Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (15 Kasım 2021)

Pek çok kadın orgazm güçlüğü yaşıyor, eşlerini çok sevseler de olmuyor. Bunu dert etmeyin ama erkeğinize rol yapmayın. O üzülmesin diye orgazm taklidi yapıyorsunuz. Gerçeği öğrenirse size güveni kalmaz, kendini kötü hisseder.

15 Kasım 2021, Pazartesi 08:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İlişkiye girmedim

İlişkiye girmedim

22 yaşında kızım. Yakında evleneceğim ama şimdiye kadar hiç ilişkiye girmedim. Gerdek gecesi ne yapacağım?

CEVAP

Okurum, bu işler uzaktan talimatla, harita çizmekle olmuyor. Hele bir denize açılın bakalım. Motoru, rüzgarı, dalgası, fırtınası. Tabii ki yön bulmak için gökteki yıldızları da görün. Bütün bunlar tecrübelerden sonra elde edilen bir ustalık. Öğreneceksiniz yavrum. Emirle olmuyor.

Hamile olabilir mi?

25 yaşındayım. Üç yıldır birlikteliğim var. Son 1 yıldır kız arkadaşımla ilişkiye girmeye başladık. Bu aralar kız arkadaşımın midesi bulanıyor. Ama ben hiç vajinasına boşalmadım. Acaba kız arkadaşım hamile kalmış olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, bacak arasına akan meniden kızlar gebe kalabilir. Oranı zayıftır ama dikkat etmek gerekir. Şu anda uzaktan karar vermek zor. Adetini görmezse 15-20 gün sonra bir test yaptırırsınız durum anlaşılır.

Nasıl kurtulurum?

Nasıl kurtulurum?

28 yaşındayım. Partnerimle ilişkiye girdiğimizde 2 dakika geçmeden boşalıyorum. İkinci kez denediğimde bazen sertleşme sorunu yaşıyorum ama bu sefer geç boşalıyorum. Bu benim çok moralimi bozuyor. Bundan nasıl kurtulabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, kurtulacağın bir şey yok ki kurtulacaksın. Zamanla her şey rayına oturacak. Belki bir profesyonel yardım da alacaksın. Kendini zorlamadan ilişkini sürdür. Evlendiğinde dengeli ve düzenli bir cinsel yaşamın olacak.

Orgazm olamıyorum

32 yaşında, 3 yıllık evli kadınım. Cinsel ilişkide orgazm olamıyorum. Evlendiğimden beri hiç olmadı. Sevişirken çok çabuk boşalıyorum. Kendi kendime daha çok tatmin olduğumu hissediyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, vajina böyle. Sinirsel donanım bakımından zayıf. Bir de buna yetişme koşullarının ağır baskısını eklersek, orgazm güçlüğü kapıda bekliyor. Buna karşılık klitoris, bu eksikliği gideriyor. Ama klitoris orgazma alışmış, vajinal orgazma geçemeyen kadınların da sayısı çok. Burada galiba iş kocanın ustalığına, fantezileri iyi kullanmaya kalıyor.

Küçültücü var mı?

Küçültücü var mı?

20 yaşındayım. Ne zaman güzel bir kadın görsem penisimde akıntı oluyor. Kız arkadaşım benimkinden korkuyor. Ben daha da büyümesinden korkuyorum. Ne kadar olmalı? Bir de penis büyütücü var ama penis küçültücü de var mı?

CEVAP

Değerli okurum, doğru yolunda yürü. Doğanın işine karışma. Sonra zırvalayıp durma. Böyleyse böyledir, öyleyse öyledir. İlaçlarla ne büyür ne de küçülür. Sadece kullanmayı öğreneceksiniz.

Zararlı mı?

21 yaşında kızım. Evlenmeden önce yüzeysel ilişkiler yaşamak evlendikten sonra zararlı olur mu? Erkek arkadaşım çok istekli, bir şeyler yaşıyoruz. Okul, askerlik derken evlenmemize daha 4 yıl var. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, bu durum seni klitoris orgazmına alıştırır, vajinal orgazm zorluğu çekersin. Ama bu da bir kural değil. Öyle mi olur, böyle mi olur bilinmez. Bilinen şu ki, 4 yıl da bu yöntemle geçilmez. Çünkü o sorunlar yaratıyor.

Zevk alamıyorum

Zevk alamıyorum

İki aylık evliyim. Kız olmama rağmen benden ilk gece kan gelmedi. Esnek olabilir mi? Bir de orgazm olamıyorum. Eşim önceleri çabuk boşalıyordu ama şimdi düzene girdi. Yine de zevk alamıyorum. Doktora gitmeli miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, çözüm bulunacak bir sorun şimdilik yok. Tabii ki esnek zarın. Eşine alışacaksın. Zaman lehinizde gelişecek. Malumunuz biraz ustalık hikayesi. Bir gün orgazmı öğreneceğini umarım. Ne var ki birleşmeye geçmeden önce kafaya takma.

