Polonya'da öldürülen Furkan'ın cenazesi memleketi Konya'ya getirildi

Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler 2'nci sınıf öğrencisi Furkan Kocaman, Erasmus Değişim Programı kapsamında gittiği Polonya’nın Wroclaw kentinde cumartesi günü bir alışveriş merkezinde uğradığı bıçaklı saldırıda yaşamını yitirdi. Kocaman, memleketinde toprağa verildi.

15 Mart 2019, Cuma 16:07 Son Güncelleme:
A A
Polonya'da öldürülen Furkan'ın cenazesi memleketi Konya'ya getirildi

Polonya'da bıçaklı saldırıda hayatını kaybeden Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler 2'nci sınıf öğrencisi Furkan Kocaman'ın(21) cenazesi yakınları tarafından morgdan alınarak, baba evinin önüne getirildi. Üniversiteli genç için helallik alındığı sırada anne Ayşegül Kocaman, ''Yavrum cennet kuşum'' diyerek, feryat etti. Kocaman'ın cenazesi daha sonra Külahçı Camii'ne getirildi.

Burada düzenlenen cenaze törenine kentte bulunan Sağlık Bakanı Murat Koca, Vali Cüneyit Orhan Toprak ile milletvekilleri ve aile yakınları katıldı. Kocaman'ın okul arkadaşlarının da hazır bulunduğu cenazeye katılanların sayısı yaklaşık 3 bini bulunca cami avlusu doldu taştı.

Bakan Koca'nın baba Celalettin Kocaman'a başsağlığı dilediği törende cenaze namazını İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu kıldırdı. Furkan Kocaman, Hacı Fettah Mezarlığı'nda torağa verildi.

KATİL ZANLISI TUTUKLANDI

Varşova Büyükelçiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Konya Selçuk Üniversitesi öğrencisi Furkan Kocaman'ın Wroclaw kentinde hayatını kaybettiği saldırının faili olarak yakalanan Muhammet Emektar'ın (29) yapılan gizli duruşmada tutuklandığı, cinayet nedeni konusunda Polonya resmi makamlarınca açıklanan bir bilgi bulunmadığı, konunun çok yönlü olarak takip edildiği" belirtildi.

Muhammet Emektar'ın 30 Nisan 2018'de Almanya'ya gitmek üzere ailesi ile birlikte yaşadığı İstanbul'daki evinden ayrıldığı, o günden beri de kendisinden haber alınamadığı, hakkında kayıp ihbarı bulunduğu bildirildi. Emektar'ın ayrıca PKK sempatizanı olduğu da ileri sürüldü.Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Vücutlarında yanıklar oluşan çocuklar için yeni gelişme