Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (3 Ekim 2019)

Haydar Dümen 3 Ekim tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

03 Ekim 2019, Perşembe 08:15
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Sevgilim olmadı

18 yaşındayım, cinsel organım 18 santim. Hiç sevgilim olmadı. İleride sorun yaşar mıyım?

CEVAP

Değerli okurum, akranlarının ve erkeklerin çoğu bu boydaki bir penise “Ah benim de öyle olsa” derler de olsa ne yapacaklarını bilmezler. Aslında organın dizginleri kişilerin ruhunda, deneyimlerindedir ve partnerlerine bağlıdır. Daha çok gençsin. Organına neden tsunami yaptırmaya çalışıyorsun? İlerleyen günler yavaş yavaş yaklaşıyor. Senin sistem şimdiden kanat takmadan uçmaya yani o hevesi duymaya başlamış, pasaportu da eline almış gibi. Ama ruh henüz dümenin okeyinden geçmemiş. Birkaç yıl daha bekle, zamanı gelince yolun açık olacak.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Hemen sertleşiyor

21 yaşındayım. Kız arkadaşımın elini tutsam ya da yanağından öpsem penisim sertleşiyor, meni geliyor. Önüne nasıl geçebilirim?

İyi vallahi oğlum, öpünce sertleşiyor, hep ayakta, cinsel organ kendi statiğine uygun olarak hazır ol durumunda. Nefesten bile orgazm ol. Yaşın 50’ye gelince de aynı tempoyu bulabilecek misin? Yoksa iştahsızlık için tekrar bana başvuracak mısın? Yaş genç ama cinsellikte her şey değişmiş, heyecan dağları değil, tepeleri bile aşamıyor. Dert etme, 1-2 yıl bekleyin, ardından evlenin.

Uyuyamıyorum

Uyuyamıyorum

18 yaşındayım. Kızları düşünmekten uyuyamıyorum. Ne yapacağım?

Oğlum, kızları aklından kov desem, kovamazsın. Keratalar bir girdiler çıkmazlar. Bu durumda sen yenik düşersin. Uykular boşu boşuna heba olur. Ertesi güne yorgun çıkan bir delikanlımız var. Oysa o delikanlının görevleri ve sorumlulukları da var. Düşündüm, taşındım ve yanıtı buldum. Sen kızları düşünürken günün birinde alacağın diplomayı, sahip olacağın çocukları ve onları nasıl doyurup okutacağını düşün. Belki yine uykun kaçacak ama bu düşüncelerle kazançlı çıkarsın.

Çok aceleciyim

Çok aceleciyim

25 yaşında kızım. Düzenli ilişkim var. Arkadaşım anlayışlı ve sabırlı ama ben çok aceleciyim. İlişkiye girmiyoruz, seviştiğimiz zamanlar tam hazza ulaşacağım zaman acı duyuyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, benim bildiğim erkekler aceleci olur. Sanki kaçan treni yakalar gibi bir telaş içindesin. Bırak karşındaki koşsun. Sen havaya gir, sakinleş, kendini, bedenini kasma. Bu yolun sonu vajinismusa gider. Bu da sizin iradeniz içinde olmadığından evlendiğinizde bu sorun devam ederse çözümü sağlarız.

Biter mi?

Biter mi?

Çok birleşme yapılırsa spermler biter mi?

CEVAP

Okurum, spermler sürekli üretilir, bitmez. Ama bitmiyor diye de bol kepçe kullanılmaz.

5 dakikada boşalıyorum

5 dakikada boşalıyorum

Mastürbasyonda en fazla 5 dakikada boşalıyor, zevk alamıyorum. Ne yapmalıyım? Bir de penisimin baş kısmında sivilce gibi kızarıklıklar var. Acaba neden kaynaklanıyor?

CEVAP

Değerli okurum, süre kısa öyle mi? Süreyi uzat. Mastürbasyon sayısını azalt. Kaç yaşındasın? Biraz sabırlı ol. Organın ve ruhunun üzerinde dedektif gibi ipuçları arama. Şu anda sorunun yok, keyfine bak.

Çok kötü geçti

Çok kötü geçti

20 yaşındayım. İlk cinsel denemem iyi geçmedi. Bu yüzden çok tedirginim. Acaba ileride bu problemimi yenebilir miyim?

