Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (26 Ağustos 2019)

Haydar Dümen 26 Ağustos tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

26 Ağustos 2019, Pazartesi 11:07 Son Güncelleme:
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Neden kan gelmedi?


25 yaşındayım, kız arkadaşım da 23 yaşında. 3 yıldan beri birlikteyiz ama sorunumuz var. Defalarca ilişkiye girdik, kız arkadaşımdan kan gelmedi. Neden olabilir?


CEVAP


Değerli okurum, bazen beni çok şaşırtıyorsunuz? Bu kadar merak ettiğin sorunu bana sormadan önce neden kız arkadaşına sormadın? O zaman daha tatmin edici bir cevap olmaz mıydı? Sorduğum soruyla kızı üzerim diye mi korktun? Alacağım cevapla üzülürüm diye mi? Hangisi? Önce bununla yüzleş ve şunu da kavrayın. Değerli okurum, sevip seviliyorsak iki damla kanın ne önemi var. Zaten her gün yeterince kan akmıyor mu?

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Eşimden soğudum


6 yılık evliyim. 3 yıldır eşimden soğudum. Bırakın ilişkiyi öpmek, dokunmak bile istemiyorum. Başka kadınlarla sorunum yok. Boşansam mı?


Değerli okurum, eşinden soğumuşsun, ayrılmak istiyor ama bir türlü cesaret edemiyorsun. Ve diyorsun ki biri bana destek olursa bu daha kolay olur. Kurban olarak beni seçtin. Ama dur bir dakika. Ben hemen teslim olmam. Şimdi sen eşini de alıp bir evlilik terapistine gidiyorsun. Bu durumu anlatıp bir hal çaresi rica ediyorsun. Bunu isteyerek yapıyorsun yoksa ne tedaviden cevap alırsın ne de benim desteğimi alırsın.

Zevk almıyorum


24 yaşında kadınım. 1.5 yıldır evliyim ve orgazm olmadım, zevk almadım. Bunu kocama yansıtmıyorum. Kocam erken boşalıyor, normal mi? Korunmuyoruz, çocuk istiyoruz ama olmuyor. Ne yapmam lazım?


Kıymetli okurum, eşin erken boşalması için bir uzmandan yardım alsın. Bu sorundan kurtulup sonra çocuk düşünün. Çünkü mutsuz temeller üzerine çocuk dünyaya getirmek ne kadar doğru bir karar olabilir. Eşini kırmadan al karşına konuş. Sakın suçlayıcı olma. Daha büyük sorunlar doğurmasın. Daha sonra bebeğiniz olmazsa o zaman ayrıca doktora görünmeyi ihmal etmeyin. Şimdilik kalın sağlıcakla.

Nasıl korunayım?


26 yaşında kızım. 1 ay sonra düğünüm var, 2 yıl hamile kalmak istemiyorum. Nasıl korunmamız gerekiyor?


CEVAP


Sevgili okurum, bunun adresi kadın doğum uzmanları. Her gün alınan haplar var, onlardan kullanabilirsin. Takvim yöntemi ya da kondom olabilir. Ya da kadın doğum uzmanı uygun görürse spiral taktırırsın.

Eskisi gibi olur mu?


22 yaşındayım. Nişanlımla 2 hafta önce ilişkiye girdik. Şu an ayrıyız. Beni kızlık zarımı diktirmek için arıyor. Diktirsem kızlık zarı eskisi gibi olur mu?


CEVAP


Sevgili okurum, bu konuyu çok yazdık. Zar yırtılmışsa yeniden kanaması için gerdek gecesinden 1-2 gün önce dikilmeli ki beklenen olsun. Bu durumda eski nişanlın evleneceğin zamana kadar bekleyecek. Ve o zaman harekete geçecek. Şimdiden yapılacak bir şey yok.

Saplantı oldu


30 yaşındayım. Arkadaşlar aralıksız günde 3-5 kez boşaldıklarını söylüyor. Ben ise sadece 1-2 kere boşalıyorum. Sorun bende mi yoksa onlarda mı? Bu bende saplantı haline geldi. Ne yapacağım?


CEVAP


Değerli okurum, sorun sendeki saplantı. Günde 1-2 kez bile çok. Bu da bilimin sana fermanı: Haftada 3’e inebiliyor musun? İşte o zaman mükemmel bir erkek olursun. Uzun yıllarını cinsel mutlulukla yaşarsın. Söylediklerim dışında gerisi hikaye.

Spermler içime kaçar mı?


