PKK yol bastı, adam kaçırdı

PKK yol bastı, adam kaçırdı

Tunceli ile Ovacık İlçesi'nin bağlantısını sağlayan karayolunu kesen kalabalık bir PKK'lı terörist grubu 2 kişiyi kaçırdı

09 Temmuz 2010, Cuma 12:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bu sabah erken saatlerinde Tunceli-Ovacık karayolunu 40’ıncı kilometrede kesen kalabalık bir PKK’lı grubu, yoldan geçen araçları durdurarak kimlik kontrolü yaptı.

Araçlarda bulunanlara örgüt propagandası yapan PKK’lılar, AK Parti ile ilişkili olduğu ileri sürülen bir aracı da ateşe vererek yaktı. PKK’lılar, aynı araç içinde bulunan 2 kişiyi yanlarına alarak, yol kestikleri mevkide bombalı tuzaklar bırakıp dağlık ve ormanlık alandaki derin vadilere doğru kaçtı.

Ovacık İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne atanan sivil bir polis, yeni görev yerine giderken yolun kesildiğini farkederek jandarmaya haber verdi.

Bunun üzerine bölgeye ilk olarak 2 kobra helikopter sevkedilerek, PKK’lıların kaçtığı derin vadiler ve güzergahlar yoğun bombardıman altına alındı.

Ayrıca Tunceli 4’üncü Komando Tugay Komutanlığı’na bağlı profesyonel birlikler de Sikorsky helikopterlerle bölgeye sevk edilmeye başlandı. Bu nedenle Tunceli semalarında yoğun bir helikopter trafiği yaşandı.

Tunceli-Ovacık bağlantısını sağlayan karayolu, devam eden operasyon ve güvenlik nedeniyle ulaşıma kapatıldı.

BİRAHANEYE EL BOMBASI

Gece saat 03.00 sıralarında Tunceli merkezde bulunan ve kadın konsomatrist çalıştırılan bir birahaneye el bombası atıldı.

Birahanenin kapalı olduğu saatlerde atılan el bombasının patlaması sonucu ölen ya da yaralanan olmazken, maddi hasara yol açtı.

Ferit DEMİR/TUNCELİ (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: 23 Nisan'da sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak