Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (22 Mart 2021)

İlk cinsel deneyimini yaşamak isteyen erkek heyecanla boğuşuyor. Bir yanı istiyor, bir yandan tedirgin. Gençler, bu işlerde ustalık zaman ister. İlk ilişkilerde sorun çıkabilir, kafanızı takmayın. Zaman size yardım eder, heyecanı azaltmaya bakın.

22 Mart 2021, Pazartesi 09:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kadın beni kovdu

20 yaşındayım. Arkadaşlarla hayat kadınına gittik. Sıra bana geldiğinde heyecandan sertleşme olmadı. Kadın “Senden bir şey olmaz” deyip beni odadan kovdu. İleride aynı şey başıma gelir mi?

CEVAP

Değerli okurum, tasalanma. Sermayeyi harcayanların sözüne kanma. Aslında tam tersi olacak. Önce fakülteyi bitir, meslek sahibi ol. Sonra doktora diplomanı al ve hayata atıl. 30 yaşındasın, giyim kuşam, kariyer yerinde. Hoşgörülü, sevecen bakışlı, yakışıklı, başın dik şöyle bir yürüyüver. Pek çok kız sana aşık olacak. Birini seçeceksin. Yemin ederim çok mutlu bir cinsel yaşamınız olacak. Nasıl anladın diye sorma. Bu da benim ayrıcalığım. O kadın da sermayeyi tüketecek.

Cinsel organım küçük

19 yaşındayım. Penisim 10 santim. Küçük olduğunu düşünüyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, hiçbir şey yapmayacaksın. Kendine uygun bir eş bulduğunda organ da iyi çalışırsa sorun yaşayamayacaksın. Tıp bilimi böyle diyor. Ben ne ekleyebilirim ki?

Ondan ayrıldım

23 yaşında kızım. Geçen sene nişanlandım, 6 ay nişanlı kaldım. Nişanlım evde sürekli yalnız kalmak istiyor, bana hediye aldığında birlikte olmak istiyorduk. Bu yüzden ayrıldım. Şimdi kimseyle arkadaşlık yapamıyorum. Ne olur bana bir yol gösterin.

CEVAP

Sevgilim okurum, gönlünün coşkularına yer vermediğin bir ilişki ya da nişanlılıktan doğacak sonuç buydu. Acele etme kızım. Önünde çok zaman var. Bir gün birini beğenip ona aşık olacaksın. Umarım, onunla evlenirsin. Ama bana inan, öyle bir uçacaksın ki. Her şey olur bu dünyada. Biz yine dua edelim, iyisi doğrusu olsun.

İsteksiz oluyor

24 yaşındayım ve nişanlıyım. Nişanlımla 2 senedir mutlu ve sorunsuz bir ilişkimiz var. Son 2 aydır nişanlım benden önce orgazm oluyor ve sonrasında isteksizlik oluşuyoruz. Bir de yanma ve kaşınma oluyormuş. Jinekoloğa mı gitmeliyiz?

CEVAP

Değerli okurum, mantar ya da başka şeyler var mı diye doktor bakar. Cinsel yaşamınızın tekrar düzene gireceğine inanıyorum. Belki bir uzmandan yardım almanız gerekebilir.

Beni tatmin etmiyor

18 yaşındayım. Artık mastürbasyon yapmak beni tatmin etmiyor. Bir de penisimin boyu 11 santim, sizce yeterli mi?

CEVAP

Değerli okurum, mastürbasyon tatmin etmiyorsa ne yapmak istiyorsun? Kadın mı istiyorsun ha? Acele etme oğlum. Sonra o da seni tatmin etmezse ne yapacaksın?

Zarı bozuk mudur?

Kız arkadaşım benimle ilişkiye girmeye korkuyormuş. Bana “Kızlık zarım esnek” dedi. Sizce kızlık zarı bozuk mudur?

CEVAP

Değerli okurum, sana ne. Başkalarının namus bekçisi misin? Aynı soruyu kız kardeşine sorsalar ne olur?

Yoruluyorum

18 yaşındayım. Günde 3-4 kez mastürbasyon yapınca yoruluyorum ve başım ağrıyor. Neden olabilir?

CEVAP

Sevgili okurum, başın ağrıyorsa neden ağrıdığını bulacaksın. Bulmuşsun. Üşüyorsan neden üşüdüğünü anlayacaksın, kazağını giyeceksin. Acıkınca yemeğini yiyeceksin. Sebep elinde, çözüm elinde. Ben ne diyeyim? Gücün herkese lazım, tüketme. Başını ağrıtacak sayılara da çıkma.

Cinsel organım acıyor

18 yaşındayım. Hiç cinsel ilişkiye girmedim ama haftada 3-4 kere mastürbasyon yapıyorum. Son zamanlarda cinsel organımın ucunda yanma oluyor. Bir de acıyor. Acaba nedeni nedir?

CEVAP

Oğlum, genellikle mastürbasyonla ilgili. O narin bölge basınç altında ve tahriş oluyor. Ama yanma sürerse bir idrar tahlili yaptır.

