Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (22 Eylül 2021)

Erken boşalma evliliklerin düşmanı. Erkek mutsuz oluyor, eziliyor, kadın yarıda bırakıldığı için sinirleniyor. Beyler, mutluluğun sürmesi için tedavi olun, erken boşalmadan kurtulun. Geminin dümenini elinize alın, eşinizi de üzmeyin.

22 Eylül 2021, Çarşamba 08:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kan gelmedi

25 yaşındayım, 1 senelik nişanlıyım. Nişanlımla birkaç kez birlikte olduk, kan gelmedi. Nişanlım küçükken bir bisiklet bisiklet kazası geçirdiğini ve kan geldiğini söyledi. Doktora gitti, doktor kızlık zarının bozulmadığını söylemiş. Siz ne dersiniz?

CEVAP

Değerli okurum, doktor kanıtlamış. Bisikletten bir şey olmaz. Azma, zavallı nişanlını suçlama. Bir daha yeniliyorum; kızlık zarı esnek. Yeter artık, uzatma.

Penisim normal mi?

24 yaşındayım. Saatlerce ilişkiyi sürdürüyorum. Ama penisimin ereksiyon hali ise 10-11 santim. Sizce normal mi?

CEVAP

Okurum, bence normal. Bu yetmez, kızlarca da normal olduğu anlaşılıyor ki, kimsenin sesi çıkmamış. Saatlerce ilişkiye girmene gelince; herkes hayatından memnun. Ama bir atı da durmadan dizginlersen arsızlaşır. Şunun orta yolunu bulun.

Erken boşalıyorum

22 yaşındayım, 1 yıllık evliyim. Erken boşalıyorum, bu özgüven eksikliği yaratıyor. Geciktirici krem kullandım, işe yaramadı. Kendimi zorladım, 4 dakika sürüyor. Nasıl bir tedavi uygulamalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, erkeklerin aynı zamanda kadınların da büyük sorunu. Erken boşalmanın tedavisi var. Araştır, doktorunu bul, gidip önüne otur. Geminin kaptanı olduğunu unutma. Kadınının da daha fazla hakkını yeme, onu cinsellikten soğutma.

Kısır olur muyum?

18 yaşındayım, 5 senedir bilgisayarı kucağımda tutuyorum. Arkadaşlarım bunun penise çok zarar verdiğini söyledi. Bu durum penisimin gelişimini olumsuz etkiler mi ya da kısır olur muyum?

CEVAP

Değerli okurum, bilmiyorum. En azından bilmediğimi bildiğim için sizleri de yanlış yollara sevketmiyorum. Bir de ben bilirim havalarında kendime bir pay ayırmıyorum. Uzmanlar ne diyor, onlara bir soralım.

Hamile kalır mı?

18 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla her hafta ilişkiye giriyoruz. Çok zevk alıyorum ama en son ilişkide canım çok acıdı ve vajinamdan kan geldi. Bu olaydan sonra hamile kalma ihtimalim var mı?

CEVAP

Kızım, kan ile hamileliğin ilgisi yok. Ama her zaman hamile kalma ihtimalin var. Kana gelince; bazen böyle akar. ‘Akacak kan damarda durmaz’ demiş atalar. Sık sık kanarsa, bir jinekolojik muayene gerekir.

Zevk alıyorum

23 yaşındayım, öpüşürken, sevişirken zevk almıyorum. Sadece boşalırken zevk alıyorum. Ama ben her anından zevk almak istiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, mastürbasyona veda edeceksin. Öpüşürken hayal kuracaksın. Fantezilerini yoğunlaştır. Cinsel birleşme sırasında öpüşmeye bol zaman ayır ki daire tamamlansın, ilişki bütünlük kazansın. Dudakların da zamanla alışsın.

Sürekli sert

18 yaşındayım. Ne zaman yatağa yatarsam yatayım, penisim ereksiyon oluyor. Okula gidince de sertleşiyor. Arkadaşlarımdan zor gizliyorum. Haftada 4-5 kez mastürbasyon yapıyorum. Sizce bunun sebebi nedir?

CEVAP

Gençlik yavrum. Bırak onu, istediğini yapsın. Okulda dikkat et. Bak sana ne güzel haberler verdim. Gel beni dinle, sen mastürbasyonu haftada 2’ye indiriver. O zaman beden ve ruh daha iyi gelişir.

Gebe kalır mı?

Sevgilimle birleşme olmadan sadece seviştik. Zarı yerinde, penis vajinaya girmedi. Ama boşalıp boşalmadığımdan emin değilim. Acaba kızın hamile kalma olasılığı nedir? Adeti gecikti, hamile diye korktuk. Ne olur bize yardım edin.

CEVAP

Değerli yavrum, hem korkuyorsun hem de gerçek şövalyeler gibi üzerine atılıyorsun. Bu piyasada yoğurt biraz pahalıdır. Nereden bu yoğurdun bolluğu dedirtme bize. Kız şimdilik gebe değil ama spermler fırsat bekliyor. Bir yumurta yakaladı mı oldu da bitti, maşallah. Dikkatli ol!

