Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (10 Temmuz 2017)

Haydar Dümen 10 Temmuz 2017 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı.

10 Temmuz 2017, Pazartesi 15:39
A A
ODAYA GİRİNCE HER ŞEY BİTİYOR

ODAYA GİRİNCE HER ŞEY BİTİYOR

42 yaşındayım, sertleşme oluyor. Ama kadınla aynı odaya girince her şey bitiyor. Ne yapmalıyım? CEVAP  Değerli okurum, bu konu ancak evlilik koşulları oluşunca tedavi edilir. Heyecanların yatışır, beden kadına, onun tenine, kokusuna ve hokus pokusuna alışır, sonuca ulaşılır. Eğer yardıma ihtiyaç duyulursa, konuyla ilgili deneyimli bir uzmana ulaşılır. Gereken ilaç ve öneriler alınır. Umarım tercihin 35’inden yukarı bir kadın olmaz ki iki de çocuk yapmalısınız. Bu söylediklerim bilimsel gerçektir. Bir de mutlaka organ ve bedenle ilgili bir tetkik yapılır yani organın damar sisteminin ölçülmesiyle bir sağlamlık belgesi alınırsa kimsenin başı ağrımaz, içi de yanmaz.  

ERKEN BOŞALIYORUM, MUTSUZUM

ERKEN BOŞALIYORUM, MUTSUZUM

61 yaşındayım, emekliyim. Erken boşalıyorum. Birkaç kez doktora gittim, anti- depresan verdiler, sonuç hep hüsran. Evliyim. Ömrümün son yıllarında mutlu bir ilişki için yardım istiyorum. CEVAP  Değerli okurum, yaş olarak sonbaharın bereketli günlerini yaşayabilirsin. Önünde ortalama 20 yılın daha var. Erken boşalmada anti depresanlar kullanılıyor, doğru. Ancak ateşli hastalıklarda da antibiyotikler kullanılıyor. Nasıl ki mikrobuna göre antibiyotik kullanılıyor, başkasının faydası olmuyorsa bu konu da aynen böyledir. Çünkü bedenin tüm yapısının bu işlemde rolü vardır. Tümü göz önüne alınmalı. Sonunda reçeteyi yazdıktan sonra hasta denetim altında tutulursa yüzde 90 sorun çözülüyor.  

BİRÇOK KADINLA OLDUM AMA...

BİRÇOK KADINLA OLDUM AMA...

28 yaşındayım. Birçok kadınla beraber oldum. Cinsel ilişkiye girdiğim zaman erken boşalıyorum. Neden böyle oluyor? CEVAP  Değerli okurum, erken boşalma sorunun var. Bu düzelecektir, tedavi edilebilen bir olay. Burada benim doktorca koşulum, evlilik ortamının oluşması. Ya sürekli bir ilişkin olacak ya da evli olacaksın. Çünkü o zaman tedavide başarı sağlanıyor.  

DAHA MİLLİ OLAMADIM

DAHA MİLLİ OLAMADIM

18 yaşındayım. Her gün mastürbasyon yapıyor, kendimi suçlu hissediyorum. Daha milli olamadım. Ne olur yol gösterin. CEVAP  Senin mastürbasyonun denizin dibine batsın emi okurum. Denizin dibinden çıkarıp haftada 3-4 kere gözünün içine bakıp levreğin gevreğini yer gibi yersin! O zaman hayallere dalıp yapacağın mastürbasyon için bizden helal olsun tepkisini alırsın. Bu tempoyu bozmaz, kadını, kızı görünce azmazsın. Bu aşamalardan geçmeden milli olayım derken, düş kırıklığından kolay kurtulamazsın. ‘Davul bile dengi dengine çalarmış.’ Sen de trompetini enginden engine çalarsan bu konuda yıllar başına çorap değil, melon şapka örer.  

İLİŞKİDE DAHA UZUN SÜRÜYOR NEDEN?

İLİŞKİDE DAHA UZUN SÜRÜYOR NEDEN?

22 yaşındayım. Mastürbasyonda hemen boşalıyorum ama ilişkide bu durum 10 dakikayı buluyor. Sizce bir sorun var mı? CEVAP  Değerli okurum, normal süreyi yakalamış, evlendiğinde daha da bunun tekniğini kavramış bir insan olarak kendi göğsünü de kabartan bir yapıya sahipsin. Ama mastürbasyon yaparken erken boşalmayı önlemek için alışkanlık olmasın diye duraklayarak ara vererek başka şeyler düşünerek uzat.  

YAŞIM ÇOK MU KÜÇÜK?

YAŞIM ÇOK MU KÜÇÜK?

