Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (12 Şubat 2019)

Haydar Dümen 12 Şubat 2019 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

12 Şubat 2019, Salı 10:51 Son Güncelleme:
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Koşarken yırtıldı mı?

Geçenlerde koşmaya gittim, yarım saat sonra 1 damla kan geldi. Çok korkuyorum, yakında düğünüm var. Koşmaktan olamaz değil mi? Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, önce üzülme sorun yok. Hayatı adımlayan o bacaklar bırak evladım çalışsın. Bir ceylan gibi seke seke, bir keklik gibi kayarcasına yürürken adeta uçsun. Hayatın yükünü ve beyninin büyüsünü taşırlar. Bisiklete de bin, spor da yap, koş ve kendinle barış. Gelelim düğüne; karmaşık bir oyundur. Vur patlasın, çal oynasın derken, mermiler havada savrulur. İşin sonunda hep o bir damla kan umulur. Zar esnek değilse eğer, senden kan gelecek okurum, ben de uzaktan sana kutlama maili yollarım.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Cinsellik eziyet oldu

26 yaşında kadınım. Kocam 29 yaşında. 1.5 yıldır evliyiz. Kocam erken boşalıyor, doktora da gitmiyor. Cinsellik eziyet oldu. Ne yapmalıyım? RUMUZ: ÇARESİZ

Sevgili kendine göre çaresiz, erkek istese çareli okurum. Bu yol kapalı. Eşin hekime ve tedaviye karşı. Çünkü kompleks yaratacak teşhis duymak istemiyor. Evliliğin açmazını yüklenmek istemiyor, seni de ortak ediyor. Oysa erken boşalmanın tedavisi var. Hem kendi hayrını görür hem de kadına böylesine bir haksızlık yaparak vicdanını karartmaz. Evlilikte erken boşalma kadının iç ve dış dünyasını katletmek demektir.

Erken boşalıyorum

Erken boşalıyorum

25 yaşındayım. 1.65 boyunda, 60 kiloyum. Erken boşalıyorum. İlişkiye girmedim. Penisim 13 santim ama karşı cinse yetmez gibi geliyor. Büyütücü kullansam mı?

Değerli okurum, yaş, boy ve kilo uyumlu. Erken boşalmanın tedavisi var. Ürolog arkadaşlarımız bu konuyla ilgileniyorlar, ardından da psikiyatri uzmanları geliyor. Şimdiden hareketlen, birkaç yıl içinde evlilik hazırlıklarına başla. Evlendikten sonra erken boşalman sürüyorsa sorunu çözeriz, ikinizi de mutlu ederiz.

Güven sorunum var

Güven sorunum var

20 yaşındayım. Kızlara antipati duyuyorum, onlara ısınamıyorum. Çünkü yakınlık duyduğum kızlar entrikacı çıktı. Bu yüzden hiç güvenmiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, kızlar ürkek ceylanlar gibidir. Entrikacı dediğin aslında onun ürkekliğinden kaynaklanıyor. Çünkü entrikacı çok ağır bir laf. Peki sen ne kadar entrikacısın? Çünkü kızlar diyorsun, kız demiyorsun. Kızları ürkütme yeter. Onlarla dost ve arkadaş ol.

Eşim ilişkiden korkuyor

Eşim ilişkiden korkuyor

27 yaşında, yeni evliyim. Cinsel organım 22 santim, ilişki sırasına eşimin canı çok yanıyormuş. Eşim ilişkiye girmeye korkuyor. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, yapılacak bir şey yok. İdareli kullan, yeter.

Ne kadar dayanır?

Ne kadar dayanır?

23 yaşında kızım. 2 hafta önce ilişkiye girdim ve zarım bozuldu. İleride başkasıyla evlenmeyi düşünüyorum. Bazı arkadaşlarım kızlık zarının dikildiğini söyledi. Diktirsem ne zamana kadar dayanır?

CEVAP

Sevgili okurum, kızlık zarını gerdeğe gireceğin günden en çok 1-2 gün önce diktirirsen işe yarayabilir. Öncelikle bu işi bilen, güvenilir bir kadın-doğum uzmanı bulacaksın.Zamanı geldiğinde buna karar vereceksin. Şimdi diktirmenin yararı yok.

1 kilo limon yiyorum

1 kilo limon yiyorum

20 yaşındayım. Boyum 1.75, kilom da 70. Penisim 11 santim. Ben daha da büyümesini istiyorum. Bir yakınım limon yememi tavsiye etti. Her gün 1 kilo limon yiyorum ama değişen bir şey olmadı. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, limonun etken maddesi C vitamini. Bir limonda 50 miligram kadar belki de daha az C vitamini olabilir. Ama bunun 1 gramlık tabletleri eczanelerde sudan ucuza satılıyor. Bir tablet 20-30 limondan daha etkili. Büyütmüyor be sevgili okurum, çünkü grip olduğumuz zaman da hep C vitamini içiyoruz. Bir de bakıyoruz ki ne uzuyor, ne kısalıyor. Demek ki limonla olmuyor. Her savsataya inanmayın.

