Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (21 Eylül 2019)

Haydar Dümen 21 Eylül tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

21 Eylül 2019, Cumartesi 10:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Ya kızı kaybedersem?

20 yaşındayım. Erken boşalıyorum. Çok sevdiğim bir kız arkadaşım var, onu kaybetmekten korkuyorum. Normal bir ilişki kaç dakika sürer? Bir kadın kaç dakikada orgazm olur?

CEVAP

Değerli okurum, kadın var, 1 dakikada orgazm olur, kadın var yarım saatte olamaz. Bu kadının psikolojik yapısıyla, erkeğin de becerikliliğiyle orantılıdır. Gençlikte özellikle sevgililik koşullarında erken boşalmaya sık rastlanır. Ama zamanla alışkanlık olur ve heyecan yatışır, süre uzar. Bunun ortamı genellikle evliliktir.


Buna rağmen erken boşalma varsa tedavi edilmelidir. Çünkü erken boşalma aile mutluluğunu bozar. Sen dereyi görmeden paçayı sıvarsan ama düz yolda ilerlersen herkes sana güler.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

İşe yarar mı?

İnternette erken boşalmayı önlemek için kegel egzersizleri var. Sizce bunlar işe yarar mı? Zararı olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, özellikle bir sorun ya da konu internetten bireye değil, topluma hitap eder. Klasik hekimlikte yüz yüze edinilecek bilgiler olduğu gibi her hekimin bir de donanımına yani diplomasına bakılmalıdır. Doğru teşhisle sonuca gidir. Yazdığın egzersizlerin erken boşalmayı önlediğini inanmıyorum, lafla peynir gemisi yürümez.

Zevk almıyorum

Zevk almıyorum

Evli, bir çocuk annesiyim. Evlenmeden mastürbasyon yapar, zevk alırdum. 1.5 yıldır evliyim, eşimi seviyorum, olmuyor. Kocam sert davranıyor, sebebi bu mu? Yoksa yaptığım mastürbasyonlar mı? RUMUZ: GENÇ KIZ

CEVAP

Sevgili okurum, sen mastürbasyon tutkusuna yakalanmışsın. Bu durum bir süre devam edecektir. Bu yazıyı mutlaka kocanla birlikte oku. Eşini üzme, önce çok sevdiğine inandır. Ondan yardım iste, çeşitli renkleri birlikte deneyin. Sanırım eşin bunları okuyunca yumuşayıp bal mumu gibi eriyecektir. İşte o zaman cinselliğin tadını çıkarırsınız. Zamana bırakın, vajinal orgazmı öğreneceksin.

Sertleşme bitiyor

Sertleşme bitiyor

47 yaşındayım. Cinsel ilişkiye geçince cinsel organım sertliğini kaybediyor. Yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, cinsel organın sertleşmesi iradeye bağlı olmadığından panikliyorsun, korkuyorsun ya da kendini yargılıyorsun. Veya psikolojik mekanizma ona dokunuyor, ibresini bozuyor. Önemli olan bu gibi durumlarda penise gelen damarların açık mı kapalı mı olduğuna bakmak.

Sevgilim küçük buluyor

Sevgilim küçük buluyor

Penisim normalden küçük. Kız arkadaşımla ilişkiye girdik. 5 ay sonra evleneceğiz. Kız arkadaşım penisimin çok küçük olduğunu söyledi. Bu da beni psikolojik olarak etkiledi. İlişki sırasında penisim hemen yumuşuyor, sert kalmıyor. Ne olur derdime derman olun.

CEVAP

Değerli okurum, tecrübelerime dayanarak penisinin küçük olmadığını sanıyorum. Ereksiyon halinde 12-13 santim arasında olduğunu göreceksin. Bu boy idealdir. Kızın tercihleri bilimin ötesine geçemez. Kesinlikle kompleks yaratma. Penisinin ereksiyon durumu 7-8 santimi geçmiyorsa yetkili bir uzmanın kapısını çal, o yardım edecektir.

Zevk almak istiyorum

Zevk almak istiyorum

37 yaşında, 2 çocuk annesiyim. Eşim 41 yaşında. Zevk almıyorum, mastürbasyon yapıyorum. Artık vajinal birleşmeden zevk almak istiyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, eşle uyumlu olup fantezileri devreye sokarak, karşılıklı heyecan duymanız önemli rol oynar. Ancak klitoris orgazmı bütün kadınlar yaşayabilir. Birleşme sırasında her iki yapı kullanılabilir. Eşinle bu konuya konuşman bence doğru olan. Önünüzde çok uzun yolunuz var. El ele çözüm arayarak, daha açık konuşarak birbirinize yardımcı olabilirsiniz diye düşünüyorum.

