Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (17 Nisan 2019)

Haydar Dümen 17 Nisan 2019 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

17 Nisan 2019, Çarşamba 14:18
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Sevgilim hamile kalır mı?

18 yaşındayım. Kız arkadaşım da 23 yaşında. Birkaç gün önce üzerimizde bir şey yokken seviştik ama birlikte olmadık. Üzerine boşaldım. Acaba hamile kalır mı?

CEVAP

Değerli okurum, onu bilmem ama sevgilin biraz anaç olma yaşına gelmiş. Seni nereden buldu? Parkta dolaşırken mi gözüne çarptın? Yoksa alışveriş dönüşü paketini mi taşıdın? Anladım köftehor! Televizyondan kopya çektin. Kız paketini düşürdü, sen koşarak aldın. Gözünü gözlerine diktin, işi bitirdin. Kıza "Evinize kadar yardım edebilir miyim?" dedin. O da kabul etti. Kapıya gelince "Bir kola içer misin?" diye sordu. Umarım, üzerine bir bardak soğuk su içmezsin. Biraz büyü yavrum ki böyle acemilikler yapma. Ayrıca yaşına, başına uygunu seç.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Neden hep böyle?

Kocamın penisinin uykusunda sürekli sertleşmiş olduğunu görüyorum. Gün içinde uyurken bile böyle. Uyuyamıyorum, sürekli ona bakıyorum. Tekrar olacak mı diye gözlüyorum. Ne yapmalıyım?

Kıskanıyor musun bacım? Organlar hürdür, biraz da akılsızdırlar. Acaba sen uyurken neler oluyordur? Eşinin sürekli gece rüyalarında ereksiyon olmasını mı kıskanıyorsun? Yoksa uykuda başka kadınlar görüyor diye sinir mi oluyorsun? Sakın ona dokunma yavrum. Konuş kocanla, bizimle konuştuğun gibi konuş onunla.

İşe yaramadı

İşe yaramadı

29 yaşında, 5 yıllık evliyim. Erken boşalıyorum. Doktor krem verdi. İlk önce iyiydi, şimdi işe yaramıyor. İnternetteki teknikleri denedim, olmadı. Bu sorunu nasıl çözerim?

Değerli okurum, önce nasıl çözemeyeceğini söyleyeyim. Hangi doktorluk işi internet çözüyor ki. Yani fıtık ameliyatı yapıp diş çekiyor mu? 40 derece ateşli hastayı 2 günde ayağa kaldırıyor mu? Bu tür şarlatanların defterini kapatın. Bilimden ve bu işlerin uzmanından şaşmayın. Hem kanmayın hem paranızı saçmayın. Tedavisi var. Ama her yiğidin de yoğurt yiyiş tarzı var. Araştırın, soruşturun, mutluluğu bulun.

Bozulmuş olabilir mi?

Bozulmuş olabilir mi?

İki yıl önce erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla birlikteliğimiz oldu. Bu sürtünme sırasında erkek arkadaşımın penisini vajinamda hissettim. Sevgilim “Korkma, kızlık zarı geride olur” deyince içim rahatladı. Eve geldiğimde çamaşırımda açık pembe kan vardı. Kızlık zarıma zararı olmuş mudur?

CEVAP

Sevgili okurum, zedelendiğini sanıyorum. Kızlık zarı hemen kapıda olduğu için bir ölçüde ya da tam yırtılmış olabilir. Yaptığınız bu eylemler psikolojik, sosyal ve kimliğiniz açısından sorun yaratmıyor da kızlık zarı konusunda paniğe kapılıyorsunuz. Bu çelişki ruhunuzu karartıyor. Ne yapmak ve nereye gitmek istediğinizi bilmelisiniz. Bunun için de görevlerinizi, ailenizi, sorumluluklarınızı ve Türkiye gerçeklerini düşünmeli ve ölçmelisiniz.

Büyütücü alsam?

Büyütücü alsam?

21 yaşındayım. Penisim 11 santim ve ince. Kız arkadaşımla ilişkiye girdiğimde hiç zevk almıyorum. Sevgilim de şikayetçi. Büyütücü haplar varmış. Kullansam işe yarar mı?

CEVAP

Değerli okurum, kulaktan dolma hayale kapılıp yanlış bilgilerle umutlarını söndürme. Penisinin boyu mutluluk için de, evlilik için de yeterli. Hüner, onu kullanmayı bilmek. Kesinlikle penis büyütücü piyasa olaylarına kapılma. Penis sadece 1-2 santim ameliyatla büyür. Senin için buna gerek yok.

Çok pişmanım

Çok pişmanım

20 yaşında kızım. Sevgilimle cinsel ilişkiye girdik ve kızlığım bozuldu. Bir süre sonra ayrıldık. Çok pişmanım. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, yapacağın hiçbir şey yok. Sessizliğe gömül. Bütün yaraların kabuk bağlaması zamanla ilgili. Ne olursa olsun, ruh sağlığını bozmamaya, dik durmaya çalış. Ders almışsan lütfen tekrarlama. Bu bir zaaf sorunudur. Hepimiz, her zaman irademizi her ortamda aynı oranda kullanamayız. Olan olduktan sonra suçluluk duygusuna kapılıp kendini kahretme.