Geç boşalsam

Geç boşalsam

Mastürbasyon yaparken ve ilişkide erken boşalıyorum. Bu durum psikolojimi bozuyor. Geç boşalmam için ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, erken boşalmanın tedavisinin olduğunu yazıyorum. Bir kişi zatürre olmuşsa, önce yatağına yatırılır, battaniyesi örtülür, ortam hazırlanır, doktor ondan sonra devreye girer. Erken boşalmanın tedavisi için aynı partnerle devamlı olarak 6 ay birliktelik tedavinin ortamıdır. Bu ortamı olanların olayı çözülür. Ötekilerin beklemekten başka çareleri yok. Mastürbasyonu uzatarak, sakinleşerek kendi yöntemini bul.

Nasıl mutlu oluruz?

Nasıl mutlu oluruz?

18 yaşında kızım. 7 aydır erkek arkadaşım var. Daha önce hiç kimseyle ilişkiye girmedim. Sevgilimin başkasıyla da ilişkiye girmesini istemiyorum. Hem sevgilim hem ben nasıl mutlu olabiliriz?

CEVAP

Sevgili okurum, şu mutluluk olayınızı biraz erteleyin. Bak dünyada büyük bir karmaşa var. Her şey durulsun vallahi net çözüm vereceğim, söz. Sen de bana söz ver, bu süre içinde hanım hanım dur tamam mı?

Büyür mü?

Büyür mü?

1.80 boyunda, 80 kiloyum. 18 yaşındayım. Penisim 12 santim. Zayıfladığım için kasık bölgemde biraz yağlanma var. Bu yağları aldırırsam boyuna etkisi olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, yağları eritemezsin, aldırırsın. Aldırırsan cinsel organın 2 santim ortaya çıkar. Ama bunun sana ne yararı olacak? Sergiye mi katılacaksın? Formül: Asla kilo alma. Hayatına devam et. Evlendiğinde sevgili eşinle konuş. O “Bu kadarı benim için yeter” diyecektir. Çünkü bugün kasıktan aldıracağın yağ birkaç yıl sonra aynı yerde birikir. Biraz az ye, çok hareket et.

Çok canım yandı

Çok canım yandı

19 yaşında kızım. Erkek arkadaşım benden 5 yaş büyük. Sürekli ilişkiye girmek istiyor. En son ilişkiye girdiğimizde canım çok acıdı, kan geldi. Kızlık zarım patlamış mıdır?

CEVAP

Sevgili okurum, evet patladı. Patlamamışsa neyi kanıtlamak istiyorsun? Ne olacak? Müzeye mi koyacaksın yoksa turşusunu mu kuracaksın? Kararını vermişsin, anasının gözü, senden 5 yaş büyüğün de niyetini bilemiyoruz. Bakalım, yokla ağzı nerelerde?

İsteğim gidiyor

İsteğim gidiyor

25 yaşında, 3 aylık evli kadınım. Eşimle severek evlendik. İlk gece biraz zor olmasına rağmen acı yoktu. Ama zamanla ilişkiden korkar oldum. Her şey güzelken bütün istek bitiyor, kaskatı kesiliyorum. Eşim anlayışlı ama nereye kadar böyle gider? Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, bir kadın doğum uzmanına muayene olursan bunun adı konulur. Eğer iltihap, mantar gibi sorunlar varsa, tedavi farklı. Ya da bazı birleşmelerden sonra refleks vajinimuslar oluşuyor ve yerleşiyor. Sorun oysa çözeriz sevgili okurum.

Benden nefret ediyor

Benden nefret ediyor

6 ay önce 3 yıllık sevgilimden ayrıldım ve çok üzgünüm. Onu görmeden yapamıyorum. Şu anda benden nefret ediyor ve birlikteliğe yanaşmıyor. Sizce ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, kızın önünü kesme, ona yol ver. Bitmiş yavrum. Onun özgürlük hakkı. Geçmişte öyle düşünmüş. Bugün böyle düşünüyor. Bunun özü aslında evrimdir. Pekala bu evlilikte de başına gelebilirdi. Ya da sen aynı onun gibi duygu olarak veya evlendiğinizde de olayı bitirebilirdin. Biraz acı çekersin ama bu sizin kurtuluşunuz demektir. Ne kadar üzerine gidersen o kadar kaçar ve tepki alırsın.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Güzellik ona bakan göze göre değişen çok boyutlu bir tablodur. H.D.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sağlıklı bir ilişkide olduğunu gösteren 9 kanıt