Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (1 Ekim 2019)

Haydar Dümen 1 Ekim tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

01 Ekim 2019, Salı 07:30
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Doymak bilmiyorum

22 yaşında hoş bir kadınım. Pek çok kişiyle ilişkiye girdim. Öyle fantezilerim var ki aklınız durur. Ama doymuyorum. Kafayı yemek üzereyim. Yardım edin.

CEVAP

Güzel kızım, sen kafayı yesen ne olacak? Ben kafayı yemek üzereyim. Nedir şu aklını durduracak fanteziler? Ünlü psikiyatr Dr. Mazhar Osman’a bir kadın, kim olduğunu bilmeden “Deli” demiş. Hoca “Olabilir ama ben sana deli dersem, hayatın söner” diye yanıt vermiş. Sevgili okurum, sen benim aklımı kolla, şu fantezi maillerini bana yolla. İşte o zaman reçeteni veririm. Doyumsuzluğuna gelince; bunun adı cinsel oburluk. Senin doyumsuz yapan da sözünü ettiğin bolluk. Tek sevgilide kalırsan haber ver. Benden sihirli formül alacak, ömür boyu mutlu olacaksın.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Enerji doluyum

27 yaşındayım, bekarım. Enerji doluyum. Erken boşalıyorum. 45 dakika-1 saat aralıksız birleşme yapmak istiyorum. Yardım edin.

RUMUZ: MEMO

Değerli okurum, yolcu treni ancak bir kişiye tüm yolculara tanınan kadar hak tanımıştır. Sana gelince; her an harekete edecekmiş gibi trenin düdüğüyle kondüktörün düdüğünü fena halde karıştırıyorsun. Kondüktörün düdüğü 2 dakika sürüyor. Hadi yeniden düşün. Sapla samanı karıştırıyoruz. Bir saat tahtayı rendelesen tahta biter. Sen tüm uğraşmana rağmen sağlamsın. Evlen, 3 ay geçsin, hâlâ erken boşalıyorsan çal kapımı, al okeylenmiş biletini. Ama şimdilik sakin ol.

Acaba kanar mı?

Acaba kanar mı?

Doktor, kızlık zarı muayenesinde zarda küçük yırtık olduğunu, bunun da yapısal olabileceğini söyledi. Esnek değilse ilişkide kan gelebilirmiş. Siz ne dersiniz?

Sevgili okurum, zarlar çeşit çeşittir. Çeşidine göre onun yırtık mı ya da doğal mı olduğunu uzmanı bilir. Doktor gerekeni bilimsel şekilde açıklamış, onun teşhisine katılıyorum. Aynı teşhis yapısal olarak biliniyorsa bu da doğanın insanoğluna bir armağanıdır. Bak keyfine, kaşığı sapından tut, dökülmesin üstüne.

Neden büyütemiyorlar?

Neden büyütemiyorlar?

22 yaşındayım. Penisim ereksiyon halinde 10 santim. Bu yaşıma geldim, cinsel ilişkim olmadı. Penisimi nasıl büyütebilirim?

CEVAP

Değerli okurum, diyelim ki cinsel organın hiç büyümeyecek ve öyle kalacak. Sen hayatını 10 santimlik organa mı adadın? Her şeyine, yüce insanlığına, kocaman beynine, iş yapma enerji ve gücüne orkestra şefinin elindeki çubuk gibi bu 10 santimlik organ mı yön ve yol verecek? Sana tapacak kadın zaten bulursun. Evlilik santimetrelerle ölçülmüyor bu bir. İkincisi ameliyatla 1-2 santim büyüyor. Epey büyük bedel ödeyeceksin.

Bozuldu mu?

Bozuldu mu?

25 yaşındayım. Nişanlımla kıyafetlerimiz üzerimizdeyken yüzeysel olarak bir şeyler yaşadık. Sevgilim sert hareket etti sanırım, çünkü benden kahverengi kan geldi. Yaklaşık 2 saat sonra da adet görmeye başladım. Kızlığım bozulmuş mudur?

CEVAP

Sevgili okurum, ne zarar gördü ne yırtıldı. Her şey saat gibi tıkır tıkır işliyor. Kızlık zarın da sağlam, yerinde duruyor.

Süreyi nasıl uzatabilirim?

Süreyi nasıl uzatabilirim?

20 yaşındayım. Geçen hafta kız arkadaşımla ilişkiye girdim ve çok kısa sürede boşaldım. İlişkinin tadına varamadım. Bu süreyi doğal yollarla nasıl uzatabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, erken boşalman evlendiğin zaman düzelecek. Şimdilik alışmaya çalış.

Geneleve gideyim mi?

Geneleve gideyim mi?

18 yaşımı doldurdum. Penisim 15 santim ve aşağı doğru eğriliyor. Bu konuyu çok kafaya taktım. Kız arkadaşlarımla bir şeyler yaşadım ama ilişkiye girmedim. Zamanı geldi mi sizce? Geneleve gitmeyi düşünüyorum, ne dersiniz?

