Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (23 Nisan 2019)

Haydar Dümen 23 Nisan 2019 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

23 Nisan 2019, Salı 08:43 Son Güncelleme:
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Zevk almıyorum

36 yaşındayım evliyim. İki çocuğum var. Zor ereksiyon oluyor, erken boşalıyorum. Boşalırken zevk alamıyorum. Boşalınca tekrar ereksiyon olamıyorum. Ne yapmam gerekir?

CEVAP

Geçmiş olsun değerli okurum. Erken boşalmanın tutsağı olmuşsun. Bugün şöyle karnını doyurayım diye sofraya oturmuşsun, 1-2 lokma alınca karın doymadan doymuş gibi olmuş. Sen de sonradan yarı aç, yarı tok kalkınca iştah defteri kapanmış, olay mecburiyete dönmüş, bugüne gelinmiş. Bu karabasan tablo kimliğe yerleşmiş, zevk yağsız yemeğe kaşık sallamaya dönüşmüş. Doktoruz, alışmışız tedavi ol demeye. Hadi oğlum, bul uzmanını koş doktora.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Bunalımdayım

19 yaşındayım. Günde 7-8 kere mastürbasyon yapıyor, 3 kez de geneleve gidiyorum. Bunalımdayım. Ne yapmalıyım? Zarar verir mi?

Değerli okurum, günaydın! Rüyada mısın yoksa bilincin yerinde mi? Bana abartıyormuşsun gibi geldi. Keşke abartıyor olsan. Eğer abartmıyorsan resmen bu konuda tıbbi bir araştırmayı gerektirecek kadar sorunun olduğunun sinyallerini alıyorum. Okurum, çok ciddi bir hastalığın eşiğindesin. Hem ruhsal hem de bedensel bir uçurumun kenarında gibisin. Ona göre hareket et yoksa yanarsın, kimse de seni kurtaramaz.

Mastürbasyon daha iyi

Mastürbasyon daha iyi

24 yaşındayım. 2 yıldır nişanlıyım. Hiç ilişkim olamadı. 10 yıldır günde 3-4 kez mastürbasyon yapıyorum. Evlenince eşimden zevk alır mıyım? Çünkü mastürbasyon çok hoşuma gidiyor.

Değerli okurum, 10 yıldır sabahları çay, peynir, ekmeğe alışmışsın. Birden önüne kahve ile havyar koyuyorlar. Bir ihtimal tat almayıp 'nerede çay, peynir?' diyebilirsin. Beyin neye alışırsa onu ister. Bu yanlış yoldan bir an önce dön. Kimi kadınlar "Kocamı mastürbasyon yaparken gördüm, sapık mı?" kuşkusuyla geliyorlar. İlk önce mastürbasyonu azaltıyorsun, zamanı gelince evleniyorsun.

Artık çok yorgunum

Artık çok yorgunum

33 yaşında kadınım. Eşim sürekli cinsel ilişkiye girmek istiyor. Artık çok yorgunum. Çalışıyorum, 2 çocuğum var. Ve kocam neredeyse sabahlara kadar ilişkiye girmek istiyor. Boşanmak çözüm olur mu?

CEVAP

Sevgili okurum, kocan seksomani dediğimiz bir tablo sergiliyor. Bu tür sık ilişkilerde iki şey egemendir; biri erken boşalma, ikincisi duygudan yoksunluk. Oysa kadınlar duygu yoğunluğu içinde birleşme ister. Bunun ön hazırlığı vardır, havaya girmek gerekir. Ortam ve kadının o günkü ruhsal durumu, iç huzuru, güveni ve birleşmeyi istemesi şarttır. O kadar haklısın ki diyecek bir sözüm yok. Kocanın cinsel duyguları bir bakıma frenlenebilir. Ama onun bunu istemesi gerekir. Kadınlar organ değil, ruh arar.

20-25 dakika sürüyor

20-25 dakika sürüyor

20 yaşındayım, geç boşalmadan yakınıyorum. İlişkim 20-25 dakika sürüyor. Bu benim için sorun değil ama arkadaşlarıma sorduğumda "Sorunun var" diyorlar. Genelevdeki kadın da aynı şeyi söyledi. Evlenince dert olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, erkek arkadaşlarını kıskandıracak kadar iyi durumdasın. Evlendiğinde istediğin süreye çekebilirsin diye düşünüyorum. Biraz fantezilerini kullanırsan istediğine ulaşırsın.

Kız kaçıyor

Kız kaçıyor

21 yaşındayım. Benim erken boşalma sorunum var. Kız arkadaşım durumdan çok şikayetçi, benden kaçıyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, geç boşalmaya transfer edeceksin. Yani şartlanmanı değiştireceksin. Bu da genellikle evlilik koşullarında gerçekleşiyor. Tedavisi daha sağlam oluyor.

