Peşmerge Türkiye üzerinden böyle döndü!

Peşmerge Türkiye üzerinden böyle döndü!

Suriye'nin Kobani kentinde IŞİD ile çatışan YPG'ye destek olarak Erbil'den gönderilen 150 kişilik ikinci Peşmerge grubunun görevi devralmasıyla, ilk gelen Peşmerge grubu Irak'a döndü. Türkiye'ye ilk girdiklerinde sevgi gösterileri ve Kürdistan bayraklarıyla ilerleyen Peşmerge, bu kez siyah camlı ve plakasız minibüsler içinde, gösteri yapılmadan döndü

04 Aralık 2014, Perşembe 14:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi tarafından Kobani’de IŞID ile çatışan YPG’ye destek olarak Erbil’den gönderilen 150 kişilik ikinci Peşmerge grubu 2 Aralık’ta uçakla Şanlıurfa’ya geldi ve Kobani’ye gitti.

Kobani’ye geçen ikinci gruba silah ve mühimmatları teslim eden 150 kişilik ilk Peşmerge grubu ise bu sabah Kobani’den Türkiye’ye geçti ve otobüslere bindikten sonra zırhlı polis araçları eşliğinde GAP Havalimanı’na getirildi.
 

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer22878","22878","201410","22878-205246.jpg","1", "0","Peşmerge Kürt Bayraklarıyla Kobani sınırına ilerliyor");
Polis korumasında havalimanına gelen  Peşmergeler, saat 11.40’ta havalanan uçakla Erbil’e hareket etti.

Peşmergeleri, Erbil Uluslararası Havalimanı'nda Peşmerge Bakanı Mustafa Seyid Kadir ve diğer askeri yetkililer karşıladı.

Peşmergelerin taşınması için siyah camlı, içeridekileri göstermeyen araçlar seçildi. Araçların çoğunun plakalarının da söküldüğü görüldü.

Ömer ŞULUL-Ömer PINAR / ŞANLIURFA, (DHA)


 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Prof. Ömer Faruk Harman hayatını kaybetti (Prof. Ömer Faruk Harman kimdir, hayatı)