Polis ve sokak çocukları aynı sahnede

Antalya'da Devlet Tiyatroları ile İl Emniyet Müdürlüğü'nün ortak projesiyle, satıcılık yada dilencilik yapan sokak çocuklarının sosyal gelişiminde yardımcı olmak amacıyla düzenlenen "Gelincik Çiçekleri" isimli tiyatro gösterisi düzenlendi. 7 sokak çocuğu ve 5 polisin rol aldığı oyun büyük beğeni topladı

27 Şubat 2012, Pazartesi 23:42
A A

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü, sokakta çalışan ve dilencilik yapan çocukları tespit ederek çalışma başlattı. Antalya Devlet Tiyatroları ile birlikte ’Çiçekleri Soldurmayalım’ isimli projeyi hayata geçiren Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri yaklaşık 30 çocuktan proje kapsamında seçmeler yaptı. Yaşları 7 ile 15 arasında değişen 7 çocuk belirleyen ekip "Gelincik Çiçekleri" isimli oyun için çalışmaları başlattı. 3 ay süren provaların ardından bugün Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyun büyük beğeni topladı. Tiyatro oyununda 5 polis memuru da rol aldı.

SOKAK ÇOCUKLARININ YAŞADIĞI ZORLUKLAR SAHNEDE

Oyunda sokaklarda çalıştırılan, evden kaçan ve sokakta yaşayan çocukların günlük yaşamları, sokaklarda istismara uğramış çocukların içinde bulundukları zorlu durumlar anlatıldı. Onları sokakta bekleyen tehlikeler sergilendi. Tek perde ve 1 saat süren tiyatro oyununda, çocukların asıl bulunmaları gereken yer olan aile içine dönmeleri ve okul eğitimlerini almaları mesajı verildi.

Oyunun ardından Antalya Devlet Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Selim Gürata katkılardan dolayı Antalya İl Emniyet Müdürü Dr. Ali Yılmaz’a teşekkür plaketi takdim etti.

Müge AYYILDIZ/ANTALYA, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.