Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (26 Şubat 2019)

Haydar Dümen 26 Şubat 2019 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

26 Şubat 2019, Salı 08:54 Son Güncelleme:
A A
BÖYLE SORU YOK

BÖYLE SORU YOK

Bu kadar mı esnek?

Kız arkadaşımla ilk ilişkide kanama olmadı. “Esnektir” dedim ama bu kadar esnek olur mu? Zar doğuştan mı yoksa doğumda mı yırtılır? Bu konu aklımı çok kurcalıyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Vah çocuğum, çıkmaza girmişsin. Aklın dolaşıyormuş, dolaşsın be yavrum çözeriz! Ya kördüğüm olsaydı? Kendini neden bu kadar zora soktun? Oysa formül basitti. Bu kız arkadaşınla birlikte olmuşsun, yollar açık, uykusu gelenler esnemiş. Kimi derin uykuya dalmış, pür dikkatler de gözünü iyice açmış. Seninkisi esneyen türünden. Bir kere esnemeye görsün, esnedikçe esner. Aynen dediğin gibi doğumda da orijinal yapısına veda eder. Burada gerçeği kız belirler. Benim oyum kızdan yana.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Sadece 5 saniye

4 yıllık evliyim, ilişkim başlamadan, penisim vajinaya dokununca 5 saniye içinde boşalıyorum. Bunun için ne yapmalıyım?

Hemen tedavi olmalısın değerli okurum. Kendine acımıyorsan eşini de mi düşünmüyorsun? İleri derecede erken boşalman var. Böyle devam ederse evliliğiniz tehlikede demektir. Bir ömürdür evlilik. Kara günlerini aydınlatacak sistemin biri ve en önemlisi cinselliktir. Çünkü sadece zevk almaya yönelik değil, eşleri birbirine bağlayan adeta kaynak yapan ruhsal ve fizyolojik düzendir. Erken boşalma yüzde 90 oranında tedavi ediliyor.

Boyu yeterli mi?

Boyu yeterli mi?

18 yaşında, 1.80 boyunda ve 65 kiloyum. Penisim 8 santim. İlişkiye girmeye çekiniyorum. Yeterli mi?

Değerli okurum, filinta gibisin. Boyundan değil, sorumluluktan ilişkiye girmiyorum deseydin Hocan seni alnından öperdi. Yahu delikanlı boy mu evlilikteki mutluluğu sağlayan neden? Yemek, bir bardak limonata için yenilmez. Tabancanın namlusu kısadır ama iyi kullananda uzun namluludan bile iyi iş görür. Çünkü sistem namluya göre değil, ruhundaki duyguya ayarlıdır. Komplekse girersen ben bile seni kurtaramam.

Zevk kalmıyor

Zevk kalmıyor

18 yaşındayım. Mastürbasyon yapıyorum. Bazen penisimden sıvı gelince zevk kalmıyor. Acaba neden?

CEVAP

Değerli okurum, bedeni kendi haline bırak. Yemek yiyorsun, mideni kendi haline bırakıyorsun, bağırsaklarını kendi haline bırakıyorsun. Onların işine karışırsan allak bullak olur. Yavaştan al, fazla sorgulama.

Kızlık zarı bozuldu mu?

Kızlık zarı bozuldu mu?

19 yaşındayım. Kız arkadaşımla 1 yıldır ilişkiye giriyoruz ama hiç kan gelmedi. İç çamaşırında 1-2 damla pembemsi bir leke olduğunu söyledi. Acaba neden kan gelmiyor? Daha önce biriyle ilişkiye mi girdi?

CEVAP

Değerli okurum, 1-2 damla kan geldiğini kız söylemiş. Neden yalan söylesin? Bu kızı seviyorsun, anladık. Evlenme ihtimalin bana göre zayıf. Evleneceksen, tamam. Evlenmeyeceksen kızlık zarının bekçisiyim. Bu haksızlık olmuyor mu? Kaldı ki ben kızın dediğine inanıyorum, kanamış. Esnekti ya da çok az kan geldi. Siz fark etmediniz.

Dayanamıyorum

Dayanamıyorum

20 yaşındayım. 1 yıldır nerede güzel bir kız görsem kendimi kontrol edemiyorum. Hemen mastürbasyon yapıyorum. Acaba bu hastalık mı? Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, sen sebebi bulmuşsun. Vitrinde yemekleri görünce iştahın açılmış, onları hayal ede ede yutkunuyorsun. Tabii ki ağzın da sulanıyor. Çare, ver kendini mastürbasyona. Biraz frene bas okurum. Biraz irade. Güzel kızlara bakabilirsin ama ölçüyü kaçırma ve tahrik olma. Zamanla alışacaksın.

İhtimal var mı?

İhtimal var mı?

