Polis tatbikatında 'Her yer Taksim, her yer direniş' sloganları

Polis tatbikatında 'Her yer Taksim, her yer direniş' sloganları

Erzincan'da Çevik Kuvvet polislerinin düzenlediği, 'Toplumsal Müdahale Tatbikatı'nda, 'Her yer Taksim, her yer direniş' sloganları atıldı

11 Aralık 2015, Cuma 12:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Emniyet Müdürlüğü tarafından Kurutilek köyündeki Polis Atış Alanı’nda 15’i güvenlik 85’i çevik kuvvet şube müdürlüğüne bağlı toplam 100 polisin katılımı ile ’toplumsal müdahale tatbikatı düzenledi.

İl Emniyet Müdürü Doğan İnci’nin de izlediği tatbikatta ellerinde dövizler bulunan gösterici rolündeki polisler, ’Her yer Taksim, her yer direniş’, ’Katil polis üniversiteden defol’, ’Eğitim hakkı engellenemez’, ’Direne direne kazanacağız’ sloganları atarak yürüyüşe geçti.

Polisin uyarısına rağmen dağılmayan göstericiler, ateş yakarak yol kesti. Resmi görevli meslektaşlarına taş, havai fişek ve molotof kokteyl atan göstericilere çevik kuvvet polisi TOMA’lardan sıkılan tazyikli su ile karşılık verdi.

Polislerin müdahalesinden etkilenen gösterici polislere sağlık ekipleri müdahale etti. Polisin polisle yaptığı tatbikat, gözaltına alınma ile son buldu.

YILDA 2 KEZ TATBİKAT

Gerçeği aratmayan tatbikatın ardından konuşan İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, polislerini zinde tutmak için yılda iki kez tatbikat yaptıklarını söyledi.

Erzincan’da şimdiye kadar üzücü herhangi bir toplumsal olay meydana gelmediğine dikkati çeken Doğan İnci, şöyle konuştu:

"Yeni gelen arkadaşları eskilerle kaynaştırmak, zinde tutmak, kullandığımız araç- gereçlerin kontrolünün nasıl yapıldığını bilmeyen arkadaşlara göstermek istedik. Eksiklerimizi görmek, arkadaşlarımızın tecrübe edinmelerini sağlamak amacı ile tatbikatı gerçekleştirdik. Gerçeğinden farkı olmayan bir tatbikat izledik. Erzincan için böyle bir toplumsal olay beklemiyoruz. Ancak her zaman bunlara da hazırlıklı olmak gerekiyor."

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Niğde’deki deprem Aksaray’da da hissedildi