Pepe transferi 200 milyon insana ulaştı!

Pepe'nin transferinde bir Türk takımı ilk kez klasik duyuru yapmak yerine Beşiktaş İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Candaş Tolga Işık'ın projesiyle farklı bir iletişim stratejisiyle hareket etti.

05 Temmuz 2017, Çarşamba 18:05
A A
Pepe, Beşiktaş'ın bu yılki şampiyonluk kutlamalarında Beşiktaş taraftarının İstanbul Boğazı'nda yüzlerce tekneyle oluşturduğu Beşiktaş donanması fotoğrafını sosyal medya hesabına koyup Beşiktaş'ın resmi hesabına "Bu sene?" diye sordu. Besiktaş da "Bundan sonra her sene!!!" diye cevap verdi. Bu diyalog sadece sosyal medyada 400 milyondan fazla etkileşim alarak rekor kırdı.
 

200 MİLYON TEKİL KİŞİ...


Pepe'nin transferinin bu taktikle duyurulması, bir kulup ve oyuncu arasindaki bu diyalog transfer haberinin dışında 18 ülkede 100'den fazla ajans, gazete ve televizyon kanali tarafindan ayrıca haber yapıldı. Henüz 24 saat gecmeden sosyal medya ve klasik medya kanalları üzerinden tüm dünyada 200 milyon tekil kişiye ulaşılarak bir rekor kırıldı.Beşiktaş bu sayede dünyanın en iyi 5 stoperinden birini transfer ederken diğer yandan da hem Besiktaş markası hem de İstanbul'u parlatan uluslararası anlamda bedeli milyon eurolarla öçlülebilecek bir 'pr kampanyası' yapmış oldu.

Hürriyet

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.