Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (18 Temmuz 2019)

Haydar Dümen 18 Temmuz tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

18 Temmuz 2019, Perşembe 08:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Kuşum uyanmıyor

22 yaşındayım, askerden geleli 2 ay oldu. Askerlik boyunca ilişkiye girmedim. 1 hafta önce kız arkadaşımla ilişkiye girecektim ama kuş uyanmadı. Kız beni zorluyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, gözün aydın, tezkereni alıp yuvana geri dönmüşsün. Peki oğlum, neden dert ettin bu işi? Altı üstü heyecandan. Çünkü kız kuşu ürkütmüş! Bu mübareği korkutmuş ve organ ilk heyecanın esiri olmuş. Bunlar gelir başa, soğuk su katılmaz pişmiş aşa. Ama biraz sabır, biraz zaman, kıza “Aman aman, üzerine fazla gitme” diyelim. Böyle dileyip sonucu yanıtımıza ekleyelim. Vallahi de billahi de 1 hafta, 10 güne kalmaz, senin kuş seni yarı yolda bırakmaz.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Erken mi boşalıyorum?

6 yıllık ilişkim var. 3 yıldır kız arkadaşımla birlikte oluyoruz. İlk ilişki 3-4 dakika sürüyor. Sonrakinde 10 dakikanın üzerine çıkıyorum. Erken boşalma sorunum var mı? Mastürbasyon sürem de 2-3 dakika.

Değerli okurum, ben soru sorduğunu sanmıyorum. Sana uzun uzun yazmak isterdim ama gerek yok. Çünkü görüyorum ki sen gazeteyi okuduktan sonra bir de ben “Haydar Hocama yazayım” demişsin. Ve aklına bir şey de gelmemiş. Aslına bakarsan gayet sağlıklısın evladım, bu tempoyla yola devam et ve sakın kızımızı üzme.

Nasıl vazgeçerim?

Nasıl vazgeçerim?

21 yaşındayım. Cinselliğe çok istekliyim. Her gün mastürbasyon yapıyorum. Kızlardan cinsellik yüzünden ayrılıyorum. Bu huyumdan nasıl vazgeçebilirim?

Değerli okurum, işte altın öğütler.

1) Kendini yoracak, spor yapacaksın. 2) Beynini çalıştırıp onu da yoracaksın. 3) Aile kavramını özümseyeceksin. 4) İnsan haklarına saygı duyacaksın. 5) İrade diye bir şey var, kullanacaksın. 6) Başkalarının hakkını asla yemeyeceksin. 7) Mastürbasyon yapacağın zaman bir hamle ile kalabalık arasına karışacaksın. 8) Kızlarla flört edebilirsin. Ama flörtle cinselliği birbirine karıştırmayacaksın.

Konuşurken boşalıyorum

Konuşurken boşalıyorum

Cinsel ilişkiye girmeden, daha kadınla konuşurken boşalıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, erken boşalman var. Kadıncağıza da yazık. Bu işin sonu da iyi bitmez. Tabii ki tedavi olacaksın.

Telefonda zararlı mı?

Telefonda zararlı mı?

19 yaşındayım. Telefonda cinselliğin bir zararı olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, zararı olmaz ama alıştırır sizi. Bir de bakarsın ki gerçek cinsellikten soğuyuvermişsin. İşte o zaman doktor doktor gezersin.

İlişkide acı çekiyorum

İlişkide acı çekiyorum

29 yaşında kadınım. Eşimi çok seviyorum ama cinsel ilişkide acı çekiyorum. Onunla bir araya gelmeye korkar oldum. Ne yapayım?

CEVAP

Sevgili okurum, ilk önce bir kadın doğum uzmanına gideceksin. Orada organik bir sebep yoksa, bu acıyı yok ederiz.

Kızlar beni baştan çıkarıyor

Kızlar beni baştan çıkarıyor

18 yaşındayım. Şimdiye kadar hiçbir kızla birlikte olmadım. Ama konuştuğum her kız beni baştan çıkarıyor. Her gün mastürbasyondan bıktım. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, seninkine doğuştan baştan çıkmak demek daha doğru. Çare: Genlerini, beynini, iradeni eğiteceksin. Bugünlerin yarını var. Evleneceksin. Her gördüğün kız ya da kadına istek duyarsan evliliğin tehlikeye düşer. Bir de dişli bir kadına rastlarsan tavayla kafan şişer. Yani sorunlu yoldasın. Kazaya yapmadan düz yola dön.

