Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (17 Ağustos 2019)

Haydar Dümen 17 Ağustos tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

17 Ağustos 2019, Cumartesi 08:19
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Vazgeçemiyorum 23 yaşındayım. Sevgilimle 4 yıldır haftada 1 gün seks yapıyorum. Yine de mastürbasyondan vazgeçemiyorum. Ne yapmalıyım? RUMUZ: SU FATURASINDAN SIKILAN GENÇ

CEVAP

Değerli okurum, insanoğlu her zaman maymun iştahlı olmuştur. Gerek seks hayatıyla, gerek para hırsıyla, gerekse mal mülk peşinden koşmakla. Bunların en masumu koleksiyonerlerdir.

Ama o biriktirdiği şeylerin her çeşidinden olmaması onları açgözlülüğe götürebilir. Senin olayında ise sekse doymama yani bir koleksiyoner psikolojisi var. Bundan kurtulmanın en kolay yolu bir profesyonelden yardım almaktır. Aksi takdirde başka sorunlar baş gösterecektir.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Ya zarar verirsem?

28 yaşındayım. 10 ay sonra düğünüm var. Çok istekliyim. İlk geceden eşime zarar vermekten korkuyorum. Bana yardımcı olun.

CEVAP

Değerli okurum, sen tek namlulu tüfeğini, kaleşnikof mu sanıyorsun? Gerdek gecene yorgun gireceksin. Gelin narin, korkuyor. Acele ile bir ormana dalar gibi dalacaksın. Ama daldığın patika dar ve karanlık.

Bir kargaşa, heyecan, kız korkudan titriyor. Senin de yüreğini eritiyor. Tüfek aceleyle zar zor bir mermi atıyor ve o gece kapanıyor. Eşine nasıl bir zarar vereceğinin hesabını Hocan yapıyor, ama çözüm bulamadı, hâlâ arıyor.

Boşanacağız

Boşanacağız


28 yaşındayım, evliyim. Penisim epey büyük. Karım artık benimle ilişkiye girmek istemiyor. Bu durumdan çok şikayetçi. Karımdan boşanmak üzereyim.

CEVAP

Değerli okurum, rahat bırak kadını. Her gün işkenceye can mı dayanır? Eşinden vazgeçmek istemiyorsan cinsel birleşme sayını haftada 1-2'ye indir. Onun istediği zaman ve pozisyonları seç.

Ama penisini de sonuna kadar kullanma. Bunlara karşın kadın yine ayrılmayı düşünüyorsa, altında yatan tek başına cinsellik değil, başka sorunlardır. Onun için profesyonel yardım alın. İşte iki yol. Biri kolay gibi görünen karanlık bir yol. Öteki zor ve karmaşık. Ama yolun sonunda bir ışık olabilir ihtimali.

Hemen sertleşiyor

Hemen sertleşiyor

18 yaşındayım. Sorunum cinsel organımın çabuk sertleşmesi. Nerede seksi bir kadın görsem hemen sertleşiyor. Sertleşince oradan uzaklaşmak zorunda kalıyorum. Karşı cinsten biriyle sohbet edemiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, öyle asilik yapar ama sonunda uslanır. Bunu sen başkalarına belli etme. Kızların yanından ayrılma, konuşmaya devam et. Ciddi sorunları konuş. Senin asi organ sanırım bir süre sonra alışır. Bu sistemin içinde bu da var. Aslında çok da kötü değil ama her şey de olduğu gibi yerinde ve zamanında iyi.

Eşimle sorun yaşıyorum

Eşimle sorun yaşıyorum

24 yaşında kadınım, 2 ay önce evlendim. İstekliyim ve rahatım. Ama yine de orgazm olamıyorum. Birleşme olmadan orgazm yaşayamıyorum. Eşimle cinsel sorunlarım var. Orgazm olmamam fizyolojik bir sorun mu? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, orgazm olamamanın fizyolojik ve psikolojik nedenleri var. Bunların oranı da yüzde 50, yüzde 50. Klitoris orgazm, ileride orgazm olacağının işareti. Ama zamana ihtiyacın var. İlişkide 'Orgazm olacak mıyım, olmayacak mıyım?' deme.

Şu anda alacağın yardım yok. 6 ay ya da 1 yıl geçsin bakalım. Bazı teknikleri de öğrenirseniz size yardımı olur. Şimdilik beklemede kalın. Ortamı ve fantezileri yerinde kullanın.

Canım yanıyor

Canım yanıyor

20 yaşında kızım. 1.5 yıldır sevgilim var. 23 yaşında ve evlenmeyi düşünüyoruz. 6 ay önce birlikte olduk, kızlığım bozuldu. Zevk alıyorum ama genellikle çok canım yanıyor. Huzurumuz bozuluyor. Erkek arkadaşımı çok seviyorum. Ne olur bana yardımcı olun.

CEVAP

Sevgili okurum, acılı sendrom. Tabii acı veren her şey iticiliğe dönüşür. Yaşamın bütün bölümlerinde böyledir. Güneş, yeri geldiğinde çok iyidir ama tenimizi yakarsa altında duramayız, bunun gibi.