23 yaşında kızım, sevgilim var. Birleşme yapmadan bir şeyler yaşıyoruz. Sevgilim üzerime boşalıyor. Spermlerin içime kaçma ihtimali var mı? Hamile kalır mıyım?


CEVAP


Sevgili kızım, bacak arasına akan meniden de gebe kalma ihtimali vardır. Bu kadarı elimden geliyor. Gerisi yine nasihata dönüyor. Aman be çocuğum dikkat!

Kız rahat durmuyor


24 yaşındayım. Kızların hoşlandığı biriyim. Kız arkadaşımı bırakın dokunmayı, görünce bile kuş hemen sertleşiyor. O da beni tahrik ediyor. İleri gidip onu üzmekten korkuyorum. Kız rahat durmuyor. Ne kadar sabrederim?


CEVAP


Değerli okurum, kız arkadaşın seninle oynuyor. Her zaman erkekler oynayacak değil ya. Siz onları heyecana, galeyana getirirken, binbir takla atarken iyiydi de şimdi koz kızın eline geçmiş. Ama ateşle oynuyor. Bundan sonrasını ben bilemem. Hadi hayırlısı. Sana da sabırlısı diyelim.

Esnek mi?


Nişanlımla ilişkiye girdiğimde kan gelmedi. Ben kız olmadığından şüpheleniyorum. O ise ısrarla kız olduğunu söylüyor. Ayrılmak üzereyiz. Duyduğuma göre zarın esnek olması ya da doğumda bozulması mümkünmüş. Doğru mu?


CEVAP


Değerli okurum, kızın zarı esnek. Ama elimde olsa, seni hemen kızdan ayırırım. Çünkü bu kutsal işe yani evliliğe daha işin başından belirsizliklerle, kuşkularla girersen ne eşine, ne kendine ne de çocuklarına saygın kalır. Kız seni seviyor, ısrarla “Kızım” diyor. Seviyorsan, evlenmeyi düşünüyorsan, evlenirsin. Değilse, kesme kızın önünü. Senden daha iyi birini bulacağına inanıyorum, iyilik etmiş olursun.

Devamını getiremiyorum


23 yaşında, 4 yıllık evliyim. İlişkide boşalınca devamını getiremiyorum. Bana yardım edin.


CEVAP


Değerli okurum, ne demek devamını getirememek? Anlayamadım. Yani ikinci, üçüncü birleşmeleri mi diyorsun? Aslında bunun doğru dürüst bir kez olanı her şeyi bitirir. Biraz acemi olduğunu sanıyorum. Erken boşalman varsa, bu da tedavi edilir.

Yırtılmış mı?


19 yaşındayım. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Sevgilim acıyor deyince bıraktık. Eve gittiğinde iç çamaşırında kan görmüş ve zarının bozulmuş olmasından korkmuş. Kızlık zarı yırtılmış olabilir mi?


CEVAP


Değerli okurum, zedelenmiş olacağı daha akla yakın. Her neyse olan olmuş. Dikkatli olun. Bunu da unutun.

Cinsel organım eğri


1.73 boyundayım ve 72 kiloyum. 8 santimlik penis yeterli mi? Çok mu kısa? Penisimde sağa doğru eğrilik var. Sol testisim ise yukarıda. Onun dışında sorunum yok.


CEVAP


Değerli okurum, penisinin bir üroloji uzmanı gerekiyor. Burada seçilecek uzman önemli. Penis üzerinde yapılan operasyonlar sıradan şeyler değildir. Önemli olan en etkilisini ve doğruyu bulmaktır. Araştırırsan hemen bulursun. Sıkıntı çekmene de gerek kalmaz.

Hamile kalır mı?


26 yaşındayım. Sevgilim de 23 yaşında. Sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Cinsel organının üstüne boşaldım. Gebe kalır mı?


CEVAP


Değerli okurum, olmaz deme, olmaz olmaz diye bir söz var. Ben olmaz diyorum, sen de olmaz olmaz sözünü unutma. Beklemede kal ve bundan sonra dikkatli ol.

Kıza anlatayım mı?


Penisim 15 santim. Kızlar ve genelevdeki kadınlar çok büyük olduğunu söylüyorlar. Evleneceğim kıza bunu anlatayım mı?


CEVAP


Değerli okurum, övünüyor musun, böbürleniyor musun? Hangi kızlara nerede gösterdin? Teşhirci misin? Normal boya, genelevdekiler “Büyük” diyorlarsa, büyüklerine ne diyorlar? Bilgisizliğin bu kadar şaşkınlığına doğrusu içim sızlıyor.

GÜNÜN SÖZÜ


Mutluluk bankanızın sermayesi içinizdeki kasadadır. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...