18 yaşındayım. Kız arkadaşım da 18 yaşında. Sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Onun vajinasına çok az meni geldi. O akşam bana adet gördüğünü söyledi. Sizce gebe kalma ihtimali var mı? Ne olur yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, yok oğlum yok. Arkadaşın gebe değil. Bu konuda dikkatli olun. Kadın cinsel organının üzerine birleşme olmadan meni akmış olsa bile gebe kalma ihtimali var.

Nasıl memnun ederim?

Nasıl memnun ederim?

24 yaşındayım ve bekarım. Cinsel ilişkiye girerken geciktirici kullanmanın zararı var mı? Yoksa ne kadar kullanmalı? Bir de ilişkide partnerimi nasıl memnun ederim?

CEVAP

Değerli okurum, karşındaki insanı memnun edebilme koşulu ve yolu partnerinin ruhundan, beyninden ve teninden geçer. Bu nedenle sorunu yanıtlayamayacağım. Ama geciktirici olarak kullandığın malzemelerin organik bir zararı olmaz. Yararını görürsen bir süre devam edersin. Sonuç alamıyorsan erken boşalmayı tedavi ettirirsin.

8 aylık evliyim

8 aylık evliyim

8 aylık evli kadınım ama eşimle 5 kez ilişkiye girdik. Eşim yaklaştıkça kaçıyor. Daha önce psikiyatrik ilaç kullanmış. Onunla sohbet edemiyorum. Çok sıkıldım. Ne yapacağım?

CEVAP

Sevgili okurum, önce ailenden yardım iste, destek güç al. Çünkü evliliğin sürerse en az 50-60 yıl birlikteliğin olacak. Eşinin durumu psikiyatrik bir psikoterapiyle ortaya çıkmalı. Eğer bir ihtimal seni istemiyorsa, o kararda direnirse sanırım bu olay ayrılığa gider. İkiniz için de kurtuluş olur.

Bakire olabilir miyim?

Bakire olabilir miyim?

Erkek arkadaşımla 5 aydır düzenli ilişkiye giriyoruz. Ama kızlığımın bozulmasından korktuğum için yarım oluyor. Kızlığım bozulmadı. Çünkü ilişki sırasında vajinamın iç kısmı çok acıyor. Bu sancı kasıklarımı bile etkiliyor. Sizce ben kız mıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, esnek kızlık zarı nedeniyle zar orada duruyor. Ona baktığımızda kızsın. Ama cinsel birleşmeler yaptığın için kadınsın. Bunlara alışacaksın. Vajinanın penisle uyumu sağlanacak. Ama hâlâ ağrı, acı çekersen bunun da çaresine bakılacak.

Her gün sorun yaratır mı?

Her gün sorun yaratır mı?

19 yaşındayım. Kız arkadaşım benimle her gün cinsel ilişkiye girmek istiyor. Sizce ileride sorun yaratır mı?

CEVAP

Değerli okurum, kız arkadaşın için yaratır. Nerede bu pazarın bolluğu? Her gün hangi mekanda, nasıl, zaman ve ortam bulunuyor, işte ben buna şaşıyorum. Asıl şaştığım 1) Kız gebe kalırsa 2) Onunla evlenmezsen ne olacak? O da bu yolda kendini frenlemeyezse? Sonra ne olacak, söyle bana evladım.

Anlaşılır mı?

Anlaşılır mı?

28 yaşındayım. Bir kadınla cinsel ilişkiye girdim ama o çok korkuyor. Doktora muayeneye gitse kadının en son ne zaman ilişkiye girdiği anlaşılır mı?

CEVAP

Değerli okurum, hani samanlıkta iğne arasın ya, seninki buna benziyor.

Cinsel organım eğri

Cinsel organım eğri

1.73 boyundayım ve 72 kiloyum. 8 santimlik penis yeterli mi? Penisimde eğrilik var. Sol testisim ise yukarıda. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, penisinin bir üroloji uzmanı tarafından görülmesi ve karar verilmesi gerekiyor. Penis üzerinde yapılan operasyonlar öyle sıradan şeyler değildir. Önemli olan en doğruyu bulmaktır. Araştırırsan hemen bulursun. Sıkıntı çekmene gerek kalmaz.

Hamile miyim?

Hamile miyim?

23 yaşında kızım. Geçen ay erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. 2 gün sonra adet gördüm. Bir daha ilişkiye girmedik. Ancak bu ay adetim gecikti. Hamile olabilir miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, adetinin gecikmesi psikolojine bağlı. Yüzde 99 gebe kalmadın. Bu iş kapalı kutu bilmece gibidir. Her zaman dikkatli olmak gerekir.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Tedirgin aşklar kabuslu uykular gibidir. Bitmesini isterken uyumaya devam ederiz. H.D.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sağlıklı bir ilişkide olduğunu gösteren 9 kanıt