Acıdan kurtulman gerekiyor. Acıdan kurtulduktan sonra bir süre geçiş dönemi yaşayacaksın. Ama ardından cinsel zevkler yeşerecek. Ve kimliğinize göre belki bir sera, belki zengin çiçek tarlası, belki bir orman oluşturacak. Ama hiç belli olmaz, kimilerinde de olduğu gibi bir tek renksiz, yetişmemiş cılız bir çiçek de kalabilir. Şu acıdan bir kurtul. Vereceğim bilgiler şimdilik bu kadar.

Korkuyorum

Korkuyorum

20 yaşındayım, 8 ay önce sözlümle birlikte olmaya başladım. Çok sık ilişkiye giriyoruz. Ben hamile kalmaktan korkuyorum. Düğüne 1.5 yıl var. Bu dönemde ne yapacağız?

CEVAP

Sevgili okurum, yapılacak şeyi zaten yapıyor, evleniyorsun. Artık evlendikten sonra da öteki tür sosyal ve baskısal düşünceler silinip bitecek. Çünkü hedefe ulaşılacak.

Çok istiyorum

Çok istiyorum

18 yaşındayım. Penisimin üzerinde sivilceye benzer noktalar oluştu. Sizce bunun nedeni ne olabilir? Bir de bir kızla ilişkiye girmeyi çok istiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, o noktaların zararlı olduğunu sanmıyorum. Benim branşımın dışında. Seni çok rahatsız ediyorsa bir cilt hastalıkları uzmanına git. Gelelim bir kızla çok ilişkiye girmeye; senin yaşında her erkek bunu ister, ister ama o kızlar da ana kuzusu. Aslan okurum, yani sen kendisine olmasını istemediğin bir şeyi başkasına yapmazsın, değil mi?

Acı başlıyor

Acı başlıyor

25 yaşında kızım. Erkek arkadaşım çok anlayışlı ve sabırlı. Ben çok aceleciyim. Seviştiğimiz zamanlar tam hazza ulaşacağım zaman acı duymaya başlıyorum. Ne yapmalıyım? Hep böyle mi devam edecek? Jinekoloğa gitsem faydası olur mu?

CEVAP

Sevgili okurum, acele ediyorsun. Sanki kaçan treni yakalar gibi bir telaş içindesin. Bırak karşındaki koşsun. Sen havaya gir, sakinleş, kendini, bedenini kasma. Adı ne olursa olsun, ister evlilik ister sizin kurduğunuz düzenli ilişkiler ki acı duymayasınız. Jinekoloğa gitmene gerek yok. Bu yolun sonu vajinismus olayına gider. Bu da senin iraden içinde olmadığından evlendiğinde bu sorun devam ederse çözümü sağlarız.

İktidarsız mı oluyorum?

İktidarsız mı oluyorum?

20 yaşındayım. Bir ay önce bir kadınla ilişkiye girdim. İlişkimiz tam 3 saat sürdü. Yani çok geç boşaldım. O günden sonra bende kadınlara karşı bir soğuma oldu. Acaba iktidarsız mı oluyorum?

CEVAP

Değerli okurum, erken ya da geç boşalman sinir sisteminin istem dışı bir mekanizmasıyla oluşur. Sanırım zamanla alışacaksın. Çünkü kafaya takarsan o refleksin oluşumunu engellersin. Kadınlardan uzak durman, soğuman senin soğuk ülkelerin iklimlerine taşıyabilir. Orada da ısınmak için bazı yollar arayabilirsin. O da seni sonu belirsiz maceralara iter. Doğal yola devam.

Acıdan sürdüremedim

Acıdan sürdüremedim

26 yaşında kadınım. Şubat ayında evleneceğim. Nişanlımla birlikte olmak istedik ama canım çok acıdığı için devam edemedim. Bu durum beni endişelendiriyor. Evlendiğim zaman acı hissedecek miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, acılar hangi koşulda olursa olsun, yüzde 100 halledilecek. Ama ilk birleşmeler her zaman sorunludur. Bir alışkanlık dönemini göze almanız gerekir. Erkeğin de ona göre davranması şart. Yol sizi düzlüğe çıkaracak. Ya çıkmazsanız? Biz doktorlar ne güne duruyoruz?

Yerinde duruyor mu?

Yerinde duruyor mu?

18 yaşında kızım. 2 yıl önce bir şeyler yaşadım. Bu olaydan 2 hafta sonra doktora gittim. Doktor, kızlık zarımın bozulmadığını ve ilk gece yüzde 50 ya da 60 kan geleceğini söyledi. Bu konuda yardım edebilir misiniz?

CEVAP

Sevgili okurum, zaten gittiğin doktor kız olduğunu söylemiş. Ben yeniden söylüyorum. Kafanı takıp boş yere ruh sağlığını bozma.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Aşka saygıyı aşkı yaşayanlar bilir. H.D.


Sıradaki haber yükleniyor...