Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (28 Ağustos 2019)

Haydar Dümen 28 Ağustos tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

28 Ağustos 2019, Çarşamba 08:07
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Büyük kadınları seviyorum

18 yaşındayım. Yaşıtım kızlar benimle çıkmak istiyor. Ama ben onlardan çok çabuk sıkılıyorum. Şimdiye kadar sayısız kızla çıktım, hiç ilişkiye girmedim. 28 yaş üstündeki kadınlara ilgi duyuyorum. Sebebi nedir?

CEVAP

Çocuğum, nereye çıkıyorsunuz? Ağaçlara mı, parklara mı? Yoksa bahçelerin duvarlarına mı? Çıkın oğlum, hava almak iyidir, gözünüz gönlünüz açılır. Ama niyetin başka, 18 yaşında beden gelmiş aşka. Düşüncelerin bozuk. Kızlara yedireceksin birer kazık. Her birini kandırıp bir kenara atacaksın. Bir de gidip arkadaşlarına çaka satacaksın. Bak neler yaptım diye anlatacaksın. Bu sırada dersini, aileni unutacaksın. Kızlarla da gece çıktığın için geç yatacak, geç kalkacaksın. Hadi daha saydırma. Yavaş ve akıllı ol.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Sevgilim korkuyor

18 yaşındayım. Penisim epey uzun. İlişkiye girmek istiyorum ama kız arkadaşım korkuyor. Acaba penisim yaşım ilerledikçe uzar mı?

Okurum vallahi ne diyeyim bilmiyorum. Yani sen ne demek istiyorsun? Ölçüsünü verdiğin o büyüklüğünü örtülü bir propaganda malzemesi gibi kullanıyorsun. Ama baştan sona yanılıyorsun. Bu konuda doğanın dediği olur. Ne küçülür ne büyür. Ne kısalır ne uzar. Tabii ki kızların ve kadınların da canı yanar. ‘Azı karar, çoğu zarar’ derler. Sen ortalarda bir yerde idare et gitsin.

Kızlarla aram kötü

Kızlarla aram kötü

18 yaşındayım, çok istekliyim. Herkes yakışıklı olduğumu söylüyor. Artık seks yapmak istiyorum ama kızlarla aram kötü. Ne yapayım?

Okurum, en iyisi sen büyü. Ben senin çocukluğunu biliyorum. Senin bir küçüklük resmin var bende. Saçlar kıvır kıvır, gözler cıvıl cıvıl. Demek büyüdün, canın bir de kız istiyor ha. Evleneceğin zaman beni ara. Nikah şahidin olacağım, eğer zahmet olmazsa bana yeni bir fotoğrafını gönder. Poster yaptırıp caddelerdeki ilan panolarına astırayım, sana renkli dünyaların yollarını açayım. Ama ya okul? Ya ev ve aile? Evlilik ve mutluluk? Bunlar ne olacak? Bunlar olmazsa, yerini kızlar alırsa aklını bile yitirirsin.

Zevk suyu geliyor

Zevk suyu geliyor

26 yaşındayım. Cinsel ilişkiye de girdim. Son 1 yıldır ilişkim var ve evlenmeyi düşünüyoruz. Kızın sesini duyunca ereksiyon oluyorum, zevk suyu geliyor. Bunun nedeni nedir?

CEVAP

Okurum, tek sebebi var: Sağlıklı olman.

Nasıl etkilerim?

Nasıl etkilerim?

18 yaşındayım, haftada 2 kere mastürbasyon yapıyorum. Son 1 senedir cinsel organımın başını sıkıp gelen meniyi engellemeye çalışıyorum. Engellemediğimde 1 çay bardağı kadar çıkıyor. Bu ileride sorun yaratır mı? Bir de kızları nasıl etkileyebilirim?

CEVAP

Değerli çocuğum, engelleme. Engellersen zarar verirsin. Gelelim ikinci soruna; ne kızı be. Neyini etkileyeceksin? Pekala bakıyorsun, gözünü üzerlerinden ayırmıyorsun. Etkilenir, etkilenmez çeker gider. Yani etkilenen önüne kırmızı halı mı serecek, yoksa yoluna kırmızı güller mi dökecek? Kırmızı halın derslerin, güllerin de anne ve babanın sevgisi. 2 yıl daha bu yolda yürü. Sonra bize başvurursan geri çevirmez, formül veririz.

Zararı var mı?

Zararı var mı?

Eskiden 3 günde bir boşalırken şimdi günde 2 defa boşalıyorum. Acaba zararı var mı?

CEVAP

Değerli okurum, günde 2 kere boşalmanın faydası yok. Sonra faydası olmayan şey ne yararlıdır ne zararlıdır. Burada yarar da yok. Geriye kalıyor zarar. Karar senin.

Koşarken yırtıldı mı?

Koşarken yırtıldı mı?

Koşmaya gittim. Benden yarım saat sonra 1 damla kan geldi. Çok korkuyorum, yakında düğünüm var. Zarım yırtıldı mı?

