Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (14 Mart 2021 )

Cinsellik doğanın insana sunduğu nimetlerden. Sevdiğiniz biriyle yaşadığınızda mutluluktan havalara uçabilir, kendinizi o büyüye kaptırabilirsiniz. Bu işin şakası yok. Ayaklarınız yere bassın, sorumluluk alın. Kimsenin hayatıyla oynamayın.

14 Mart 2021, Pazar 09:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Korkuyorum

21 yaşında kızım. Bir ay önce erkek arkadaşımla korunmadan, yüzeysel ilişki yaşadık. Birleşme olmadı. Erkek arkadaşım üzerime boşalmadı ama korkuyorum. Bu olaydan sonra düzenli olarak adet oldum. Bu şekilde hamile kalır mıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, şu anda hamile olmadığın kesin. Ama bundan sonraki denemelerinizde cinsel organın üzerine boşalan spermlerden gebe kalma ihtimalin var. Bu ihtimal az olsa bile dikkat edilmeli. En azından adetinin ortalarına rastlayan günlerde özellikle korunmalı, cinsel yaklaşımlardan kaçınmalısın.

Yapamıyorum

Bende bir arıza var, mastürbasyon yapamıyorum. Acaba neden böyle oluyor?

CEVAP

Okurum, hiçbir şey yapma. Böyle idare et. Yaşını yazmamışsın. Eğer yaşın 20’nin üzerinde ise bir üroloji uzmanına gitmen yararlı olur. Şimdilik yapacak bir şey yok.

Zevk alamaz oldum

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla uzun bir ilişkim var. Sevgilim haftada 7 defa ilişkiye girmek istiyor. Bunun çok olduğunu düşünüyorum. Bu kadar sık olmasını istemiyorum. Artık cinsellikten zevk almaz oldum. Ne yapmam gerekir?

CEVAP

Değerli okurum, bu anlattıkların evlilikte olsa normal. Ama dışarıda, bu tür sürüden kopup başka tarlalara gitmek nasıl yorumlanır bilemiyorum. Bence sen ona uyma güzel yavrum. Sana da yazık. Ama asıl kıza yazık. Bu tempoya bir alışırsa kötü olur. Nerede bu bolluğun pazarı? Aradığını bulamayınca da alışveriş yapmak için dükkan dükkan dolaşmaya kalkışırsa o zaman o battı, gitti demektir.

Frenleyemiyorum

18 yaşındayım. Sınavlara çalışmadan önce mastürbasyon yapıyorum. Hem de her sınavdan önce. Kendimi frenleyemiyorum. Yapmazsam içimdeki enerji bitmiyor, sınavlara odaklanamıyorum. Acaba ben sapık mıyım?

CEVAP

Okurum, sapık falan değilsin. Basamak basamak in. Önce yarıya in. Bir gün yap, bir gün yapmayıver. Altı ay sonra 2 gün yapma, 1 gün yap. Bu tempo zaten sana yetecek. Biraz çaba göstermen gerekir. Bir de derslere başlamadan önce ya çık biraz koş ya da soğuğa yakın suyla duş al.

Zarı bozuldu mu?

Kız arkadaşımla ilişkiye girdik. Canının acıdığını söylediği için çok ileri gitmedim. Sadece 2-3 damla kan geldi. Akşam birkaç damla daha gelmiş. Acaba kız arkadaşımın kızlık zarı bozulmuş olabilir mi?

CEVAP

Galiba değerli okurum.

Acı çekiyormuş

19 yaşındayım. Flört ettiğim kız da 18 yaşında. Benimle ilişkiye girmek istiyor. Penisimin boyu 18 santim. Her ilişki sırasında çok acı çektiğini söylüyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, bir uçurumun kenarındasın. Bir lokma tat için ayağın kayıp yuvarlanıverirsin. Hayatın kayar. Siz daha çocuk sayılırsınız. Boşver bu çocuksu şımarıklığı süren, fazla gelişmemiş ruhun tatminini dışarıda arayan uçuk kızı. Bari onun suçunu, kusurunu sen sakın paylaşma. Kendini kurtar.

Ya hamile kalırsam?

22 yaşında kızım. 1.5 yıldır erkek arkadaşım var. Onunla tam olmasa da bir şeyler yaşıyoruz ama benim korkum hamilelik. Adet görmeyi iple çekiyorum. Sevgilim “İlişkiye girelim, korunursak bir şey olmaz” diyor. Ama yine endişeliyim.

CEVAP

Sevgili okurum, atı alan Üsküdar’ı geçmiş. Sözgelimi, sen kınalı kısrak, atın üzerinde binici. Dizgi ve kamçı onun elinde. Start verilmiş, at piste doludizgin girmiş. Tökezler mi? Bilemem ki. Bana sorarsanız bu işleri bırakın, zararı büyük olur.