Kan geliyor

Kan geliyor

Her ilişkiden sonra penisimden kan geliyor. Bazen hemen kan geliyor bazen de ilişkiden sonra çamaşırımda görüyorum. Haftada en az 2 kere ilişkiye giriyorum. Sorun nedir?

CEVAP

Değerli okurum, bir üroloji uzmanına hemen başvurmanı öneriyorum.

Mastürbasyon yüzünden mi?

Mastürbasyon yüzünden mi?

18 yaşındayım, haftada 2-3 kez mastürbasyon yapıyorum. Çok sık tuvalete çıkıyorum. Acaba mastürbasyon yapmamla ilgisi var mı?

CEVAP

Değerli okurum, olsa ne olacak olmasa ne olacak? Eğer ben onu sebep gösterirsem ve mastürbasyonu azaltacaksan ‘Evet var’ diyorum. Ama aslında yok. Yani mastürbasyonu azalt anlamında güya espri yaptım.

Kaç gün sürer?

Kaç gün sürer?

23 yaşındayım. Kız arkadaşım da 22 yaşında. Biz ilişkiye giriyoruz. Sevgilim hamile kalmaktan çok korkuyor. İçine boşalmazsam hamile kalır mı? Bir de kızlık zarı yırtılınca kanama kaç gün sürer?

CEVAP

Değerli okurum, vajinanın üzerine boşaldığınız zaman bile hamile kalma ihtimali vardır. Kızlık zarı kanaması başladığı anda da bitebilir ama bazen ara ile birkaç saat ya da bir gün kanama olabilir.

Çok pişmamın

Çok pişmamın

18 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik, kızlık zarım kanadı. Çok pişmanım, çünkü ayrıldık. Kan yapan ilaçlar alsam kızlık zarım yeniden kanar mı?

CEVAP

Sevgili okurum, elin kesildi ve iyileşti diyelim. Ne kanar ne kanamaz. İşin özü değişti çünkü. Kızlık zarındaki zedelenen yer, kendi kendini onardı, kanama noktalarını kapattı. Alacağın ilaçların sana sağlık yönünden yararı olabilir ama kızlık zarının yeniden kanamasında etkisi olmaz.

Penisim hiç gelişmedi

Penisim hiç gelişmedi

30 yaşında, 2 çocuk babasıyım. Ergenlikten beri penisim ve testislerim hiç gelişmedi. Penis boyum 12 santim. Acaba bana yardım eder misiniz?

CEVAP

Değerli okurum, yapılacak bir şey yok. Cinsel organının boyuna normal diyoruz. Testislerinin işlevi sanırım seni yarı yolda bırakmıyor. Nitekim çocukların olmuş. Bu açıdan baktığımızda cinsel yönden aleyhine bir durum göremedim.

Çok yoruluyorum

Çok yoruluyorum

21 yaşındayım, hiçbir kızla çıkmadım. Onlara hep cinsel yönden bakıyorum ama bir türlü açılamıyorum, utanıyorum. Günde 4-5 kere mastürbasyon yapıyorum ve çok yoruluyorum. Ama kendime engel olamıyorum. Bu durumun ileride bana zararı olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, haftada 1 bile azaltsan 10 haftada, 10 kez azaltmış olursun. Bu tempoyla hayat geçmez. Kız arkadaşlarına ilk sırada seksi düşünerek yaklaşırsan, ne onlarla konuşursun ne de onlara ulaşırsın. Arkadaş ol yavrum. Bir çekim olursa o zaman içinde kendini belli eder. Halk deyimiyle balıklama atlamak hep kaçırır. Bunu unutma.

Benden şüpheleniyor

Benden şüpheleniyor

22 yaşında kızım. Nişanlıyım. Daha önce kimseyle ilişkiye girmedim. Nişanlımla ilişkiye girdiğimiz zaman kan yoktu. Benden şüphelenmeye başladı. Neden böyle oldu?

CEVAP

Sevgili okurum, esnektir. Demek ki nişanlın Posta Gazetesi’ni okumuyor. O zaman sen bu yazıyı götür, önüne koy. Esnek kızlık zarları kanamaz.

Neden eğri?

Neden eğri?

20 yaşındayım. Penisim ciddi eğri. Kız arkadaşımla bile ilişkiye girmekten kaçıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, eğrilik birleşmeye engel olacak kadar değilse, ilişkiye devam edersin. Estetik bakımdan kurtulmak istersen operasyonla düzeltilir. Acele etme. Ama kız arkadaşınlarınla ilişkilerinde penisinle değil, yüreğinle, beynin ön planda olsun.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ünlülerin örnek olacak diyet ve egzersiz sırları