Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (19 Ekim 2019)

Haydar Dümen 19 Ekim tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

19 Ekim 2019, Cumartesi 09:35
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Kadın ilişki mi istiyor?

20 yaşındayım. Orta yaşta ve evli bir kadın benimle çok ilgileniyor. 2 gün görmese arıyor, sıcak davranıyor. Sonra da kendini geri çekiyor. Sizce benimle beraber olmak istiyor mu? Benim söylememi mi bekliyor?

CEVAP

Değerli okurum, burnuma gelen kokuya göre seni istiyor. Ama korkuyor. Ayrıca sana da güvenemiyor. Sonunda çocuksun. Hayatın söner yavrum. ‘Davul dengi dengine’ derler. Kadın evli, senden büyük. Bu eylem bir yerde gerçekleşir ve sen bu tuzağa düşersen ola ki bir terslikte, bir şansızlıkta hayatın söner. Şu anda arkadaş edinme dönemindesin. Körpe ve taze bir fidan olan kendini bir başkasının dişleri arasına bırakma. Koparıverdiğinde dalın, budağın kurur. Sonra anan ağlar.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Benden soğur mu?

19 yaşındayım. Sevgilimle 2 yıldır birlikteyiz. 4 aydır ilişkiye giriyoruz. İlişki bittiğinde sevgilim “Sen böyle yaptıkça soğuyorum” diyor. Neden?

CEVAP

Değerli okurum, kız çelişki içinde. İlişkinin akışkanlık hızına düştüğü anda çağlayan gibi akıyor. Ama o çağlayan düzlüğe erişince kendi sağduyusuyla karşılaşıyor, pişman oluyor, senden soğuyor. Acaba bu türlü ilişkilerde ölçülü mü davransanız? Çünkü gençlerimiz fazla atılganlar. Aşk varken seks öne geçerse düş kırıklığı ve pişmanlık kızın kimliğine oturursa ileride evlilikte mutlu olamaz diyebilirim.

Sertleşmiyor

Sertleşmiyor

19 yaşındayım, kız arkadaşımın arkadaşıyla ilişkiye giriyorum. Sevgilim duyar diye korkuyorum. Bu yüzden sertleşmiyor. Yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, yaptığın çok ayıp. Ne yapacaksın kızın canına mı okuyacaksın? Demek ki senin organ daha vicdanlı, daha namuslu. Ona saygı duy. Kız arkadaşınla evlendiğinde sorun kalmayacak. Unutmayın, evlenmeden önceki bütün bu ilişkiler tehlikelidir. Hayatınızı altüst eder. Kızlarımızın da bir anlık heyecan etkisinden kurtulamadığı durumlarda hayat pusulası yön değiştirebilir. İnsanlar da yönünü şaşırır. Buna sebep genellikle erkeklerdir.

Acı hissediyorum

Acı hissediyorum

28 yaşında, 9 yıllık evli kadınım. 16 aylık bir oğlum var. Evliliğimin başından beri cinsel birleşmeye karşı isteksizim ve acı hissediyorum. Bu sorun psikolojik olabilir mi?

CEVAP

Sevgili okurum, önce bir kadın-doğum uzmanının tetkikinden geçeceksin. Ondan sonra başka nedenler arayacağız. Başka nedenlerde de genellikle senin kasılman, erkeğin cinsel organı ve bu işteki tutumu rol oynar. Onlar da bir bakıma çözülür. Ama isteksizlik senin huyunla ilgili. Bu nedenle huyundaki açılımı eşinle ele ele yapacaksınız. Fantezileri de unutmadan tabii.

Erken boşalıyorum

Erken boşalıyorum

18 yaşındayım. Her ortamda ilişkiye girebiliyorum ama erken boşalıyorum. Bu durum sevgilimin hoşuna gitmiyor. Sertleşmesi için krem de kullanıyorum ama faydası olmuyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, olmaz. Bu iş kremlerle meremlerle olsaydı doğanın kurallarına ne gerek vardı. Sür kremi, çık yola. Aman ne âlâ ne âlâ. Erken boşalma kıskacına yakalanmışsın. Bu sende şartlanma yapacak. Herkes gibi bir düzen içinde kendi yörüngelerine oturur. Yörüngenin ilk aşaması dersler, okul, aile ve iş. Hadi bakalım, bas düğmeye ve iş başına.

İlgisini nasıl çekerim?

İlgisini nasıl çekerim?

12 yıllık evliyim. İkimiz de 38 yaşındayız. Evliliğimizin ilk 4 yılında cinsel anlamda sorun yaşamadık ama çocuğumuz olduktan sonra kocamda soğukluk başladı. Ben yanaşmasam 1 yıl yanaşmıyor. Ne yapayım?

CEVAP

Sevgili okurum, eşin bir duraklama devresine girmiş. İhanet kokusu almıyorum. Çünkü öyle olsaydı, davranışlarında bazı farklılıkları sezer, bunları yazardın. Ama bir bıkkınlık, monotonluk var. Belki kendine göre bir kırgınlık. İşin aslı eşinin bunları yazıp yardım istemesi gerekir. Bir dene, bu labirentten kolay çıkacağınız sanmıyorum. Çünkü alışkanlık haline dönüşüyor.