Eşim çok isteksiz

Eşimle 27 yıldır evliyiz. Son 3 yıla kadar cinsel sorunumuz yoktu. Ancak 3 yıldır eşimde cinsel soğukluk ve orgazm olamama ortaya çıktı. Psikolog ve psikiyatristlere başvurduk. İlaçlar kullandık ama faydasını göremedik. Ne olur bizi aydınlatın.

CEVAP

Değerli okurum, kadınlar böyle. Ne yazık ki orgazm zorluğu çekiyorlar. Hiç orgazm olamayanlar da var. Bir süreden ya da doğumdan sonra artık orgazm olamamanın nedeni, kadının fizyolojik hem de psikolojik yapısından kaynaklanıyor. Bu şikayetler için verilen ilaçların da yararı olmuyor. Genellikle eşlerin aralarında çözmeleri gereken bir sorun. Bu tür teknik yardımlara ihtiyacınız olabilir.

Doğru mu söylüyor?

27 yaşındayım, sevgilim de 24 yaşında. Geçen ay ilişkiye girdik. Kız arkadaşım bakire olduğunu söylemişti, kanaması olmadı. Rahatsız oldum ve doktora gitmesini söyledim. Doktor, kızlık zarının esnek olduğunu, kızlık zarının 10 santim geride olduğunu söylemiş. Sevgilimle evlenmeyi düşünüyorum ama anlattıkları doğru değilmiş gibi geliyor. Acaba söyledikleri doğru mu?

CEVAP

Değerli okurum, kız arkadaşını doktora göndermen ne demek? Kız arkadaşın kimseyle ilişki kurmadıysa bunu kendisi bilir. O da zavallı senin kuşkularını gidermek için doktora gitmiştir. Ve bana göre yanlış yapmış. Birçok zar esnektir. Esnekse kanamaz. Bunun da nedeni aranmaz. Arkadaşın iyi ise, ruhun da uyuyorsa onunla evlenirsin. Bunu da tek başına kızlık zarına endekslemezsin.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Cinsellikten nasıl soğuyabilirim?

22 yaşındayım. Bu aralar cinsellik düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum. Sporla uğraştığım için performansımı kötü yönde etkiliyor. Biraz da olsa cinsellikten soğumak için ne yapmam lazım?

CEVAP

Okurum, böylesini de ilk kez duyuyorum. Çok hastam oldu. “Haydar Hocam, isteğim yok”, “Sertleşme sorunum var”, “Hocam erken boşalıyorum” diyen çok var. Hepsine de elden geldiğinde, bunca tecrübeyle yardımcı oldum. Ama genç ve sporcu okurum, sen söz konusu olduğunda tıp çaresiz kaldı be evladım. Ben buna nasıl engel olayım? Doğanın yüzyıllardır kurulu dengesini nasıl bozayım? Sen bunları düşünceden çıkarıp arada hayata geçir. Sonra bana diğer saydıklarım için gelme.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

O kızı nasıl unutabilirim?

19 yaşındayım. Bir kıza deli gibi aşığım. Altı aydır peşinde koşuyorum ve o beni istemiyor. Ben bu durumu kaldıramıyorum. Çok acı çekiyorum, onu unutmak istiyorum. Başaramıyorum. O kızı nasıl unutabilirim? Gözüm ondan başkasını görmüyor.

CEVAP

Değerli okurum, gönderdiğin mail elime gelince sorunu beş kere okudum. Daha kızın peşindesin. Üstelik kız da seni istemiyor anladığım bu. Ama anlamadığım Haydar Hoca’n bunun neresinde? Sanırım sen Güzin Abla’na yazacaktın, o ara kafan karıştı. Ama ben sana yine de bir tavsiye vereyim ve eli boş göndermeyeyim. Daha yaşın 19, hayatın baharındasın. Hayatını kimse için boşa harcama. Haydar Hoca’nın tavsiyesini de yabana atma.

Sevgilim küsüyor

Kız arkadaşım çok istekli. Günde 5-6 kez ilişkiye girmek istiyor. Girmediğimde küsüyor. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Acemi çocuğum, düştün bir oburun eline, Allah güç versin diline ve beline. Şansa bak. Elinde kapan var ama şanssızlık gelmiş seni bulmuş. Yavrum, idareli kullan deponu. Bırak küssün, gözünün içine melul melul baksın. Ama bunlar çare değil. Onun biyolojik saati her saat başı çalıyor. Sen de bana “Ne yapayım?” diye soruyorsun. Ben kızın ağzına nasıl biber süreyim? Nasıl lojistik ikmal sağlayayım? Uygun bir şekilde sen kıza durumu anlat, olmazsa vedalaşmaya bak.

GÜNÜN SÖZÜ

Aklın mayası bilgi maması tecrübedir. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (21 Eylül 2021)