CEVAP

Sevgili okurum, önce üzülme, sorun yok. Hayatı adımlayan o bacaklar bırak çalışsın. Bir ceylan gibi seke seke, bir keklik gibi kayarcasına yürürken adeta uçsun. Hayatın yükünün beyninin büyüsünü taşırlar. Bisiklete de bin, spor yap, konuş ve kendinle barış. Gelelim düğüne; karmaşık bir oyundur. Vur patlasın, çal oynasın derken, mermiler havada savrulur, işin sonunda hep o bir damla kan umulur. Zar esnek değilse eğer, senden kan gelecek okurum, ben de uzaktan sana kutlama maili yollarım.

Kan lekesi vardı

Kan lekesi vardı

19 yasındayım. Geçen gün kız arkadaşımın vajinasına parmağımı soktum. Yatakta ve parmağımda kan lekeleri vardı. Arkadaşımın kızlık zarı sağlam mı? Ne olur yardım edin.

CEVAP

Bozdun oğlum, bozdun. Şimdi ne yapacaksın? Özür dilesen düzelmez. Evlen desen yaşın erken. İşin yok, annen, baban karşı çıkacaklar. Kızı bırak git desek, onun gözyaşlarını kim silecek? Vallahi bilmiyorum, belki de en doğrusu o olacak. Çünkü devam edeceksiniz. Sonrası? Ben biliyorum: Hocam, kız gebe kaldım diyor, ne yapalım? Bunlar tehlikeli oyunlar.

Hamile olabilir mi?

Hamile olabilir mi?

19 yaşındayım. 4 ay önce kız arkadaşımla seviştik. Kız arkadaşım halen bakire. Sevişirken ben boşaldım. Menim onun vajinasına değdi. Sevgilim hamile kalır mı?

CEVAP

Değerli okurum, hamile kaldığını sanmıyorum. Ama siz yine de dikkatli olun. Bu iş devam ederse şans her zaman yüzününüze gülmeyebilir. Demedi, demeyin.

Yarım kalıyor

Yarım kalıyor

30 yaşındayım, cinsel organım çok büyük. Bu zamana kadar girdiğim ilişkiler yarım kaldı. Bu yüzden evlenmekten çekiniyorum. Giydiğim elbiselerden bile belli oluyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, yarım yarım ilişkiye devam. Şimdilik başka sözüm ve çözüm yok. Evlen ve çocuk yapmak için geç kalma. Babalık sana yakışacaktır.

Psikolojim bozuluyor

Psikolojim bozuluyor

18 yaşında kızım. Ne zaman adet görsem psikolojim bozuluyor. Kendimi odama kapatıyor, eski erkek arkadaşlarımı düşünüyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Sevgili kızım, edeyim yavrum. Yoksa şizofren olmaya bir adımın kalmış. Edeyim de nasıl edeyim? Tabii ki sevgililer kazanılacak, kaybedilecek. Bir gün biriniz "Banko" diyecek. Onu da gören kendini nikah dairesinde bulacak, oyun bu. Her bulduğunu kaybetmesen koleksiyon mu yapacaktın? Vallahi odanda oturacak yer kalmazdı. Şaka bir yana bu odaya kapanma olaylarını sevmedim.

İlk kez maça çıktım

İlk kez maça çıktım

22 yaşına geldim, geçen gün ilk kez maça çıktım. Onda da elim ayağıma dolaştı. Benim volkan daha işin başında patladı. Yaptığıma yapacağıma pişman oldum. Şimdi bir kadına yanaşmaya korkuyorum. İşin kötüsü ikinci defa sertleşme de olmadı. Ne yapmalım?

CEVAP

Değerli okurum, bir de futbol maçına çıkmış olsaydın, bu da senin ilk sahaya inişin olsaydı, en kuvvetli kaleci de kalede dursaydı hemen sana gelen pası gole mi çevirirdin? Heyecanlanırdın değil mi? İşte o top auta giderdi. Aynen böyle. Zamanla heyecanlara alışacaksın. İlişkilerin de normal koşullarda kendi kimliğini kazanacak. Erken boşalman sürerse, evlendiğin zaman doktorlar sana bir reçete yazacak.

Başka biriyle mi oldu?

Başka biriyle mi oldu?

25 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdim. Penisime sperme benzer beyaz, jöle gibi bir sıvı bulaştı. Bu sıvı pek yapışkan değildi. Bu nedir? Kadınların akıntısı olabilir mi? Yoksa kız arkadaşım benden 3-4 saat önce başka biriyle ilişkiye mi girdi?

CEVAP

Değerli okurum, sendekiler sanki göz değil, mikroskop. O anın keyfine, büyüsüne kapılmak varken kızlardan yana kuruntu ve suçlama yaparak adeta birer bilgin olmayı amaçlıyorsunuz. Hiç akla gelmeyecek şeyleri bulup çıkarıyorsunuz. Yani kız arkadaşın 3-4 saat önce başka erkekle birleşmiş olabilir mi? Bu ne demek? Profesyonel biri olsa bile iki olayı bu kadar zamana sığdıramaz.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Hayatı dünya güzel diye sevmeyin. Onu ben güzel yapıyorum diye sevin. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...