Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (28 Eylül 2019)

Haydar Dümen 28 Eylül tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

28 Eylül 2019, Cumartesi 09:22
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Sevgilim kaçıyor

24 yaşındayım, 2 yıllık kız arkadaşım penisimi büyük buldu, gitti. Oysa ben çok ciddiyim. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, bu işe çözüm bulurum da kesin evlilik kararı konusunda garanti istiyorum. Yoksa el alemin gonca gülünü senin eğlencen uğruna soldurmayalım. Kızın direnmesi doğrudur. Senin önüne bir tepsi baklava koysalar, “Tümünü ye, yut” deseler, yiyip yutamazsın.

Nasıl yersin? Azar azar, mide kapasiteni alıştıra alıştıra, değil mi? Bu işin de tekniği böyle. Nasıl ki mide için iştah ya da sindirim ilaçları gerekiyorsa, burada da bazı kimyasallara gerek var. Tabii ki vur deyince öldürmemek şartıyla. Teorik bilgiler bunlar, iş pratiğe dönünce ruhunla vicdanını uzlaştır. Sağlam yoldan ayrılma.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

İlişkiye gireyim mi?

18 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla biraz ileri gittik, bana ilişkiye girmek istediğini söyledi. Ben “Olmaz” dedim. Sevgilim soğuk davranıyor. Sizce ilişkiye girmeli miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, hayır canım. Güzel kızlarımız, erkeğin her dediğini yaparsanız, onun saçma yollarına saparsanız hepinizin başı büyük derde girer. Öyle çok ağlarsınız ki gözyaşlarınızı ananızdan başka kimse silmez. Erkek arkadaşına değil, kendi duygularına öncelik tanı. Hem kendini hem ananı kurtar.

İsteğim çok

İsteğim çok

21 yaşındayım ve nişanlıyım. Okulum devam ediyor. Cinsel isteğim çok. Nişanlım ilişkiye girmek istemiyor. Bu isteğimi evlenene kadar nasıl erteleriz?

CEVAP

Değerli okurum, aşkını soğutmamak için ne yapacaksın? Nişanlına değer verecek, onu şımartmadan yücelteceksin. Kıza yüklenme. Her zaman yanında olduğunu hissettir. Ama 6 yıl sonra evlenecekseniz, bu yoğurt soğur ve maya tutmayabilir.

Çünkü böyle uzun perhizler ters tepiyor, sonra insanlar önüne konan yemeği kaşıklamak istemiyor. Geriye ne kaldı? Kendinle baş başasın. Mekanizmayı kurutma, düz duvara tırmanma, mastürbasyona mahkum olma. Arada zorlanırsan bana mail atmayı unutma.

Çabuk orgazm oluyor

Çabuk orgazm oluyor

21 yaşındayım. Kız arkadaşımla birlikte olduğum zaman elini bile tutsam cinsel isteğim artıyor. Kız arkadaşım kendisinde bioenerji olduğunu söyledi. Ayrıca ön sevişmede kız çabucak orgazm oluyor. Bu normal mi veya zamanla düzelir mi?

CEVAP

Değerli okurum, kız sana seksoenerji veriyor. Her şey yolunda. Zamanla ve birlikteliğiniz uzadığında bu sorunlarınız düzelecek.

Çekiniyorum

Çekiniyorum

Erken boşalma problemim var. Partnerimin suratında tatminsizlik ifadesini görme korkusundan ilişkiye girmekten çekinmeye başladım. Bu durumdan ilaç kullanmadan kurtulmanın bir yolu var mı?

CEVAP

Değerli okurum. Bir araban var, korkudan test etmiyorsun. Elbette kaza yaparsın. Otur şu direksiyonun başına, birkaç ay kullan bakalım. Sonunda sen arabaya ne kadar hakim olacaksın, araba ne kadar yoldan çıkacak. Buna göre senin ya da arabanın onarım işi ustasına kalır.

Kilitleniyor

Kilitleniyor

28 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilk kez ilişkiye girdim. Bunu ikimiz de istedik. Cinsel ilişki sırasında kaslarımın kilitlendiğini fark ettim. Bir de boşaldığımda penisimden kan geldiğini gördüm. Bu ileride bir hastalık ya da soruna yol açar mı?

CEVAP

Sevgili okurum, kasılma nedeniyle iç kılcal damarlarda yırtılma olabilir. Ben bir sorun olduğunu düşünmüyorum ama bir idrar tahlili belki gizli kapaklı bir şeyler varsa onu ortaya çıkarabilir.

