Petrol şirketinin kirli tezgahı!

Bazı petrol şirketlerinin, küresel ısınmanın insan faaliyetlerinden kaynaklandığı görüşünü zayıflatmak için düşünce kuruluşlarına para verdiği iddia edildi

09 Şubat 2010, Salı 05:00
A A
Petrol şirketinin kirli tezgahı!

EXXENMOBİL'İN OYUNU

İngiliz Independent gazetesinde yer alan habere göre, dünyanın en büyük petrol şirketlerinden biri olan Amerikalı ExxonMobil, Amerikan Atlas Ekonomik Araştırmalar Vakfı ve İngiliz Uluslararası Politika Ağı gibi düşünce kuruluşlarına yüzbinlerce dolar yardımda bulundu. Bu kuruluşlar da küresel ısınmayı reddedenlerin tezlerini savunduğu uluslararası seminerler düzenledi.

SPONSOR OLDULAR

Atlas Vakfı, 2008’de ExxonMobil’den 100 bin dolardan fazla para aldı. Vakıf, iklim değişimine karşı çıkan 30 kadar düşünce kuruluşuna destek verdi ve geçen martta New York’ta yapılan dünyanın önde gelen iklim değişimi karşıtlarının toplantısının sponsorları arasında yer aldı. Toplantıyı düzenleyen Heartland Enstitüsü’nün de son yıllarda ExxonMobil’den para alan bir başka düşünce kuruluşu olduğu belirtildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.