Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (17 Ocak 2020)

Haydar Dümen 17 Ocak 2020 tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar.

17 Ocak 2020, Cuma 07:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Tercihim mastürbasyon

37 yaşında, 5 yıllık evliyim. Eşimle ilişkiye girmek istemiyorum. Sürekli kavga ediyoruz. Daha çok mastürbasyon yapmayı tercih ediyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, olay mastürbasyonda düğümleniyor. Mutlaka profesyonel yardım al. Eşinle çok açık konuş. Mastürbasyondan kadına transferini, tekniğini öğrenmelisin. Bu konu ilaçla düzelen bir sorun değil. İleride çocukların olacak. Evlilik bana göre sürmeli.

Bozulmuş mudur?

23 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla 5 yıllık ilişkim var. Sevgilim biraz vajinamı zorladı. Canım çok yandığı için bıraktı. Tuvalete gittiğimde biraz kan vardı. Ertesi gün de yine kan geldi. Kızlık zarım bozuldu mu?

CEVAP

Sevgili okurum, evet bozulmuş. En azından yarı yarıya yırtılmış olabilir. Daha sonraki ilişkilerde kanayabilir de, kanamayabilir de. Kapalı bir kutu uzaktan bilinmiyor.

Doktora gitsem mi?

18 yaşında kızım. Üzerimizde kıyafetler varken bir şeyler oldu. Bana zarar verdi mi? 3 aydır adet görmedim. Annem beni doktora götürecek. Hamilelik çıkar mı?

CEVAP

Sevgili okurum, gebe falan değilsin. Kaygılardan kurtul. Annen hangi doktora götürecekse git. Bugünden sonra huzur bul.

Hormonlar durmuyor

25 yaşındayım, üniversitede master yapıyorum. Evlilik öncesi ilişkiye karşıyım ama hormonlarım rahat durmuyor. Ancak okul bitince evleneceğim. Ne olur akıl verin.

CEVAP

Değerli okurum, ders çalışmaktan arta kalan boş zamanlarında başını defterden, kitaptan kaldır. Şöyle bir çevrene bak. Bazen uzak gözlüğü tak. Dürbün bile kullanabilirsin. Bak oğlum, dünyanın güzelliklerine bak. İnsan bir bütündür. Her şey yerli yerinde, tamam olması gerekir. Ama bütün bunları yaparken de önce tabii ki mesleğin, sonra yaşam enerjinin renkleri ardından da evliliğin. Tamam mı okurum?

Esnetebilir miyim?

24 yaşındayım. Kızlık zarımın esneklik kazanmasını istiyorum. Krem sürerek kızlık zarımı esnetebilir miyim?

CEVAP

Sevgili yavrum, esneği esnek, serti serttir. Dışarıdan ne kadar esnetirsen esnet, kanayacak olan kanar. Ne kadar sağlam tutmaya çalışsan, esneyen esner.

Nefret ediyorum

24 yaşındayım ve 2 çocuğum var. İlk doğumu yapınca eşimi istemez oldum. Elimi tutmasını bile istemiyorum. Eşim sürekli cezaevine girip çıkıyor. Onu görünce nefret ediyorum. Bana yardımcı olur musunuz?

CEVAP

Değerli okurum, zor. Çökmüş, yıkılmış bir evlilikten sesler geliyor. Acil yardımla bu sorunların altından sizi kurtarmak kolay değil. Oturup ciddi düşünmeli, enerjik karar vermelisin. Ayrıca da profesyonel yardım almalısın. Umarım, sonu iyi olur.

Erken boşalıyorum

18 yaşındayım. İlk deneyimimi genelevde yaşadım. Ben erken boşalıyorum. İlişkiye girmeden boşalma oluyor. Bu sorun devam edir diye korkuyorum. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, erken boşalman genelevdeki kadınların işine yarıyor. Ama senin işini fena bozuyor. Bir süre sonra bu alışkanlık haline dönüşebilir. Genelde evlilik koşullarında düzeliyor. Erken boşalmayı tedavi ediyoruz.

Uzar mı?

19 yaşındayım. Penisim 16 santim. Bu uzunluk ileride cinsel hayatımda sorun yaratır mı? Biraz daha uzun olmasını istiyorum. Büyütmem mümkün mü? Arkadaşlarım ilişkiye girdikçe uzar diyorlar. Mastürbasyonda birkaç dakika içinde boşalıyorum. Acaba erken boşalma sorunum mu var?

