Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (29 Ocak 2020 )

Haydar Dümen 29 Ocak 2020 tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar.

29 Ocak 2020, Çarşamba 07:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Boşalamıyorum 

26 yaşındayım. Günde 2-3 kez ilişkiye girsem boşalamıyorum. Bunun sebebi ne olabilir? 

CEVAP 

Değerli okurum, üzerine düştükçe boşalmaman artacak. Başarı şansın azalacak. Kendini sorgulama, şimdilik öyle kalsın. Mastürbasyondan da elde geldiğince uzak dur. Biraz fantezilerini keşfet. Evlenince bakarız. 


Kıza küçük geliyor 

27 yaşındayım. Aynı yaşta bir kız arkadaşım var. Güzel de cinsel hayatımız ama sevgilim penisimi küçük buluyor. Ne yapmalıyım? 

CEVAP 

Değerli okurum, konu penis boyuyla ilgili değil. Penisin normal. Kadının vajinası 8 santim. Üstelik girişteki ilk 2 santimi duyarlı. Geri kalan bölümde his yok. His olmayan yerde penisin boyunun psikolojik etkisi dışında fazla bir rolü olmadığını artık öğrenin. 


Haplar işe yaramıyor 

23 yaşındayım. Cinsel ilişki sırasında penis sertliğini kaybediyor. Haplar bile işe yaramıyor. Ne yapacağım? 

CEVAP 

Değerli okurum, buna rağmen sorununun olduğunu sanmıyorum. Korku ve heyecandan böyle olur. “Acaba sertleşemez mi?” dediğin zaman sertleşmez. İyi ortamda zaman bolluğu içinde ve aynı kişi ile korkusuz, risksiz koşullarda en iyi ilacın zaman olacaktır. 


Eşim şikayetçi 

28 yaşında, 2.5 yıldır evli kadınım. Eşimle ilişkiye girdiğimizde bende çok sulanma oluyor. İkimiz de bundan rahatsızız. Eşim vajinamın çok geniş olduğunu söylüyor. Ben doğum bile yapmadım. Bu durum psikolojimi bozuyor. Ne yapmalıyım? 

CEVAP 

Sevgili okurum, sulanmayı kesemeyiz. İstek çokluğundan ve senin psikolojik olarak sıcak bir kadın olmandan kaynaklanıyor. Zamanla normale dönebilir. Vajina belki geniştir ama bu kayganlıktan dolayı eşin genişmiş gibi algılayabilir. Doğumdan sonra dilerseniz daraltma ameliyatı yapılır. 


25 gündür adet görmedi 

Uzun süreli bir ilişkim var, sürtünme yoluyla birlikte oluyoruz. Sevgilim adet görmedi, 25 gün oldu. Hamile kalmış olabilir mi? 

CEVAP

Değerli okurum, kesin bir şey söylemek zor. Eğer gebe kalmışsa elden gelen bir şey yok. Durumu sonra değerlendirirsiniz. Çok tedirginseniz gebelik testi yaptırabilirsiniz. 


Çok ilgiliyim 

18 yaşındayım. Cinselliğe çok ilgi duyuyorum. Günde en az 3-4 defa mastürbasyon yapıyorum. Sizce normal mi? Penis boyum da 16 santim. Yaşıma göre iyi mi yoksa çok mu küçük? 

CEVAP 

Değerli okurum, her şey iyinin iyisi. Mastürbasyonu haftada 3-4’e indir. Oradan da pekiyi al. Biraz da okuluna yoğunlaş. 


Mastürbasyon yapıyorum 

10 yıldır günde 1, bazen 3 kez mastürbasyon yapıyorum. İlişkiden korkuyorum. Bir kez denedim, sertleşmedi, neden? 

CEVAP 

Değerli okurum, arada bir yapıver. Arada bir yapmanın zararı olmaz. Mastürbasyon yapmayan erkek hemen hemen yok gibi. 


Çok erken boşalıyorum 

28 yaşında, 11 yıllık evliyim. Bu kadar yılda hiç düzenli ilişkim olmadı çünkü erken boşalıyorum. Başka kadınlarla da birlikte olmadım. Sertleşmede de zorlanıyorum. 

CEVAP 

Değerli okurum, ciddi biçimde profesyonel bir yardım almak zorundasın. Bu konuyla ilgili uzmanları biliyorsun. Önerim bu yoldadır. Sözlü bir yardım olacağını sanmıyorum. 


Cinsellikten soğudum 

Hemen her gün cinsel ilişkiye giriyorum. Ama artık cinsellikten soğudum. Ne yapmalıyım? 