Bana sitem ediyor

Bana sitem ediyor

3 yıllık evliyim, 33 yaşındayım. İlişki sırasında çok erken boşalıyorum. Daha sonra isteksizlik oluyor ve ikinci kez ilişkiye giremiyorum. Eşim bana bu yüzden sitem ediyor. Şimdiye kadar hiç doktora gitmedim.

CEVAP

Sevgili okurum, erken boşalmalar tedavi edilir. Erken boşalmanın tedavisi, alışkanlığı ve şartlanmayı değiştirmeye bağlı olduğundan belki seni biraz yorabilir. Mutlaka işinin ehli bir uzmana başvur ki dertler bitsin, mutluluk gelsin.

Penisim küçük

Penisim küçük

18 yaşındayım. Penisimin kısa olduğunu düşünüyorum. Ereksiyon hali 14 santim. 1.70 boyundayım, kilom da 70. Ne olur bana yardımcı olun.

CEVAP

Değerli okurum, penisin normal değil, İDEAL. Yetti mi? Anlaştık mı? İkna oldun mu? Küçülmüş halini ölçmene ne gerek var? Git, işinle gücünle uğraş.

Esnek mi?

Esnek mi?

21 yaşında bir kızım. Bir yıldır ilişkiye giriyoruz. Benden kan gelmedi, acı da olmadı. Ama çok ileri gittiğinde bir şeylerin var olduğunu hissediyorum ve bir acı duyuyorum. Sizce bu zar mıdır? Fazla ileri gittiğinde patlayabilir mi? Kadın doğum uzmanına gittim, esnek olduğunu söyledi.

CEVAP

Sevili okurum, zar vajinanın girişindedir. Gittiğin doktorun dediği doğrudur. Vajina çıkmaz bir sokak gibidir. İleride zorlandığını hissettiğin yer ise rahimdir.

Korkuyor

Korkuyor

24 yaşındayım. Penisim 19 santim. Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Daha doğrusu o korkuyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, penisin normal sınırların üzerinde. Ama pek çok erkeğin penisi bu ölçülerde. Karşılıklı fedakarlık yapın.

Zevk almak istiyorum

Zevk almak istiyorum

28 yaşında, 2 yıllık evli kadınım. Cinsel ilişkiden zevk almıyorum. Farklı fanteziler yapmamız bile hiçbir şeyi değiştirmiyor. Eşim çok zevk alıyor ve benim de orgazm olmam için uğraşıyor. Ben cinsellikten zevk almak istiyorum, ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, eşinin erken boşalması yoksa ondan yana sorun yok demektir. Birçok kadın da senin gibi. Vajinal orgazmı ne yazık ki kadınların yüzde 50’si yakalayamıyor. Burada iki şey var. Biri zaman, diğeri de fantezileri kullanmak. Bir de senin klitoris orgazmı öğrendikten sonra vajinal orgazma transfer etmen. Bu da karı-koca bir uzmana giderek yardım almakla olur. Neden olmuyorum diye kafaya takmamak gerekir.

İstekliyim

İstekliyim

2 yıldır düzenli seks hayatı olan kadınım. Çok istekli olmama rağmen ilişki sırasında hiç zevk almıyorum. Bu bir sağlık sorunu mu? Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, evrensel kadın sorunlarından biri. Zamanla birçok şeyi öğreneceksin ve eşinin de ustalığıyla bunlar aşılacak. Şimdi değil, gelecekte belki profesyonel bir yardım alırsın. Bunu kafaya takmazsan, kendini seks fantezilerine kaptırırsan beklediğine kavuşabilirsin.

Prezervatif yırtılmış

Prezervatif yırtılmış

Kız arkadaşımla ilişkiye girdik. Prezervatif yırtılmış. Hemen hamile kalınır mı?

CEVAP

Sevgili okurum, zayıf da olsa gebe kalma olasılığı var. Adeti gecikirse 15 gün sonra gebelik testi yaptırırsınız.

3 kez ilişkiye girilir mi?

3 kez ilişkiye girilir mi?

Arkadaşım 31 yaşında ve 8 yıllık evli. Cinselliği çok seviyor. Gecede 3 kez ilişkiye girdiğini söylüyor. “Doymuyorum” diyor. Eşi bundan bıkmış. Kadın bir sefere ancak dayanıyormuş. Acaba doğru mu söylüyor yoksa anlattıkları abartı mı?

CEVAP

Normal yavrum. Yani dediği doğru. Sayıca obur. Sen keyfine bak. Doğada bile ağaçlar, çiçekler aynı boyda mı?

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Güzele bakmak sevaptır fazla bakarak sevap kazanmak da ayıptır. H.D.


Sıradaki haber yükleniyor...