CEVAP

Değerli okurum, genelevi düşünmeyi biraz daha sürdürsen iyi olur. Onlar oradan kaçmıyorlar. Kız arkadaşınla ilişkiye girmeden önce geneleve gitme konusu gibi bir kere değil, 10 kere, 100 kere düşün. Sorumluluk alma, kimseyi incitme. Ama yaşınız gereği flörtler olabilir. Önünde uzun yıllar var. Önce ruhunu besle, sonra duruma göre bir yol çizersin. Penisinin eğriliğini de kafana takma, hiçbir sorun çıkmayacak.

Yeniden kan gelir mi?

Yeniden kan gelir mi?

İlk gece bana göre normal, eşime göre çok kan geldi. Bir daha ne zaman cinsel ilişkiye girmeliyiz? Acaba bir sonraki ilişkimizde de kan gelir mi?

CEVAP

Değerli okurum, kan normaldir. Bu gibi durumlarda ilişkiye 2-3 gün ara vermek hem psikolojik hem de doku bakımından uygundur. İkinci ilişkinizde kanama olabilir de olmayabilir de, bu önemli değildir.

Sevgilim gebe mi?

Sevgilim gebe mi?

25 yaşındayım. Kız arkadaşımda aynı yaştayız. Sevgilimle adetinin ikinci ya da üçüncü günü ilişkiye girdik. Prezervatif de kullandım. Sizce hamile kalmış olabilir mi? Kız “Hamileyim” diyor. Bazı arkadaşlarım bunun imkansız olduğunu, aldatıldığımı söylüyor. Ne dersiniz?

CEVAP

Değerli okurum, kız arkadaşın hamile, mamile değil. Ama bir şey yaparken de sonuçlarını hep düşünün. Nasıl mutluluğu yaşıyorsunuz faturayı da ona göre göğüsleyin, yan çizmeyin.

Zevk alamıyorum

Zevk alamıyorum

24 yaşındayım. Kız arkadaşlarımla ilişkiye girmekten zevk almıyorum. Ama para karşılığı ilişkiye girdiğim kadınlara karşı çok ilgiliyim. Bana yardımcı olun.

CEVAP

Değerli okurum, kızlarla aranda vicdan duvarın var. Sorumluluk taşıyan birisin. İyi bir gençsin. Ötekilerine parayı basıyorsun, keyfinin doruklarına çıkıyorsun. Amma hep lokantadan da yemek olmaz. Ev mutfağına da alışman gerek. Bunun için de evlilik ilk koşul. Ama ona benzer ilişkiler kurulmuşsa, en iyi yollardan biri bu olabilir. Ama sosyal yapı izin vermediğinden ne balıklama atlayın ne de bataklıkta boğulun. Biraz kıyılarda dolaşın.

Zarar verir mi?

Zarar verir mi?

18 yaşındayım. Her gün mastürbasyon yapıyorum. Acaba her gün mastürbasyon yaptığım için sağlığıma zararı olur mu? Yani her gün yapmak zararlı mı, zararsız mı?

CEVAP

Değerli okurum, hem zararlı hem zararsız. Olayı yalın mantıkla çözelim. İradene sahip olarak kendi gücünü kendine kanıtlaman için şu işi gün aşırıya çevir. Böylece senin de, benim de kafamdaki bütün kuşkular silinir gider.

Erken boşalıyorum

Erken boşalıyorum

36 yaşındayım ve 10 yıllık evliyim. Mutlu bir evliliğim var ama cinsel hayatım biraz sorunlu. Çünkü erken boşalıyorum. Ne olur bana bir çare bulun.

CEVAP

Değerli okurum, yardım: Tedavi olman.

Kızdan çok kan geldi

Kızdan çok kan geldi

Kız arkadaşımın evine gittim. Yarım saat seviştik. Kız arkadaşım beni ilişkiye zorladı. Vajinasından çok kan geldi, üstüm başım battı. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, bir daha böyle şeyler yapmaman gerekiyor. Yavrum, cinselliğin ve doğanın kuralları var. Bu kan sadece üst baş kirletmekle kalmaz, vicdan da kirletir, ana, babaları da gerçekten delirtir. Karanlık bir labirente girer gibi girersen, “Keyifli ve zevkli” derken başına da olmadık çorabı örersin. Hepsi bu kadar.

Niye isteksiz?

Niye isteksiz?

Sevgilimle ilişkiye çok istekli başlıyoruz ama birden isteksizleşiyor. 3 yıldır idrar yollarında iltihap var, sürekli iltihap akıyor. Doktor korkusu olduğu için bir türlü uzmana gitmiyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, kız arkadaşın gitmiyorsa, tut elinden, götür doktora. Önce bunları halledin. Sonra bana dönün.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Aşk evliliğin değil, önce ruhun gizeminin kapısını açmalıdır. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...