Perakende sektörü YZB 2017'de "Verimlilik" için buluşacak

Perakende sektörünün on binlerce paydaşını bir araya getiren Uluslararası Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) Konferansı ve Fuarı'nın 9'uncusu için geri sayım başladı. Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından 12-13 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek YZB 2017'de "Dönüşüm" başlığı altında perakende sektöründeki verimlilik konusu her yönüyle masaya yatırılacak. Sektörün duayen isimleri perakendede verimli dönüşümü tesis eden unsurları ortaya koyarken; sponsor firmalar, temsil ettiği 300'e yakın markanın yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak

24 Şubat 2017, Cuma 09:37
A A
Organize perakendenin en önemli halkası olan yerel zincir marketler, 12-13 Nisan tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde 9'uncu kez bir araya gelecek. TPF tarafından düzenlenen Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) 2017, üreticiden tedarikçiye, perakendecilerden sektöre hizmet sunan firmalara kadar yine on binlerce paydaşını aynı çatı altında buluşturacak.

“300 MARKANIN YENİ ÜRÜN VE HİZMETLERİ TANITILACAK”
Organize gıda perakendesinin en büyük konferans ve fuar organizasyonu olan YZB 2017, yurt içinde ve yurt dışında, 21 yılda 30'un üzerinde ülkede düzenlediği 400 projenin organizatörü Globus Fuar ve Kongre Yönetimi tarafından gerçekleştirilecek. YZB 2017, önceki yıllarda olduğu gibi fuar ve konferans olmak üzere iki ayrı bölümde kapılarını aralayacak. Bu yıl “Dönüşüm” başlığı altında verimlilik konusunda sektörün tüm oyuncularını bir araya getirecek olan etkinlikte sponsor firmalar, te konusunu katılımcılarla paylaşacak.

“VERİMLİLİĞİN PERAKENDEDE DÖNÜŞÜMÜ MUHTEŞEM OLACAK”
Geçtiğimiz yıl 300'e yakın markanın te dedi.

Üretici, yerel zincir ve tüketici üçgeninin köprüsü Yerel Zincirler Buluşuyor 2017’de bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanından yerel market zincirleri dev markalarla buluşacak. Yerli ve yabancı dev markaların destekleriyle gücüne güç katan, Türkiye’nin yanı sıra uluslararası arenadan da misafirlerini ağırlayan YZB 2017’nin bu yılki ana sponsorları Coca-Cola İçecek, ETİ ve Unilever oldu.

“BÜYÜME, VERİMLİ DÖNÜŞÜMLE SAĞLANACAK”
Satış hacmi 80 milyar TL'yi bulan organize gıda perakende sektörünün yüzde 37,7'sini yerel perakendenin oluşturduğunu belirten TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, TPF’nin üretici, perakendeci ve tüketici arasında önemli bir köprü vazifesi üstlendiğini söyledi. Altunbilek perakende sektörü ve YZB 2017 ile ilgili olarak şunları kaydetti;
"Ekonomik ve konjonktürel nedenlerle tüm sektörlerin kendi içinde tasarruf önlemleri aldığı ve zor bir yıl olarak hatırlanacak 2016'nın yaralarını sarmaya başladık. 2017'de diğer sektörlerde olduğu gibi perakendede de 'Verimlilik' ön planda olacak. Geçtiğimiz yıl YZB'de başlattığımız bu önemli konuyu, daha da genişleterek bu yıl da işleyeceğiz. Ana gündemimiz sektörümüze emek veren işletmelerdeki verimli dönüşümü tesis eden unsurları ortaya koymak. Uzun vadede başarılı işletmelere dönüşmek ve verimlilik sağlamanın yollarını tartışmak üzere yine önemli gündem maddeleri belirledik. Bu tema altında uyguladığımız stratejilerle yerel zincirlerin cirosu 30 milyar TL seviyesine ulaştı. Bu yılki hedefimiz ise yine çift haneli büyüyerek 33 milyar TL seviyesine ulaşmak. YZB 2017'de sektöre yön veren isimler ‘Verimli Dönüşümü’ gerçekleştirebilmemiz için vizyoner verimlilik, iyi verimlilik uygulamaları, pazarlamada verimlilik ve finansta verimlilik başlıklarında ‘Verimlilik’ ve ‘Dönüşüm’ konusunu makro düzeyden mikro düzeye indirgeyecek. Türkiye’nin yanı sıra yüzlerce ülkede operasyonlarını sürdüren yerli ve yabancı markaların sponsor, perakende sektörüne yön veren markaların katılımcı olduğu YZB 2017’ye iş süreçlerinde verimli dönüşümü sağlamak isteyen tüm üyelerimizi, sektördeki tüm paydaşlarımızı davet ediyoruz.”

SEKTÖR DEVLERİ YZB 2017’DE
Yerel Zincirler Buluşuyor, 9’uncu yılında da yerli ve yabancı birçok firmanın desteğiyle kapılarını aralayacak. Hazırlıkların tüm hızıyla sürdüğü YZB 2017’nin bu yılki sponsorları ise şöyle gerçekleşti;
Ana Sponsorlar        : Coca-Cola İçecek, Eti, Unilever
Gala Yemeği Sponsoru    : Hayat Kimya
Kuru: Nestlé, Parex, Sleepy
Resmi Sponsorlar        : Bağdat Baharat, Erpiliç, Mutlu Makarna, Oba Makarna, Sanset, Saray, Şenpiliç, Tadım
Oturum Sponsorları        : Eczacıbaşı, Lila Kağıt, Meysu, Red Bull, Sistem 9
Tematik Sponsorlar        : Marketyo (Mobil Uygulama), OSP Creative (Sahne, Dekor, Prodüksiyon), Port VALE (Transfer Hizmetleri), Şölen (Perakendenin Şöleni)
Destek Sponsorları        : Anavarza Bal, Danet, Forsa Kağıt, Fresh’n Soft, HP, KOR-Mars Madencilik, Mor Yapım, Safya, Seyidoğlu, Tanem-Adalılar Kuruyemiş, Teksüt
Medya Partnerleri        : Posta (Perakendenin Gazetesi), 24 TV, Best FM, Medya A.Ş., Star Gazetesi

Detaylı bilgi için tıklayınız.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.