Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (14 Aralık 2019)

Haydar Dümen 14 Aralık 2019 tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar.

14 Aralık 2019, Cumartesi 10:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Gençler, sürekli cinsellikle ilgili sorular soruyorsunuz ama kadınlar için duygusallık cinsellikten önemli, bunu unutuyorsunuz. Erkek dediğin kendi gibi olur, sayı peşine düşmez, romantiktir. Kadını mutlu etmenin yollarını arar. Kadınınızı sevin, sayın tadınız kaçmasın.


Canım çok yanıyor


31 yaşında, 1 yıldır evli kadınım. Benim sorunum ilişki sırasında canımın çok yanması. Canım yandığı için orgazm güçlüğü de çekiyorum. Sizce ne yapmam gerekiyor?


CEVAP


Sevgili okurum, eşinin penisi büyük değilse ve sert ilişkiyi benimsememişse olayın ağrı ve sancıları senden kaynaklanıyor demektir. O zaman bir kadın doğum uzmanına gidersin. İltihap, akıntı, mantar, organik türü bir engel yoksa ağrılar vajina kaslarının kasılmasıyla ilgilidir.


Tatmin olamıyorum


35 yaşında kadınım. Çalışıyorum. Kocamla beraber olduğumda o erken boşalıyor. Ben tatmin olamıyorum. Ne yapabilirim?


CEVAP


Değerli okurum, eşinden memnun olduğuna göre ortada fazla bir engel yok. Kocanın erken boşalması tedavi edilir. Bir kadına yetecek süreyi kazansa da sen yine orgazm olmama sorunu yaşayabilirsin. Bu da senin ruhsal, cinsel yapınla ilgili. Burada eşinden işe başlamak gerekiyor. Süre 10-15 dakikaya çıkarsa iyi bir zaman dilimidir. Bu arada senin fanteziler kurman yararlı olur.


Açıklayamıyorum


18 yaşındayım, kimseyle çıkmadım. Saygılıyım, küfür etmem, yalan söylemem. Buna rağmen tekliflerim reddediliyor. Mastürbasyona alıştım ve her gün yapıyorum. Kızlara duygularımı açıklayamıyorum. Ne yapacağım?


CEVAP


Değerli okurum, iyi ahlaklı, örnek çocuğum, kızları görünce cinsellik kavramı sil. Önce beyefendi ol, romantik, duygusal flörtler yaşa. Kızların kıymetini bil. Sen ol yeter. Güven ver. Mutlaka birinin dikkatini çekersin. Acele yok. Mastürbasyonu azaltıver.


Bozulmuş mudur?


Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla beraber olduk, cinsel ilişki yaşamadık. İkimizin de üzerinde kıyafetler vardı. Kız arkadaşımdan 1 saat sonra kan geldiğini öğrendim. Acaba kızlık zarı bozulmuş mudur?


CEVAP


Değerli okurum, bozulmadı. Ama o bölgede tahriş oldu, belki de ufak bir zedelenme.


Kan gelmez mi?


18 yaşındayım. Kız arkadaşım da aynı yaşta. Evlenmek istiyoruz. Birkaç gün önce cinsel ilişkiye girdik. Prezervatif kullandım ama gebe kalma şansı var mı? Sevgilimden kan gelmedi. Kızlık zarının esnek olduğunu düşündüm. Esnek olunca hiç kan gelmiyor mu?


CEVAP


Değerli okurum, hiç kan gelmez. Zaten esnekliğin anlamı bu. Öte yandan gebe kalma şansı çok çok zayıf. Yani bana göre gebe değil ama dikkat etmeniz gerekir. Gelelim şaşkınlığıma; be yavrum bu yaşta evlenelim. Bu yaşta hayal kurulur, aşk yaşanır. Ama evlilik ayaklarınıza dolaşır.


Genelevi istemiyorum


21 yaşındayım. Kızları görünce dayanamıyorum. Cinsel isteğim artıyor. Kız arkadaşım yok. Ne olur yardım edin. Geneleve de gitmek istemiyorum.


CEVAP


Değerli okurum, bu yola aynen devam. Ama astarı yüzünden pahalıya gelmesin. Hayatınız kararmasın. Ama kızlarla sempatik ilişkilerini biraz geliştir. Keyif al ve keyif ver. Mutlaka güvence yarat. Doğal olarak yavaş yavaş bir ilişki kurma zamanın da geliyor. Ama bu genelevde değil.


Boyu ne olmalı?


29 yaşındayım. Penisin boyu mutlu bir ilişki için ne kadar olmalı? Benimki 7 santim. Sizce bu yeterli mi?


CEVAP


Değerli okurum, sanırım penisinin sönük hali 7 santim. Penis boyu ile mutluluğun bağlantısının oranı yüzde 10’nu geçmez. Ruhsal, psikolojik, duygusal bağlantıyla mutluluğun oranı ise buna cinsellik dahil yüzde 90’dir. Ancak senin penisinin sertleşmiş hali 7 santim ise, işlevini de sürdürüyorsa idare edebilirsin. Yine de bir üroloji ya da bu konuyla ilgili plastik cerrahi uzmanına danışmanda yarar var.


