Sabahları güneş ışığını görmek daha kolay uyanmanızı ve güne daha kolay adapte olmanızı sağlıyor. Pazartesi sabahları güneşi selamlamayı deneyin.

UYKU DÜZENİ OLUŞTURUN

UYKU DÜZENİ OLUŞTURUN

Haftanın her günü aynı uyku düzenine sadık kalmanız sizi sendromdan uzak tutar. Hafta içi az uyuyup hafta sonu çok daha fazla uyumanız Pazartesi günleri sizi strese yöneltir.KIYAFETLERİNİZİ BİR GÜN ÖNCEDEN HAZIRLAYIN

KIYAFETLERİNİZİ BİR GÜN ÖNCEDEN HAZIRLAYIN

Pazartesi sabahı stres olmadan güne başlamanın bir yolu da ofiste ne giyeceğinizi pazar akşamından hazırlamak. Böylece sabah daha rahat ve hızlı bir şekilde hazırlanabilirsiniz.SABAH DUŞ ALIN

SABAH DUŞ ALIN

Sabah duş almak pazartesi gününe daha zinde başlamanızı sağlar. Ilık bir duş sonrası soğuk suyla kapanış yapmanız uykunuzu da açar.


EGZERSİZLE GÜNE BAŞLAYIN

EGZERSİZLE GÜNE BAŞLAYIN

Pazartesi sabahı erken kalkarak kısa bir egzersiz yapmak sizi çok daha enerjik ve motive bir hale getirecektir. Meditasyon veya birkaç hareketten oluşan kısa bir egzersiz yapmayı deneyin.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.