Deneme yapsam mı?

18 yaşındayım. Geceleri boşalıyorum. Sizce artık deneme yapmanın zamanı geldi mi?

CEVAP

Okurum, deneme yapmak için bekle. Bu işler aceleye gelmez. Yazdığın gece boşalmaları birçok gençte olur.

İlacı var mı?

23 yaşındayım. Bende erken boşalma var. Doktora gitmeye utanıyorum. Bunun bir ilacı var mı?

CEVAP

Okurum, ilacı var ama evlilik olmadan olmaz. Çünkü ilacı alacaksın ama nerede kullanacaksın? Dışarıda sevgilinle ya da genelevde kullanıldığında heyecan ilaçtan daha ağır basıyor. Sonuç alınmıyor. Bu da moralinizi bozuyor, dibe vuruyorsunuz.

Sadece sevişiyoruz

19 yaşındayım. Yeteri kadar kız arkadaşım oluyor ama sevişmekten ileri gidemiyorum. Penisimin boyu 13 santim, yeterli mi?

CEVAP

Değerli yavrum, her şey yolunda bana ne soruyorsun? Ve de her şey senin lehinde işliyor. Kız arkadaşının hayatını, ruhunu düşünüyor musun? Okulu, ailesi ve evleneceği kişi var. Dışarıda ise senin gibi canavar. Sakın ısrar etme. Kendini onun yerine koy. Penisinin boyu yeterlidir. Bu kompleksini hemen aklından kov.

Sevgilim hamile mi?

Bir yıldır kız arkadaşımla ilişkiye giriyorum. Sevgilim doğum kontrol hapı kullanıyordu ama “Hamileyim” diyor. Mümkün mü?

CEVAP

Okurum, kız gebe kalmış olabilir. Haplarda bir gün unutmak bile risk faktörü. Yani olabilir. Doğayla bu kadar oyun olmaz. Çıplak karda dolaşırsan zatürre olursun. Bu tür ilişkilerde kaçamağın bedeli ağır olur.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Sevgilim ona ait olmamı istiyor

Dört aylık bir ilişkim var ve erkek arkadaşım “İlişkiye girelim” diyor. Ona ait olmamı çok istiyor, ne yapmalıyım?

CEVAP

Yavrum ait olma kavramı; dinde, ırkta ve memlekette olur. Bir insana ait olma diye bir şey isterik bir olaydır. Doğru da değildir. Öncelikle bunu netleştirdiğimize göre şimdi asıl konuya değinebiliriz. Erkek arkadaşınla birlikte olup olmamak ancak senin alabileceğin bir karar. Haydar Hoca’n bu olaya karışmaz ve kesinlikle sorumluluk almaz. İlişkiye girmeyi, sevgilin istiyor diye değil, “Birlikteliği ben arzuluyorum” diye iste güzel kızım. Yanlış karar verirsen, ileride gözyaşın dinmez, doğa da yanlışları affedip geri döndürmez.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

İlişkide canım yanıyor

25 yaşında kadınım. Son sevgilimin cinsel organı büyük. Her ilişkide acı çekiyorum. Erkek arkadaşım kızıyor ve “Doktora gidelim” diyor. Ben istemiyorum. Yardım eder misiniz?

CEVAP

Sevgili okurum, erkek arkadaşını seviyorsun, bunu anladım ama penisi büyükmüş. Sevgili kızım, ne yazık ki onu biz küçültemiyoruz. İşte seçenekler, ister uygularsın ister uygulamazsın. Yazması benden:

1) Partnerini terk et, yeni birisi bul.

2) Teknik öğrenmek bakımından birlikte doktora gidebilirsiniz. Sorun acıysa bu halledilebilir.

3) Olayı olduğu gibi kabullenirsin, “Zamanla alışırım” dersin. Bana sorarsan yardım almak iyi olabilir ama ilişkinizi ciddiyetini bilemiyorum.

Bu hafta 2 kez yapacağım

21 yaşındayım, 20 gün sonra 22 yaşıma gireceğim. Geçen hafta 5 kez mastürbasyon yaptım. Bu hafta 2 kez yapacağım. Sizce sorun var mı? Bana yardım edin.

CEVAP

Değerli genç okurum, gelecek yaş gününü şimdiden kutlarım. Görüyorum ki, sen de kutlamalara erkenden başlamışsın. Mastürbasyonu fazla abartma, kendini yorup hırpalama. Eğlence bile dozunda olmalı, dozu biraz kaçtı mı eziyet olarak sana dönüş yapar. Baş ağrıtır ve can sıkar. Haftada 1-2 kere dağıtmanın tadı güzeldir. Fazlası çabuk yaşlandırır, başka hastalıklara da kapı açar. Anlaştık mı okurum?

GÜNÜN SÖZÜ

Aşk özgür bir kuş gibidir, onu tuzak ya da silahla yakalamaya çalışırsan yaralanır, ölür. Ama yüreğinin kapılarını açarsan, kendiliğinden gelip içine girebilir. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (21 Mart 2021)