Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (26 Kasım 2019)

Haydar Dümen 26 Kasım 2019 tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

26 Kasım 2019, Salı 07:26 Son Güncelleme:
A A

Erken boşalıyorum

18 yaşındayım. İlişkiye girebiliyorum ama erken boşalıyorum. Bu sevgilimin hoşuna gitmiyor. Sertleşmesi için krem de kullandım, faydası olmuyor. Ne önerirsiniz?

CEVAP

Değerli okurum, olmaz. Bu iş kremlerle olsaydı doğanın kurallarına ne gerek vardı. İşin özü öyle değil bu bir. Cinsel ilişkide nasıl bulunabiliyorsun, hem de 18 yaş bu iki. Erken boşalma kıskacına yakalanmışsın. Herkes gibi bir düzen içinde kendi yörüngesine oturur. Yörüngenin ilk aşaması dersler, okul, aile ve iş. Hadi bakalım, bas düğmeye iş başına.

Kız hamile mi?

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Kız çıplaktı, benim çamaşırım vardı. Vajinasının üzerine boşaldım. Hamile olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, olmaz.

Kan gelmedi

18 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla seviştik, benden kan gelmedi. Bir hafta sonra adet gördüm. İçime boşalmadı ama yanlışlık olduysa hamile kalmış mıyımdır?

CEVAP

Sevgili kızım, çok erken başlamışsın bu işe. Kızlık zarın esnek. Bunu avantaj olarak kullanma. Bir başkasında kanayıverir. Hayatını ağaç gibi devirir. Adetini gördüğün için gebe kalmadın. Ama ha, sakın ha! Biraz büyü. Bozma ruhundaki romantik büyüyü.

Onu kabul etmedim

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşım ilişkiye girmek istediğini söyledi, kabul etmedim. Ne yapmalıyım? Ne olur bana bir akıl verin.

CEVAP

Sevgili kızım, aklın başında. Ama sen erkek arkadaşına direnmekte zorlanacaksın. Önünde iki kapı var. Ya direneceksin. Ya da onun dediğini yapacak, bu yollarda aşınacaksın. Bilgisayar al. Ona sorular sor, hesap kitap yap. Aklın ve iradeni dengele. Bana göre biraz diren. Aceleye ne gerek?

Uzar mı?

18 yaşındayım. Penisim 12 santim. Bu durum beni üzüyor. Hiç ilişkiye girmedim. Penisimin boyu uzar mı?

CEVAP

Değerli okurum, penisin boyu normal. Bildiğin yolda devam et. Kızlardan da fazla kaçma. Her şey dengi dengine olmalı.

Eşimden kan geliyor

3 aylık evliyim. Eşimden ilk kez ilişki yaşıyormuşuz gibi kan geliyor. Karım bu durumdan rahatsızlık veya acı duymuyor, hatta kanın geldiğini bile anlamıyor. Bunun nedenini öğrenebilir miyim?

CEVAP

Değerli okurum, ya senin penisinin boyutu biraz büyük ya da eşinin vajinasında kanamaya neden olan bir oluşum var. Kötü bir şey olacağını sanmıyorum ama bir doktora gitseniz çok iyi olur.

Mutlu edemiyorum

22 yaşındayım. Kız arkadaşımı mutlu edemiyorum. Suçu kendimde arıyorum. Penisim 16 santim, erken boşalıyorum. Kızın ilişkiden hoşlandığını hiç hissetmiyorum. Elimden geleni yapıyorum ama olmuyor.

CEVAP

Değerli okurum, penis normalin üst sınırını zorluyor. Erken boşalman kız arkadaşın için olumsuzluk. Bu evlilik koşullarında tedavi ile düzeltilir. Kız ve kadınların orgazm olma şansı öyle yüksek değildir. Zamanla ve yaratılan ortamla ilgilidir. Kız arkadaşın klitoris orgazma alışmışsa bunu vajinal orgazma transfer etmek gerekir. Süre, sabır, ustalık ve zaman ile bu yolu aşabilirsin.

Çok korkuyorum

27 yaşında, nişanlı kızım. Bir aya evleneceğim ancak ilk geceden çok korkuyorum. Çünkü nişanlım biraz kilolu. Bense zayıfım. Acaba cinsellikte kilonun etkisi olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, klasik birleşme pozisyonunda erkek bütün ağırlığını senin üzerine verirse kilonun olumsuz etkileri olur. Ama ikinizin de rahat edeceği bir durum yakalayabilirsiniz. Ancak evlendikten sonra ona az yedir, zayıflat. Böylece evliliğiniz uzun yıllar sağlıklı sürsün.

