Petek Dinçöz duruşmaya gitmedi, 12 milyondan oldu

'Arım Balım Peteğim' programı için yapımcısıyla mahkemelik olan Petek Dinçöz, kazandığı 12 milyon lirayı almak için başvurduğu icradan eli boş dönmüştü. Haksız yere şirketin içinin boşaltıldığını ileri süren Petek Dinçöz’ün açtığı dava görüldü.

24 Mayıs 2020, Pazar 08:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

2009-2010 yılları arasında bir televizyon kanalında 'Arım Balım Peteğim' isimli programın sunuculuğunu yapan Petek Dinçöz, o dönem alamadığı parası için yapımcı şirkete dava açtı.

Dinçöz, parasının tahsili için icra istedi. İcraya giden memurlar, şirketin üçüncü şahıslara devredildiği ortaya çıkınca boş döndü. Şirketin üzerine kayıtlı gayrimenkul ya da mal varlığı tespit edilemeyince, şirketin planlı şekilde hareket ederek muhasebe hesaplarının boşaltıldığını belirtip, şirketin haksız davranışı nedeniyle zarara uğratıldığını belirten Petek Dinçöz, İcra Ceza Mahkemesi'ne başvurdu.

Dinçöz, yapım şirketinin, 'Alacaklıyı zarara uğratmak için mevcudu eksiltmek' suçunu işlediğini öne sürdü. Günaydın'dan Dilek Yaman'ın haberine göre; geçen günlerde İcra Ceza Mahkemesi'nde yargılama yapıldı.


Mahkeme, Dinçöz'ün her ne kadar sanık şirket sahibinin hapis cezası ile cezalandırılması istese de, mahkemeye usulüne uygun olarak davet edilmesine rağmen Dinçöz'ün ya da avukatının duruşmaya gelmediği ve gelmediği gibi bir mazerette de bulunmadığı gerekçesiyle şikayet hakkının düşürülmesine karar verdi.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Jessica May: Kemal Sunal benim idolüm