Birleşme sağlayamıyorum

Birleşme sağlayamıyorum

Sevgilimle ilişkiye giriyorum. Ama tam birleşme sağlayamıyorum yani cinsel organımın yarısını vajinaya giriyor. Bu durumda kızlığı bozulmuş mudur? Bozulmamışsa ilerisi için sorun yaratır mı?

CEVAP

Değerli okurum, kızlık zarı vajinanın girişinde. Hep söylüyorum, odaya girerken kapı tam giriştedir. Odanın ortasında kapı olmaz. Sen zarı aştın, epey derinlere ulaştın. Ama zar esnekti kanamadı. Hepsi bu kadar. Neyi merak ettiğini anlamadım.

Benimle ilgilenmiyor

Benimle ilgilenmiyor

24 yaşında, 6 yıllık evli ve 1 çocuk sahibi kadınım. Eşimle severek evlendik. İlk 2 yıl cinsel hayatımız güzeldi. Son 4 yıldır eşim benimle ilgilenmiyor. 15-20 günde bir ilişkiye giriyoruz. Ben ilgi istiyorum. Yardım edin. Sizce ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, çocuk denecek yaşta evlenmişsin. Şimdi genç anne yani kadınsın. Cinsellik konusunda deneyim kazandın. Adam seni seviyor, çünkü kendisini sevmek mecburiyetinde hissediyor. Bana öyle geliyor ki, içinde filizlenen bir parazit duygu var. Sen de genç kızlığını yaşamadan, gözünü açıp eşini gördükten sonra evliliğin düzenine girmişsin. Konuşun, mutlaka yardım alın. Bu işten en çok çocuğunuz etkilenir.

İlişkiden korkuyorum

İlişkiden korkuyorum

18 yaşında kızım. Bir erkekle ilişkiye girmekten çok korkuyorum. İlişkiye girdiğimi düşündükçe midem bulanıyor. Nişanlımla aramızda 12 yaş var. Ben ne yapacağım?

CEVAP

Sevgili okurum, nişanlınla aradandaki yaş farkı ideal. Ancak 18 yaşında evliliği düşünürsen hem o narin ruhuna da, hem de bedenine de ihanet etmiş olursun. Nitekim onun sinyallerini veriyorsun. Cinsel yaşamsız evlilik olamayacağına göre ne olacak? Sen cinsellikten iğreniyorsun yani ruhun buna isyan ediyor. Üstesinden gelebilirsen 24 yaşından önce evlenme. Bir meslek sahibi olursan iyi olur. Çocukluğunu ve gençliğini yaşamayan kızlar en büyük aşklarda bile daha sonra kocalarından nefret ediyorlar.

Çocuğumuz olmuyor

Çocuğumuz olmuyor

27 yaşındayım. 15 aylık evliyim. İlk günden beri haftada 4-5 kez korunmasız ilişkiye giriyoruz, çocuğumuz olmuyor. Yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, acele etmeyin. Doğa kendi dengesini kursun. Doğanın bilmediğimiz gizemli dengeleri var. Ona da hak tanıyalım. Hele 30 yaşınızın içine adımınızı atın. Ondan sonra gebe kalma yöntemlerini biz size öğretiriz. Monotonluğa düşecek gibi olan aileniz yeniden can bulur.

Vajinası çok geniş

Vajinası çok geniş

Kız arkadaşım 21 yaşında. Ben 25 yaşındayım. 3 aydır ilişkiye giriyoruz. Kız arkadaşımın vajinası çok geniş. İkimiz de bu durumdan rahatsız oluyoruz. Bize yol gösterin.

CEVAP

Yavrum, sen ne hakla bana soruyorsun? Beden kızın, organ kızın, ruh kızın. Kızın üzerine varıp onu da komplekse sokma. Evlenirsen, sorun olursa bir çare aranır.

Orgazmla tanışamadım

Orgazmla tanışamadım

21 yaşında, 1 yıllık evli kadınım. Ancak eşimle nişanlıyken de ilişkiye giriyorduk, sürtünme yoluyla orgazm oluyordum. 2.5 yıldır ilişkiye girmemize rağmen vajinal orgazm olmadım. Bana bir çare bulabilir misiniz?

CEVAP

Sevgili okurum, buna çare kolay bulunmuyor. Vajinal orgazmı kadınların yarısının sorunu. Biraz erkeğin tekniği, biraz senin, fanteziniz vs. Bir arayış içinde olun ve gerekirse profesyonel yardım alın.

Büyütebilir miyim?

Büyütebilir miyim?

23 yaşındayım. Cinsel organım 7-8 santim. Karşımdaki kadını tatmin edemediğimi düşünüyorum; penisimi büyütebilir miyim?

CEVAP

Değerli okurum, penisin ereksiyon halinde 7-8 santim ise üroloji uzmanına başvurmanı öneririm. Sönük hali böyleyse ideal.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Akıl çok çalışmalı, ama her şeyi sormalı, sorgulamalı. H.D.


Sıradaki haber yükleniyor...