Kendimi tutamıyorum

Kendimi tutamıyorum

22 yaşındayım. Kız arkadaşım da 18 yaşında. 10 gün önce kız arkadaşımla 9 kez ilişkiye girdim. O günden sonra 7 kez daha ilişkiye girdik. Kendimi tutamıyorum. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, uçurumun kenarındasın. Kendini tutamazsan yuvarlanırsın. Tutarsan, orada kenarda kalırsın. Ve yaşamının 50 yılı daha önündeki cinselliğini adam gibi kullanırsın. Uçurumdan yuvarlanmak üzere olan sana ben bir dal uzatsam ne kadar tutunacaksın, ne kadar söz dinleyeceksin? Olayı iradene havale ediyorum.

Kendime gelemiyorum

Kendime gelemiyorum

18 yaşındayım. Günde 3 kere mastürbasyon yapmadan kendime gelemiyorum. Gördüğüm her güzel kızla ilişkiye girmek istiyorum. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, tedavi ol. Biraz da etik duygularını ve sorumluluklarını düşün.

Fena oluyorum

Fena oluyorum

18 yaşındayım. Ne zaman cinsellikle ilgili bir haber ya da fotoğraf görsem hemen penisim sertleşiyor. Bunu nasıl engelleyebilirim?

CEVAP

Değerli okurum, irade ve başka şeyler düşünerek. Biraz ülkeye, iklim değişikliklerine, doğanın harap olmasına üzülerek kimlik oluşumunu yapılandırıp orta çizgiye geleceksin. Daha hayatın sillesini yemedin. Okuyorsan bir de sınavların var. Dert çok tabii derman da çok.

Acaba normal mi?

Acaba normal mi?

26 yaşındayım ve 1.70 boyundayım. 102 kiloyum. Penisim 14 santim, normal mi?

CEVAP

Değerli okurum, bu kiloya ne istiyorsun? Bir an önce harekete başla, yemeğini azalt.

Kan yok diye terk etti

Kan yok diye terk etti

20 yaşında kızım, geçen yıl biriyle birlikte oldum, kan gelmedi. Sevgilim beni terk etti. İleride evlenince eşime ne diyeceğim?

CEVAP

Sevgili okurum, kesinlikle esnek olduğuna inanıyorum. Ne iyi ne de kötü, komplekse girme. Sağlam dur ama bu böyle diye de onunla, bununla fazla deneme.

Zedelendi mi, yırtıldı mı?

Zedelendi mi, yırtıldı mı?

Erkek arkadaşımla üstümüzde kıyafetlerimiz varken birlikte olduk. Benden çok açık renkte kan geldi. Kızlık zarım zedelendi mi? Yırtılmış olabilir mi? Bir dahaki ilişkide kan gelir mi?

CEVAP

Sevgili okurum, tahriş oldu. Zar esnek değilse ilişkide kan gelecek. Esnekse gelmeyecek. Bunlar yapısal özellikler.

Kanar mı?

Kanar mı?

26 yaşında kızım. Nişanlım 23 yaşında. Geçen hafta sürtünme yoluyla sevişirken penisi biraz vajinama girdi. Kanama olmadı. Acaba kızlık zarım yırtıldı mı?

CEVAP

Sevgili okurum, yırtılmadı. Bence esnek.

Hemen kan geldi

Hemen kan geldi

Kız arkadaşımla ilişkiye girmeden birkaç gün önce vajinasına 5-6 defa parmağımı soktum, ama kanamadı. Ama ilişkiye girerken daha penisimin yarısı girmeden kan geldi. Bu yüzden güven sorunu yaşıyoruz. Ne yapmamız gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, işin doğrusu çok ileri gitmişsiniz. Diyelim ki zar önce esnedi. Sonra dayanamadı kanadı. Ne yapabiliriz ki? Bundan sonrasına dikkat edin. Belki ufak bir zedelenme olmuştur. Onunla teselli bulun. Hayatta yapılan her şeyin bir bedeli vardır. Bu bedel ödenir.

Kızlığım bozuldu mu?

Kızlığım bozuldu mu?

Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik, vajinama parmağını soktu. Sizce zarım yırtıldı mı? Bu yüzden evlenmek istemiyorum. Evlenip evlenmemem buna kalmış. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, yırtılmadı. Yırtılsa benden önce sana haber verirdi. 1-2 damla kanlı gözyaşı dökerdi. Rahatlıkla evlenebilirsin. Esnekse, ilk gece kanamazsa, hiç başını öne eğme. Kocana da geçmişinden bir şey anlatma. Sadece çok emin olmak isterse doktora bile gideceğini söyle.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜHer kar tanesi ak olarak doğar ama hepsi ak olarak erimez. H.D


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Hayatını mahvedecek 10 erkek tipi