Kuş hareketleniyor


18 yaşındayım. Karşı cinsi görünce hemen kuş harekete geçiyor. Şimdiye kadar ilişkiye girmediğim için mi? Çok istekliyim. Kendimi nasıl tatmin edeceğimi bilmiyorum. Yardım edin.


CEVAP


Değerli yavrum, her gördüğün kıza uçan bir kuş muamelesi yapıyorsun. Ben öyle bir kuşa kış kış diyemem ki. Olsa olsa dur derim. Kuş durunca sana düşünme payı çıkar.


Yeterli mi?


24 yaşındayım ve düzenli bir ilişkim var. Yakında düğünüm olacak. Ben bu zamana kadar hiç ilişkiye girmedim. Penisim 12 santim. Karım tatmin edememekten korkuyorum. Sizce yeterli mi?


CEVAP


Uygundur okurum, güle güle evlen. Sen de, eşin de mutlu olacaksınız. Bu bir teselli değil, uzman görüşü.

Erken boşalıyorum


28 yaşındayım. Birçok kadınla beraber oldum. Cinsel ilişkiye girdiğim zaman erken boşalıyorum. Neden böyle oluyor?


CEVAP


Değerli okurum, erken boşalma sorunun var. Bu düzelecektir, tedavi edilebilir.


Enerjim bitmiyor


22 yaşındayım, seksi çok seviyoum. Kızlarla ilişkiye girdiğimde enerjim bitmiyor. Kendimi durduramıyorum. Erken boşalıyorum. Ne yapmalıyım?


CEVAP


Değerli okurum, seksten bıktıysan ara verirsin. Erken boşalman tedavi olmadan cinselliğin keyfine varamayacaksın. Onun tedavisi evlendiğinde olur. Ölçüleri kaçırma. Açgözlülük her zaman zararlıdır. Dengeli git ki ileriki yaşlarda belin bükülmesin, ayağın topallamasın.BÖYLE SORU YOK!


Kızlık zarı var mı?


Düzenli seks hayatım var. Ve kız arkadaşım bakire, kanama olmayınca “Doktora gidelim” dedi. Cinsel organım 16 santim, her şeyi denedim, bozulmadı. Tabii kızlık zarı varsa. Yardım edin.


CEVAP


Eğer varsa değil okurum. Sakın kızın duygularıyla oynama. Bulmuşsun sana dürüst davranan kızı. Kendine güveniyor, doktora gidelim diyor. Kızlık zarı var ama esnek. Esnedikçe esniyor ve kanama olmuyor. Sen esnek zar duymadın mı? Bu senin eksikliğin.


Kız arkadaşın kız ve taş gibi güvenli. “Bir kere düştüm, acaba ondan mı?” demiyor. Göğsünü gere gere doktora gidelim diyor. Sana gelince; penisim 16 santim diye gururla söz ediyorsun. Penis 16 santim ama bu konuda bilgin ne? Neden acaba bilime kulaklarını kapatıyorsun.GÜNÜN SORULARI


Çok utanıyorum


18 yaşındayım, hiç sevgilim olmadı. Kendimi çirkin buluyor, kızlarla konuşamıyorum, utanıyorum. Utangaçlığı nasıl yenebilirim?


CEVAP


Okurum, telaş etme, işe kendini keşfetmekle başla. Öyle sanıyorum ki boy pos, organların yerinde. Daha ne istiyorsun? Güzel konuşmayı, bilgi sahibi olmayı öğren. Tiyatrodan, sinemadan, sanattan söz edecek kıvama gel. Ayrıca kadınlara karşı nazik, kibar ol. Beynin dolu, yüreğin özverili olursa bekle gör. Bir süre sonra kapı tak tak çalacak. Bir anne gelip “Kızım için oğlunuzu düşünüyorum” derse bayılma sakın.


Kız da çok istekli


22 yaşındayım. Günde 3 4 kez mastürbasyon yapıyorum. Sevgilimle de günde 2-3 kez yapıyoruz. O da istekli. Ne yapalım?


CEVAP


Elin, ayağın titrese de devam edeceksin okurum. İşte senin hayalin de böyle. Hayal bu, ye, iç, yat keyfine bak. Ama olmaz ki böyle yıllar geçmez ki. Kendini uyutuyorsun ama hocaların hocası Haydar Dümen uyumaz ki. Sana der ki kalk toparlan, yaşın sorumluluk alacak zamandır. Evliliğe geçen kadar seni büyütüp besleyen, bakan, fedakarlık yapan annene, babana vefa borcunu ödemeye başla.


GÜNÜN SÖZÜ


Hayatta santranç taşları olmak yerine satranç oynayan biz olsaydık yaşamımız daha değerli olurdu. H.D.


Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (13 Aralık 2019)