Photoshop efsanesi tam gaz!

Photoshop efsanesi tam gaz!

Çirkini güzelleştiren, şişmanı zayıflatan efsane yazılım Photoshop, bir kilometre taşımı daha geçti!

21 Şubat 2015, Cumartesi 15:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Grafik tasarım denilince akla gelen ilk program olan Adobe Photoshop, geçtiğimiz gün 25 yaşını devirdi. Adobe, efsane yazılımının 25. yaşını, 25 yaş altındaki sanatçıların çalışmalarından oluşan bir sergiyle taçlandırmayı planlıyor. Bu 25 çalışmadan esinlenen eklentileri ise , programın içinde bir araç kutusu olarak kullanıcılara sunacak.

19 Şubat 1990'da çok kısıtlı bir kaç eklenti ile yola çıkan Photoshop zaman içinde muazzam değişiklikler yaşadı ve ilk günden beri yüzden fazla yeni düzenleme aracına kavuştu.

Adobe, 25.yıla özel olarak "Dream On" adını verdiği ve Aerosmith'in unutulmaz şarkısından güç alan bir televizyon spotu da hazırladı ve Pazar günü Akademi Ödülleri gecesinde yayınlamayı düşünüyor. Gone Girl, Avatar ve How To Train Your Dragon 2'ye göndermeler görebileceğiniz TV spotunun amacı elbette programın Hollywood'a sunduğu katkıların da altını çizmek.

Başlatılan "Top 25 Under 25" çalışması ise, 25 yaşın altındaki genç tasarımcıların eserlerini Behance.net altına "Ps25Under25" tag'ini kullanarak yüklemeleri şeklinde şekillenecek. İlk 25'e girmeyi başaran tasarımcılar Photoshop'un Instagram hesabına erişim kazanacak ve hesaba giriş yapabilecekleri 2 hafta süresince kendi eserlerini dünya ile paylaşma şansı yakalayacaklar. Kutlama, 24 yaşındaki Meksikalı tasarımcı Fredy Santiago ile başladı bile... 

Resimlerle: 25 Komik ve Başarısız Photoshop Hilesi

Kaynak: CHIP Online

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Justin Bieber'ın elektrikli Rolls Royce aracının fiyatı 500 bin dolar