CEVAP 

Değerli okurum, cinsel ilişkiyi haftada 2’ye indir. İndirmeden önce 3 hafta perhize gir. Her şeye yeniden başlar gibi başla. 


Hamile miyim? 

18 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ve vajinama boşaldı. 12 gün önce adet görmem gerekiyordu. Hamile miyim? 

CEVAP 

Sevgili okurum, gebe kalmış olabilirsin. Kesin cevap istiyorsan gebelik testi yaptırmalısın. 


Çok istekliyim 

24 yaşında kadınım. Erkeklere karşı çok istekliyim. Bazen kendimi tutamıyor, haftada 2 erkekle birlikte oluyorum. İstekliğimin nedeni nedir? 

CEVAP 

Sevgili yavrum, bu bir tür ruh hastalığı. Kısaca seksomani. Bu yaşta başın çok belaya girer. Sonunda da sokak ortasında dilenir olarak bulursun kendini. Üzüldüm ve acıdım sana. Bence mutlaka tedavi ol. 


Kadınlar kaçıyor 

22 yaşındayım, cinsel organım 23 santim, normal mi? İlişkiye girmek istediğim kızlar cinsel organımı görünce korkuyorlar. Bu sorunu nasıl çözerim? 

CEVAP 

Değerli okurum, cinsel organın büyük. Megalo penis grubuna giriyor. Kızlar korkmakta haklı. Ameliyatla da küçültemiyoruz. Tek yapılacak idareli kullanacağına kızları ikna etmen. Ve evlendiğin zaman dahi idareli kullanman. Spermleri bitirir mi? 

18 yaşındayım. Penisim 10 santim. Bu durumdan çok rahatsız oluyorum. Bir de çok fazla mastürbasyon yapmak spermleri bitirir mi? 

CEVAP 

Değerli okurum, spermler sürekli üretilir. Ancak mastürbasyonu abartmayıp haftada 2-3 kez yeterlidir. Bu sayının her bakımdan yararı var. Kendini ona göre alıştır.


BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Ayda bir ilişki az mı? 

21 yaşındayım. Ayda bir ilişkiye giriyorum. Aklıma boşalacağım gelir gelmez boşalıyorum. Yakında evleneceğim. İleride ne gibi sorunlarım olur? 

CEVAP 

Değerli okurum, çok memnun oldum, senin gibi fişek gibi bir delikanlıyla tanıştığıma. Oğlum, tam yaşındasın. Ayda bir ilişki senin gibi delikanlılar için çok az. Yoksa sen kendini damızlığa mı çektin? Perhiz yapıyorsun ama unutma ki iştah damağın altındadır. 

Yemek iştahın olmadığında mide küçülür. Önüne en güzel yemek gelse de yiyemez. Hadi aslanım, iştahını sonuna kadar kullanmaya başla ki evlilikte sorun çıkmasın. Haftada 2-3 ilişki normaldir. Deneyim kazanman için evlilik şart, sorun çözülür, üzülme sakın.


GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Kendimi suçluyorum 

Orgazm olamıyorum, kendimi suçluyorum. Yardım edin. 

CEVAP

Sevgili okurum, kendini suçlamayı bugün bırakmanı istiyorum. Çünkü bu konu kadınların en başta gelen sorunu. Dünya genelinde de pek çok kadın bu dertle boğuşuyor. Şöyle düşünün. Araban tekliyor, tamire götürdün, teknik olarak iyi durumda. 

Ama kullanma kurallarına uymak gereği vardır. Tedavide önce ruh sonra ten önemli. Tabii eğitimin, yaşadıkların, duyduğun güzel sözler kimliği böylece oluşturur. Bu arada partnerine önemli işler düşer. El ele olmak da tedavinin baş koşuludur. 


Kızların canı yanıyor 

24 yaşındayım, cinsel organım 24.5 santim. Bir gariplik var mı? Kızların canı yanıyor, ilişkiye bile giremiyorum. Yardım edin. 

CEVAP

Değerli okurum, ne gariptir ki buradan kendini teşhir etmeye çalışıyorsun. Senin elin hiç metre görmedi mi? Bunun hayalini kurup gerçekmiş duygusuna kapılıp bir de kızların canını yakıyorsun. İçinde biraz sadomazoşist bir durum var gibi. 

Seni kendini beğenmiyorsun, çelişkilerin var. Acaba bu boy beni gündeme oturtur mu dedin? Oturdun değerli okurum, doktorun sana eğitim al, kendini geliştir diyor. Ayrıca uzman psikoloğun kapısını da 5 kere çal.

GÜNÜN SÖZÜ

Duygunun aşkla beslenmediği ortamlarda ilişkiler günübirlik çıkarlara dayalıdır. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (28 Ocak 2020 )