Çekiniyorum

21 yaşındayım. Kendimle barışık olmama rağmen hiçbir kıza çıkma teklif edemedim. Çok çekiniyorum. Yolda gördüğüm tüm güzel kızlarla ilişkiye girmek istiyorum. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, zaten o kızlara bakışların onların ruhunu parçalıyor. Yani delip geçiyor. Bütün kızlarla ne demek ula? Bütün kızlar senin neyin? Onların içinde kızımız da, kardeşimiz de var. Senin de kuzenlerin, yeğenlerin var. Oysa bir arkadaşınla duygusal, insancıl ve öğrencilik koşullarında dostluk kursan en azından ruhun eğitilir. Ve kadınları da öğrenirsin. İlk dersin bu.

Zevk almıyorum

18 yaşındayım. Mastürbasyon yapınca zevk almıyorum. Doktora gitmeye de utanıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli yavrum, bu bir bünye sorunu. Altında psikolojik nedenler yatıyor olabilir. Ama bu sorunun başına dert açacağını sanmıyorum. Ayrıca olayların üzerine gidip kendini zorlaman da bir yarar sağlanmaz. Bence kız arkadaşlarına olan ilgini duygusal ve dostluk yönünde geliştir. Belki de psikolojik yaşın mastürbasyon sınırına gelmedi. Biraz bekleyelim, ama dert etmeyelim.

Ne zaman diktireyim?

25 yaşındayım, 3 yıl önce sevdiğim biriyle birlikte oldum ama 6 ay sonra ayrıldık. Şimdi ciddi bir ilişkim var. Ailem de, sevdiğim de bu konuda tutucu. Kızlık zarını diktirmek istiyorum. Kızlık zarını düğünden 10 ya da 20 gün önce diktirsem herhangi bir problem olur mu?

CEVAP

Sevgili okurum, dikilen kızlık zarının beklediğiniz sonuçları vermesi için:

1) Gerek olup olmadığı.

2) Uzmanın yetenekli ve tarafsız olması.

3) Gerdek gecesinden bir ya da iki gün önce yapılması.

4) Sizin davranış ve kendi tekniğiniz.

Sonucu bunlar belirler.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Nişanlım hemen sıkılıyor

1.5 yıldır nişanlıyız. Nişanlım olan kızla ne zaman sevişsek 5 dakika sonra “Sıkıldım” diyor. Sizce bu durum evlenince normale döner mi?

CEVAP

Okurum, nişanlın tabii sıkılacak. Üzerine çullanıyorsun, dudaklarını dudaklarınla kapatıyorsun. Güzel konuşma yok, gözlerinden akan ışıltı, dönüşmüş hışırtıya. “Yerim seni” gibilerden kirpiklerini açıp kapatıyorsun. Kız bunları algılıyor.

Bak saçlarına şekil vermiş, bakmıyorsun. Güzel giyinmiş, iltifat etmiyorsun. Ufak hediyeler almıyorsun. Daha sayayım mı? Ona fırında kuzu çevirmeymiş gibi yaklaşıyorsun. Yeter be oğlum, kızın kaçmadığına dua et. Kıymetini bil. Onun ruhunu keşfet. Arkadaşınla buluşmadan bir gün önce ara, bak ne tüyolar vereceğim. Belki de sizi evlendireceğim. Nereye kaçıyorsun oğlum, dur biraz.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Kadınları görünce içim eriyor

19 yaşındayım ve evlilik öncesi sekse karşıyım. Yalnız ikilemde kaldım. Evlilik öncesi seks yapmak istemiyorum ama ne zaman güzel bir kıza ya da alımlı bir kadına baksam içim eriyor. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, karşıysan yapmazsın. Ancak haklısın. Bu yaşta kadın, kız konusunda irade zayıflar. Akıl kalmaz başta. Kazananlar ve kaybedenler de olur bu savaşta. Sen zafer takını nereye kuracaksan, oraya yöneleceksin. Gelelim içinin erimesine; içinde patlamaya hazır bir dinamit. Kim koydu? Hüner; fitili ateşlemede zamanlama. Uzun süre öyle beklesin dersek, fitil küflenmesin. Ateşlediğinde sönüvermesin. Evlilik için deneyim gerekli. Bunu biliyorsun. Bunları bir kez daha düşün ama yine de sen bilirsin.

Boşalınca neden zevk alamıyorum?

Cinsel ilişkiye girince boşalana kadar zevk alıyorum ama boşalınca zevk alamıyorum. Neden böyle oluyor?

CEVAP

Okurum, ne diyeyim bilemedim. Hasta “Doktor bey, inanın artık cinsellikten soğudum, sertleşme olmuyor” demiş. Doktor da “işiniz etkiliyor olabilir, ne iş yapıyorsunuz?” diye sormuş. Hasta “Ambulans şoförüyüm” diye cevap vermiş. Ee okurum, ne anladın? Hiçbir şey mi? Benim de durumum farklı değil, sorunu anlayamadım.

GÜNÜN SÖZÜ

Psikoloji rötüş edilebilir. Genler kazınmakla da çıkmaz. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (13 Mart 2021 )