17 yaşındayım. Mastürbasyon yapmaktan yoruldum. Bir kızla ilişkiye girmeyi hayal ediyorum. Sizce yaşım çok mu küçük? CEVAP  Değerli okurum, biraz sabret. Acele giden genellikle yolu şaşırır. Seni yormak istemiyorum, haftada 2-3 mastürbasyonla 1 yıl idare et. Gelecek yıl konuşalım.  

KIZLIK ZARIM YIRTILMIŞ MIDIR?

KIZLIK ZARIM YIRTILMIŞ MIDIR?

19 yaşında kızım. Bir hafta önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. Benden kan geldi. Sizce kızlık zarım yırtılmış mıdır? CEVAP  Sevgili okurum, büyük olasılıkla yırtılmıştır. Yine de ufak bir ihtimal zedelenme olabilir. Evlilik için bu soruyu soruyorsan belki kanama şansın olabilir. Hadi hayırlısı.  

 PREZERVATİF DELİK ÇIKTI

PREZERVATİF DELİK ÇIKTI

2 hafta önce bir kızla ilişkiye girdim. Ancak kullandığım prezervatif delik çıktı. Sizce kız hamile kalmış mıdır? CEVAP  Değerli okurum, bilemem ki. Kız adetini görmezse test yaptırın.  

KAÇ SANTİM İÇERİDE?

KAÇ SANTİM İÇERİDE?

18 yaşındayım. Kızlık zarı vajinanın kaç santim içinde? CEVAP  Değerli okurum, ne santiminden bahsediyorsun? Kızlık zarı vajinanın tam girişinde.  

İLK DEFA İLİŞKİYE GİRDİM

İLK DEFA İLİŞKİYE GİRDİM

18 yaşındayım. İlk defa ilişkiye girdim. Kız arkadaşımla ön sevişme yaparken boşaldım. Benim bir sorunum mu var? CEVAP  Değerli yavrum, ilk ilişkilerde heyecan olur. Bu bir öğrenme, alışma işidir. Cinsellikte heyecan ortam ve tedirginlik olumsuz rol oynar. Erken boşalma olabileceği gibi ereksiyon zorluğu da yaşanır. Bunlar zamanla düzelir. Kafanı takarsan geç, aldırmazsan erken hallolur.  

ARADA BİR O İLAÇLARDAN ALIYORUM, ZARARLI MI?

ARADA BİR O İLAÇLARDAN ALIYORUM, ZARARLI MI?

42 yaşındayım, 6 yıllık evliyim. Ayda bir ya da 3-4 ayda bir Viagra kullanıyorum. Sizce sakıncası olur mu? CEVAP  Değerli okurum, o tür hapların zararı yok ama psikolojik olarak bağımlılık kazanma.  

SEVGİLİM SİNİRLENİYOR

SEVGİLİM SİNİRLENİYOR

25 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdiğim zaman çok erken boşalıyorum. Bu da kız arkadaşımın hoşuna gitmiyor ve sinirleniyor. Ne yapabilirim? CEVAP  Değerli okurum, erken boşalmanın tedavisi var. Ama evlendiğin zaman yapılırsa daha iyi olur. Sevgilin haklı. Her hamlede yarıda kalmış bir zevk, kadında düş kırıklığı yaratır. Sık sık yazıyorum ama yine yazayım. Ağustos sıcağında kız arkadaşının elinde bir bardak buzlu limonata var. Kız onu içmek istiyor ama bir yudum içmişken sen onu alıyorsun. Eee ne yapsın kız?  

YETERLİ OLUR MU?

YETERLİ OLUR MU?

26 yaşındayım ve düzenli bir ilişkim var. Yakında düğünüm olacak. Ben bu zamana kadar hiç ilişkiye girmedim. Penisim 12 santim. Evlendikten sonra ilişkiye girince partnerimi tatmin edememekten korkuyorum. Sizce yeterli mi? CEVAP  Değerli okurum, güle güle evlen. Sen de, eşin de mutlu olacaksınız.  

KIZ ORGAZM OLMADI

KIZ ORGAZM OLMADI

30 yaşındayım. Sevgilimle 2 yıldır birlikteyiz ama partnerim orgazma ulaşmadı. Onu mutlu edememek benim için büyük bir kırgınlık. Ne yapabilirim? CEVAP  Değerli okurum, her kadının cinselliği kendine özgüdür. Kadınlar orgazmı yakalamakta zorluk yaşar. Bu konuda da elimizde tek ilaç fanteziler. Hangi fantezilerden hoşlandığını bul. Eğer evlenecekseniz bir çözüm bulunur. Ama günü birlik ilişkilerde bu çözülmez.  

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.