CEVAP

Değerli okurum, erken boşalma adayısın. Penisin anatomi kitaplarının verdiği 15 santimden uzun ama sen nedense daha uzununu istiyorsun. Uzun olunca ne düşünüyorsun, ne yapacaksın onu da anlamadım. Boy uzatmak için seks yapılsaydı, çok yapanlarınki 40 santime çıkar. Yapmayanlar da küçük parmak boyunda kalırdı. Böyle saçma soruları nereden buluyorsunuz anlamadım.

Geneleve gitsem mi?

19 yaşındayım,. Kızlarla en küçük bir temasım olmadı. Büyüklerim beni geneleve götürmek istiyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli yavrum, alışıp öğreneceksin. Biraz zamana ihtiyacın var. Kızlarla da konuşurken aklını cinselliğe takmayacaksın. Büyüklerine söyle sana 6 aylık süre tanısınlar. 6 ay sonra bana bir daha yaz yavrum, durumu gözden geçirelim.

Kızı tavladım

18 yaşındayım. Yıllardır tavlamak istediğim bir kız vardı, sonunda tavladım. Benimle ilişkiye girer mi? Onu nasıl ikna edebilirim?

CEVAP

Tavladın mı, avlandın mı bilmem be deli çocuk. Şu tavlamaya takılıyor kafam. Avlama desen aklıma daha yakın. Tavladın ya da avladın? Ne istiyorsun el alemin garibinden? Çek elini üstünden, arkadaş olun, dost olun, duygusal yaklaşımlarla birbirinizi tanıyın. Sonra düşünelim tavlama mı, avlama mı?

Zevk almıyorum

21 yaşında, nişanlı kızım. Nişanlımı 7 aydır görmüyor, telefonla konuşuyorduk. Geldi ama hiçbir şey hissetmedim. Yardımcı olun.

CEVAP

Sevgili okurum, öncelikle üzülmeyi bırak. Şu anda hiçbir şey yapman gerekmiyor. Alışman, beklemen ve kendini kesinlikle yargılamaman gerekiyor.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Doyumsuzum

37 yaşındayım, başımdan iki evlilik geçti. Doyumsuzum. On kadını aynı anda idare ediyorum. Artık değişik fanteziler istiyorum. Psikolojik hasta mıyım? Yoksa herkes böyle mi?

CEVAP

Değerli okurum, evet psikolojik hastasın. Yuva kurmak isteyen zavallı kadınlarımızı ağına düşürüp sıraya diziyorsun. Dileğim ağına düşenlerin akıllarının başlarına gelmesi. Utanma sıkılma yok “10 kadını aynı anda idare ediyorum” diyorsun. Bu maharet değil. Beyin alıcıların sadece bu işe mi çalışıyor? Vallahi can dayanmaz. Aklın nerelerde? Bir zaman gelecek seninki derin uykuya dalacak ve 27 prenses de gelse uyanmayacak. Benden söylemesi, gerisi senin bileceğin iş. Yolun çamurlu ve pis. Aklını başına topla, psikoloğa git.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Haz almıyorum

Girdiğim ilişkilerden sonra bir daha kolay kolay haz alamıyorum. Bunun nedeni nedir?

Allah versin değerli okurum. Toptan yediğin hurmalardan tat alamaman gibi. Burada ya damak tekliyor ya da beyin ultra zevkler bekliyor olmalı. Sahi sen kimsin? Yaşın ne? Ve de senin muhteremin başı ne? Kaç paralık deneyimlerden geçtin? Sanki bekar evinde oturuyorsun, sevimli ve havalı zevklerini kullanan biri olarak hangi kalitedesin? Değerli okurum, sana diyecek bir şeyim yok, Allah sana akıl fikir versin ki insan gibi yaşa.

Küçültülür mü?

18 yaşındayım. Penisim 12 santim. Bana küçük geliyor ama kız arkadaşım korkuyor. Birlikte olamadık. Penis küçültücü var mı?

İyice şaşırdın be oğlum. Ula, dirisi 12 santim ise, bunun ölüsü ne kadar? Senin kız arkadaşın da bulunmaz Hint kumaşıymış. Sevgilinin gözü galiba biraz şaşı. Şeşi beş görüyor olmalı. Bunlar bir yana, soruyorum kaç santim küçültelim istiyorsun? Zaten sünnette biraz erezyona uğramış. İki santimi de kız arkadaşın için feda etsek, sonunda olacak olan şey şu: Sen bir yana, kız bir yana gidecek, ayrılacaksınız. Ya evleneceğin kadın “Bu ne ya?” derse ne olacak?

GÜNÜN SÖZÜ

Parası çok olan azlığından, insanlığı az olan çokluğundan söz eder. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (16 Ocak 2020)