Bir kez oluyor

Bir kez oluyor

36 yaşındayım. 12 yıllık evliyim. Seksi sevmeme rağmen ancak bir kez cinsel ilişkiye girebiliyorum. Eşime karşı kendimi mahçup hissediyorum. Daha fazla ilişkiye girebilmem için ne yapmam lazım?

CEVAP

Değerli okurum, bir birleşme normaldir, idealdir. Atalarımız bunun için 'Öp de başına koy' derler. Erken boşalman yoksa, 10 birleşmenin 5’inde kadının orgazm olabiliyorsa ne mutlu size. Erken boşalman varsa, kadın ilişkiden bir şey anlamıyorsa bu sorun giderilmeli. Bizdeki yanlış kanı sayısal değerlere çok önem vermek. O sayılar aldatıcı olabilir. Düzenli, sağlıklı ve iki taraf için başarılı seks sizi uzun yıllara taşır.

1 dakika sürüyor

1 dakika sürüyor

19 yaşındayım. Çok kız arkadaşım oldu, çok kez ilişkiye girdim. Erken boşalma sorunum var. Mastürbasyon yaptığımda 1 dakika içinde boşalıyorum. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, tedavisi var. Mastürbasyonu duraklayarak yap, biraz zamanı uzat. Değişik ilişkiler ve heyecan da erken boşalmayı tetikler. Sürekli bir partnerin varsa ve tedavi olmak istersen o zaman uzmanından yardım istersin.

Nasıl uzatabilirim?

Nasıl uzatabilirim?

20 yaşında, şişman bir erkeğim. Penisim 8 santim. Bu sorun teşkil eder mi? Penisimin uzaması için ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, kilon her zaman sorun oluşturacak. Hareketlerinde zorluklar ortaya çıkacak. Yorulacak, tık nefes kalacaksın. Şu anda yağlar 2 -3 santim kasık yağını yutmuş durumda. Normal kiloya inersen penisin 10 santim olacak ve bu sana yetecek.

Ya kan durmazsa?

Ya kan durmazsa?

23 yaşındayım. Sevgilimle cinsel ilişkiye girmek istiyorum. Ama kızlık zarından gelen kanın durmama ihtimali varmış. Kan durmazsa ne yaparım?

CEVAP

Değerli okurum, kızlık zarı kanı belki kanamaz, belki durur. Asıl durmayacak olan kızın gözyaşları olabilir. Ondan kork. Hesabını denk yap. Adımlarını denk at. Gerisi sana kalmış.

Baba olur muyum?

Baba olur muyum?

18 yaşındayım. Şimdiye kadar hiç cinsel deneyimim olmadı. Haftada 5-6 kere mastürbasyon yapıyorum ama çok az meni geliyor. Benim korkum ileride çocuk sahibi olamamak. Sizce böyle bir şey olabilir mi?

CEVAP

Çocuğum biraz bekle, sabırlı ol. Bu işleri öğreneceksin ama zamanı gelince. Neden baba olamayasın ki?

Yoruluyorum

Yoruluyorum

18 yaşındayım. Düzenli mastürbasyon yapmazsam bir kıza dokununca boşalıyorum. Ama mastürbasyon yaparsam da ertesi gün çok yorgun oluyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, galiba mastürbasyonu çok kafana takıyorsun. Haftada 2-3 gün mastürbasyon yapmanın hem zararı yok hem de mastürbasyon ertesi gün uzanan bir yorgunluk yaratmaz. Erken boşalma potansiyelin var. Bunun için de mastürbasyon yaparken süreyi 1-2 dakika yerine 5-10 dakikaya yay. Durakla, bekle. Birçok gencin yaptığı gibi tam boşalma aşamasında meni içinde kalsın, akmasın diye penisine basınç yapma yani sıkma. Bunun zararı olur.

Acaba büyür mü?

Acaba büyür mü?

Sorunum cinsel organımın küçük olması. Cinsel ilişkiye giremiyorum. Boyum 1.96 santim. Acaba penisimin küçüklüğü bununla ilgili olabilir mi? Tıbbi yöntemlerle penisimi büyütme imkanı var mı?

CEVAP

Değerli okurum, ameliyatla cinsel organ 1-2 santim büyür. Ama boyut vermediğin için bir şey diyemeyeceğim. Bana göre normaldir. Ama sana göre küçük geliyor olabilir. Beden ölçüsü bilmeden hangi terzi birine kostüm dikebilir?

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Aşk sopasını gösterince nefret kılıcını çekermiş. H.D.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Cildiniz için doğal güzellik tarifleri