Pınar Gültekin'in Özgecan Aslan'ın öldürülmesi ile ilgili yazdığı tweetler ortaya çıktı

Pınar Gültekin'in Özgecan Aslan'ın öldürülmesi ile ilgili yazdığı tweetler ortaya çıktı

Muğla'da Cemal Metin Avcı tarafından katledilen Pınar Gültekin'in, Özgecan Aslan için attığı tweetler ortaya çıktı. Özgecan, 2015 yılında evine gitmek için bindiği minibüste tecavüze uğrayıp yakılarak öldürülmüştü. Gültekin tweetinde, "Sanki kız kardeşimin başına gelmişçesine canım acıyor, içim parçalanıyor. Böyle şerefsizler asılmalı." yazmış.

22 Temmuz 2020, Çarşamba 13:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Muğla'nın Ula İlçesi'ne bağlı Akyaka Mahallesi'nde yaşayan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü son sınıf öğrencisi 27 yaşındaki Pınar Gültekin'in evli olduğu öğrenilen Cemal Metin Avcı tarafından vahşice dövüldüğü, boğularak öldürüldüğü ve cesedinin yakıldıktan sonra, varille ormanlık alana bırakıldığı ortaya çıktı.

Pınar'ı bulmak için kurulan özel ekip tarafından gözaltına alınan cani, cinayeti itiraf etti. Şüpheli sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.Öte yandan Pınar Gültekin'in kendisi gibi vahşi bir cinayete kurban giden Özgecan Aslan için paylaşımlar yaptığı ortaya çıktı.

"Canım acıyor, içim parçalanıyor" 

Paylaşımlarında acısını dile getiren Gültekin'in 2015 yılında bindiği minibüste tecavüze uğrayıp yakılarak öldürülen Özgecan için "Bir türlü geçmiyor, sanki kız kardeşimin başına gelmişçesine canım acıyor, içim parçalanıyor. Nice Özgecanlar gitti, artık yeter" tweetini attığı görüldü.

#olayıngeçmişi

Muğla'da öldürüldükten sonra cesedi bir varile konulan ve ardından üzerine beton dökülen Pınar Gültekin'in katil zanlısını sosyal medya hesabı ele verdi. Gültekin'in, katil zanlısı Cemal Metin Avcı'yı 16 Temmuz tarihinde sosyal medya hesabından engellediği ortaya çıktı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencisi 27 yaşındaki Pınar Gültekin'in vahşice öldürülmesinin detayları ortaya çıkıyor. Bar işletmecesi Cemal Metin Avcı tarafından dövüldükten sonra bayılan ve ardından boğularak öldürülen Pınar Gültekin'in cansız bedenini varile koyan, ardından üzerine beton döken Avcı, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

Pınar sosyal medyada Cemal Metin Avcı'yı engellemiş

Jandarma ve Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğünün kurduğu özel ekip, Pınar Gültekin'in sosyal medya hesabını inceledi. Yapılan incelemede, Gültekin'in sosyal medya hesabından 16 Temmuz tarihinde cinayet zanlısı Cemal Metin Avcı'yı engellediği ortaya çıktı.

Cinayeti ortaya çıkaran 2 detay

Jandarma ve Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Pınar Gültekin'in yakın çevresinden aldığı bilgiler doğrultusunda, Cemal Metin Avcı ile uzun süredir birliktelikleri bulunduğu bilgisi üzerine bu kişi hakkında incelemeler yaptı. Katil zanlısı Avcı, üzerindeki şüphelerin artması sonrası gözaltına alındı. Zanlının sorgusunda, sosyal medya hesabının Pınar Gültekin tarafından 16 Temmuz tarihinde neden engellendiği ve akaryakıt istasyonundan pet şişe içinde aldığı benzini ne yaptığı soruları üzerine cinayet düğümü çözüldü.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Genç doktor 1570 farklı numaradan taciz edildi