Peru parasıyla dolandırıcılık

Mamak'ta Peru parasını, Euro olarak göstererek vatandaşları dolandırdıkları ileri sürülen iki kişi jandarma ekiplerince gözaltına alındı

A A
Peru parasıyla dolandırıcılık

2 Şubat Salı günü Mamak’ta bir petrol istasyonu yakınlarında bir vatandaşın iki kişi tarafından dolandırıldığı ihbarını alan jandarma alay komutanlığı ekipleri konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Peru parası "nuevo sol"u, Euro olarak göstererek bozdurmaya çalıştıkları ihbar edilen iki kişinin kullandıkları otomobili tespit eden ekipler, İlhan G. ve Özgür D’yi Mamak’taki evlerinde gözaltına aldı.

Ankara Jandarma Alay Komutanlığında ifadeleri alınan zanlıların, Euro'ya benzeyen Peru parasıyla çok sayıda vatandaşı dolandırdıkları belirlendi.

Peru parasının "P" harfini yeşil kalemle boyadıkları ve Euro diye gösterdikleri belirtilen zanlıların bu şekilde bin 500 Euro değerindeki bir tabloyu da bu parayı kullanarak satın aldıkları tespit edildi.X

Zanlıların, mağdurlardan dolandırdıkları parayla lüks bir hayat sürdükleri 4 daire 2 adet lüks otomobil aldıkları bildirildi. Zanlıların yarın adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER En güzel fotoğraflarla Atatürk