Cinsel organım küçük

Cinsel organım küçük

19 yaşındayım. Cinsel organım 10 santim. Küçük olduğunu düşünüyorum. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, hiçbir şey yapmayacaksın. Kendine uygun bir eş bulduğunda organ da iyi çalışırsa sorun yaşayamayacaksın. Tıp böyle diyor. Gerisine ne ekleyebilirim ki?

Yan etkisi olur mu?

Yan etkisi olur mu?

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdik, menim kız arkadaşımın her yerine fışkırdı. Acaba yan etkileri olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, ne arıyordu oralarda? Evin yatağında uyuduğu saatte al seni onu. Soy çırılçıplak götür parka, üzerine yağmur yağsın, sonra bana soru sor. Oğlum,seninki buna benziyor. İşin yolunu yordamını öğrenin de sonra ne yapacağımıza bakalım.

Sevgilim hamile mi?

Sevgilim hamile mi?

Kız arkadaşımla ilişkiye girdik, korundum. Ama kız adet görmedi. Karnında şişlik var sanki adet görecekmiş gibi hissediyormuş. Çok tedirginim. Gebe kalma olasılığı var mı?

CEVAP

Değerli okurum, şu anda bu bir hissetme sorunu. Nedense ben de kız arkadaşınla aynı şeyi hissediyorum. Üstelik hissetmekten başka yapacağımız bir şey yok, elimizden bir şey gelmez. Bekleyiver 15-20 gün.

Adet görmüyorum

Adet görmüyorum

Bir ay önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdim, kızlık zarım yırtıldı. Adet günüm 10 gün geçti, hâlâ adet görmedim. Acaba zar yırtıldığı için mi adet görmüyorum ya da hamile miyim?

CEVAP

Sevgili yavrum, sanırım ve umarım hamile değilsindir. Anlattıklarına bakınca ihtimal çok zayıf. Psikolojik bir durum yaşadığını düşünüyorum. Biraz daha bekle. Gerekirse bir test yaptırabilirsin.

Beni terk eder mi?

Beni terk eder mi?

23 yaşındayım. Bir sevgilim var ve biz evlenmeyi düşünüyoruz. Vücudum gereğinden fazla kıllı. Bu beni rahatsız ediyor. İleride evlendiğimiz zaman bu sorun yaratır mı? Onu kaybetmek istemiyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, kıllar sorun yaratmaz. Eşini sevginle tatmin edersen başka bir şey aratmaz. Çok özel yerlerini aldırmak istersen lazer var lazer. Erken karar ama bu evliliğinize engel değil.

Penisim küçük mü?

Penisim küçük mü?

18 yaşındayım. Penisimin boyu şu an 13 santim. Acaba bir sorun var mı? Ben küçük olduğunu düşünüyorum.

CEVAP

Okurum, hiçbir sorun yok. Yola ve derslere devam, başarı bekliyoruz.

İç çamaşırımda kan vardı

İç çamaşırımda kan vardı

19 yaşında kızım. 3 gün önce sevgilimle ilişkiye girdik. Eve gittiğimde iç çamaşırımda kan gördüm. Acaba kızlığım bozulmuş mudur?

CEVAP

Sevgili yavrum, sanırım zedelendi. Bozuldu demeye dilim varmıyor.

Ya kan durmazsa?

Ya kan durmazsa?

2 yıldır düzenli ilişkimiz var. Kız arkadaşımla birlikte olmak istiyoruz ama kızlık zarı yırtıldıktan sonra kanın durmaması bizi çok ürkütüyor. Ne yapmamızı önerirsiniz?

CEVAP

Değerli okurum, dediğiniz gibi olmayacak. Belki kanamayacak. Ama işin öteki bölümüne beni niye bulaştırıyorsunuz? Ben ne diyebilirim? Sorumluluklarınızı nasıl üstlenebilirim? Benim çocuklarım olsaydınız kulaklarınızı çekerdim. Mesajı anladınız mı?

Çocuğum olmaz mı?

Çocuğum olmaz mı?

18 yaşında kızım. Bir önce ilişkiye girdim ve kızlık zarım yırtıldı. Duydum ki kızlık zarının bozulmasının ardından ilk 6 ay içinde hamile kalınması gerekiyormuş. Benim bir daha çocuğum olmaz mı?

CEVAP

Sevgili okurum, nereden çıktığı belli olmayan yanlışlar anaforunda dönüp duruyorsunuz.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Kimse kimsenin rızkını yemez. Malı götüren de hırsızım demez. H.D.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Evde güzellik tüyoları: Eve kuaför çağırmadan önce bir kez daha düşünün