Mutlu olsun istiyorum

26 yaşındayım. Cinselliği seviyorum ama orgazm sorunu yaşıyorum. Çok güzel bir birlikteliğim var. Partnerim ben orgazm olmadan boşalmak istemiyor. Onu mutlu edebilmek için orgazm taklidi yapıyorum. Bu işe nasıl çözüm bulabilirsiniz?

CEVAP

Sevgili okurum, orgazm güçlüğünü yaşıyorsun. Bir teknik geçişle klitoris orgazmdan vajinal orgazma geçiş yapacaksın. Arkadaşının ereksiyon sorunu senin beklemesi ve kendi kendine fren yapmasından kaynaklanıyor. Vajina ile ilgisi yok. Senin orgazm taklidi yaptığını anladığı zaman kırılır. Sana güveni sarsılır. Biraz daha açık konuşmanda yana var. Fantezi ve klitoris tekniğine önem verirseniz her şey düzelecek.

Korkuyorum

Korkuyorum

25 yaşında, 6 aylık nişanlı kızım. İlk gece korkum var. Biz nişanlımla ilişkiye girmedik. Çok korkuyorum, sorun çıkar mı?

CEVAP

Okurum, merak etme, hiçbir sorun çıkmayacak. Ama ülkemizde yaygın olan vajinismus denen bir olayla karşılaşırsan onu da çözeceğiz. Niye dert ediyorsun ki? Her şeyi kendi akışına bırak.

Kan geldi

24 yaşındayım. Geneleve gittim. Orada bir kadınla ilişkiye girdik. Bu sırada cinsel organımdan kan gelmeye başladı. Bana yardım eder misiniz?

CEVAP

Değerli okurum, içeride polip, taş, kum ya da böbrekte ve idrar torbasında bir sorun vardır. Bir de orgazm sırasında şiddetli kasılmadan meninin geliş kanallarında kılcal damarlarda çatlama da olabilir. Yani bir idrar tahlili gerekebilir. Sonuç ondan sonra söylenir.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Donup kaldım

24 yaşında, nişanlı kızım. Üç ay sonra düğünüm var. Nişanlımla ilişkiye girmek istedik ama cinsel organı çok büyüktü. Donup kaldım, ne yapacağım?

CEVAP

Sevgili okurum, niye hep böyle zor işler karşıma çıkıyor? Küçük büyümez, büyük küçülmez. Elimde sihirli değnek de yok. Geriye ne kaldı? Kızım, iyi ki görmüşsün, gardını alırsın. Ne yapsan bu evlilik olacak gibi. Acı mı çekersin, cinsellikten nefret mi edersin bilemem. Ben arada kaldım. Yani bu kepçeyle bu hoşafı içemem. Geriye kalan tek ihtimal, adamın her yönüyle iyiyse, seni kırmıyor, kuş gibi besliyor ve seviyorsa, idareli kullanmayı da biliyorsa evlilik gemisi yürür. Umarım mutlu olursunuz.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Kızlık zarım bozuldu mu?

Bekar kızım, ilişkim olmadı. İç dudakları araladığımda dokuda yırtık görüyorum. Bu dokular tam nerede? İdrar deliğinin kenarı da kızlık zarı mı? Oranın kenarında hafif yırtık gördüm. İlişki yada vajinama bir şey girmedi. Bir ara koltuğa oturdum, acı hissettim ama kanama olmadı. Kızlık zarı tabanına komşu olan ince derinin yırtılmış olması, zarın bozulduğunu mu gösterir?

CEVAP

Sevgili okurum, seni sevindirmemek olur mu? Senden rica gelir de Hoca’n yerinde durur mu? Alır eline kağıdı kalemi, yazar aklına geleni. İşte bak yine fikrim geldi. Şu vajinanın bölümlerini ne yapacaksın? Modellerini yapıp boynuna mı takacaksın? Sonra hangisini seçeyim diye zar mı atacaksın? Bak, ben burada oyun zarını kastediyorum. Aa! Bir fikrim daha geldi! O zar, zar değil, sanki gençlerin kafasına geçirilmiş bir çuval. Hayda! Daha başka fikrim gelmesin, yoksa çuvallarız.

Acaba kız mı?

Acaba kız mı?

25 yaşındayım, 5 yıldır birlikte olduğum kızla nişanlandım. Nişanlımla ilişkiye giriyoruz. İlk seferde kan gelmedi. Beş kez ilişkiye girdik, kan yok. Nişanlım hâlâ kız olduğunu söylüyor. Bu durum aklımı kurcalıyor? Kız olma ihtimali var mı?

CEVAP

Okurum, 20 yaşından beri bu kızla berabersin. Tek bir gerçek var: Kız bakire. Sen onun bakireliğini elinden aldın. Ama kızlık zarını kanatamadın. Nedenini mi merak ediyorsun? Esnekti de ondan. Peki şimdi ne yapacağız? Bilim doğruyu söylüyor peşin peşin. Hadi bana müsade, suyu çıktı bu işin.

GÜNÜN SÖZÜ

Aklı ete muhtaç kılma. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (14 Kasım 2021)