Yeterince sertleşmedi

19 yaşındayım. 2 yıl önce hayat kadınıyla beraber olmaya çalıştığımda yeterli sertliğe ulaşamadım ve boşalamadım. Mastürbasyon yaparken sorunum yok. Neden böyle oldu?

CEVAP

Değerli okurum, yardıma ihtiyacın yok. Her gencin ilk denemelerinde böyle olur. Aynı şartlarda yeniden deneme yaparsan yine aynı sonuçlar alırsın. Uygun bir zamanda sevdiğin biriyle birlikte olursan başarı sağlama şansın artar. Üzülecek bir şey yok.

Nasıl engel olurum?

20 yaşındayım. Erkek arkadaşımla öpüşünce hemen orgazm oluyorum. Elini tutunca içim bir tuhaf oluyor. Onunla olmak istiyorum ama evlenmeden olmasına karşıyım. Kendime nasıl engel olabilirim?

CEVAP

Sevgili kızım, niye isyan ediyorsun? Ateşli bir mizaca sahipsin. Umarım şansına da eşin öyle çıkar. Böylece denge sağlanır. Evlenmeden önce ilişki konusunda o frene sıkı sıkı bas. Ve el frenini çek.

Boyu yeterli mi?

18 yaşındayım. Cinsel organım 7 santim. Bu yaşa göre uygun mu? Penisimi büyütmek için krem ya da başka bir şey var mı?

CEVAP

Değerli okurum, sanırım penisinin sönük boyunundan söz ediyorsun. Ereksiyon durumunu ölç ve bana bildir.

Hap kullansak mı?

Kız arkadaşımla 20 gün önce korunmadan ilişkiye girdik. Bir haftadır mide bulantısı var. Gebelik ihtimali var mı? Hap alsak olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, hap şansınız geçti. Mide bulantısının gebelikle ilgisi yok. Ama binde bir ihtimal gebe kalmış olabilir. Bekleyin.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Partnerim sıkılıyor

32 yaşındayım, boyum 1.90. Kilom 112. Partnerim ile ilişki çok uzun sürüyor ve bitmiyor. Mastürbasyonda ise kısa sürüyor. Partnerimin canı yanıyor. Ne yapabilirim?

CEVAP

İlişkini renklendireceksin okurum. Bu iş için önüne pekmezi koydum, sen de tahinini yanına al, dünyayı düşünme. Ama partnerine de gereken önemi ver. Tabii ki şu fazla kilolar da duyguları ezip geçiyor. Gönül de kendine göre bir beklenti içinde. Beklenti, ruh ve fizik yapısında filizlenme, unutma kadının da bir dünyası var. O kendi dünyasında yarattığı erkeği arıyor. Hoşgörü ve zaman, ortam, erkeğin kadını onore etmesi, aldıklarını sevgiyle ve kadının beklentisiyle örtüşen şekilde ödemesi gerekir. İnsanlık budur. Kilo kaldıkça hesapların kaymaklı kadayıf olmayacak.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Erken boşaldım

20 yaşındayım. İlk cinsel ilişkimi yaşayacaktım ama 1 dakika bile sürmedi. Haftada 2-3 kere mastürbasyon yapıyordum, zararı var mı? Partnerim 27 yaşında.

Değerli okurum, ne yararı ne de zararı olmuştur. Sorun ilk gençlik tecrübesizliği, çekingenlik, acemilik. Acemilik böyledir. Ondan bundan duyduğun bilgi kirliliği de senin duygusallığına etki ediyor. Bir süre geçsin, önyargılı olmadan sakin kalırsan her şey sular seller gibi olacak. Sen ise keyifle ve gururla arkasından mutlu bakacaksın. Biraz sabır göster. Zamanı gelince biz buradayız, merak etme, elimiz boş değil.

Nasıl kurtulurum?

Mastürbasyon bağımlısıyım, her gün yapıyorum. Bundan kurtulmak için ne yapmalıyım?

Okurum, ben de yaş bağımlısıyım. İşte o bağımlılıklar köstek olur, her şeyin dengesini bozar. Mektubuna yaş ve diğer ayrıntıları yazmamışsın. Aslına neler yazılmaz ki bu konularda. Her gün mastürbasyona ne demeli? Hayali bile senin cinsel yaşamını açmaza sokar. Bundan kurtulmak için önce hayat analizini yapman sonra hayatın gerçek yüzüne bakman gerekir. Bundan kurtulmak için önce iradene hakim olman gerekir. Sonra damla damla kendini toplayacaktır okurum.

GÜNÜN SÖZÜ

İnsanlık üzerine bir kitabı yüreğinle ama toplum adına beyninle yazarsın. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (25 Kasım 2019)