CEVAP

Değerli okurum, tabii yenersin. Hangi konuda ilk denemeler iyi geçiyor? Bir giysiyi giymekten tutun da denizde yüzmeye, araba kullanmaktan tutun da, takla atlamaya kadar her şeyde ilk denemeler şaşırtıcı olur. Zamanla usta olup çıkarsınız. Acele yok, önünde yıllar var. Tek sorun kendini sorgulama. “Ya başaramazsam”, “Olmazsa” dersen başaramamaya davetiye çıkarırsın.

Bunalımdayım

Bunalımdayım

26 yaşındayım. 1.83 boyunda, 90 kiloyum. Penisim ereksiyon halinde 8 santim. İki kez nişanlımdan ayrıldım, onu da mutsuz etmek istemiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, bir taraftan ruhun bir taraftan organın. Bir çelişki yaşadığın doğru. Ancak çözüm aramak zorundayız. Elimiz kolumuz bağlı, kendimizi depresyona sokmayalım. Tıp biliminin yeni getirdikleri içerisinde protez dahil çareler olup olmadığını bir üroloji uzmanına gidip danış. Sonra bana bir mail at.

Başım ağrıyor

Başım ağrıyor

22 yaşındayım. İlişkide baş ağrısı çekiyorum. Ama boşalınca bu ağrı daha çok artıyor. 10 günlüğüne sevgilim gelmişti. Acaba aşırı ilişkiye girdiğimiz için mi başım ağrıyor?

CEVAP

Değerli okurum, sağlam olduğuna inanıyorum ama tansiyonunu ölçtür. Birleşmeden 1 saat önce, bir baş ağrısı ilacı al. Yararı olmazsa yine 1 saat önce kas gevşetici başka bir hap al.

İlgim artıyor

İlgim artıyor

18 yaşındayım. İçimde sürekli mastürbasyon yapmak geliyor. Bu durum çevremdeki kızlara ilgimin artmasına yol açıyor. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, insanlık dersleri satılıyorsa mutlaka onu bul. Bulamazsan anne, babanla biraz daha dostluğunu pekiştir. Yakınlarına, akrabalarına bak. Onlara yapılmasını istemediğin şeyleri yapma. Tabii başkalarının da mahremiyetine kötü gözle bakma. Beyin frenine bas. Ancak zevklerini ve duygularını da yabana atma. İşte sana formül.

Nasıl kısalır?

Nasıl kısalır?

28 yaşındayım. En erken 45 dakikada boşalıyorum. İlişkiye girdiğim kızlar 4-5 kez orgazm oluyor, ben bir kez boşalıyorum. Bu sorun yaratıyor. Süreyi nasıl kısaltabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, üzerine düşme. Çünkü hemen yapılacak bir şey yok. İleride evlendiğin zaman partnerin sana uyumlu olursa ikiniz de şanslı sayılırsınız. Belki evlendikten sonra çözüm ararsınız.

Kocam zevk almıyor

Kocam zevk almıyor

1.5 yıllık evliyim. Kocam ilişkiye giriyoruz ama o artık eskisi gibi zevk almıyor. Zevk alması için ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, zor bir iş. Ama hiç detay yok. Keşke o bana sorup biraz detay verseydi. Önünüzde yarım yüzyıldan fazla zaman var. Sorunların köküne inilip çözüm aranmalı.

Kasıklarıma ağrı girdi

Kasıklarıma ağrı girdi

26 yaşında kadınım. Nişanlımla sürtünme yoluyla bir şeyler yaşıyorduk. Bir anda acı hissettim. Çok az, koyu renkte bir kan geldi. Ondan sonra kasıklarıma ağrı girdi. Kızlık zarımın bozulduğunu mu gösterir?

CEVAP

Sevgili okurum, sanırım zarar görmedi. Gelen kan ve ağrılar rahimden olsa gerek. Bir süredaha geçmezse bir kadın doğum uzmanına danışırsın ya da onunla yüz yüze görüşürsün.

Erken boşalıyorum

Erken boşalıyorum

24 yaşındayım. Tek sorunum erken boşalmam. Bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, tedavisi var. Ama bu hasta ile doktorun karşılaşmasıyla ilgili. Çünkü ilaç kullanılacak. Uzaktan bu işler olmaz.

Bozuldu mu?

Bozuldu mu?

8-9 yaşındayken vajinamı bisikletin selesine sert bir biçimde çarpmıştım ve iç çamaşırımda küçük damlalar halinde kan lekesi vardı. Acaba kızlık zarım bozulmuş olabilir mi?

CEVAP

Sevgili okurum, olamaz. Bisikletten böyle şeyler olmaz. Bisiklete binmeye devam. Kalbiniz sağlamlaşır, bacaklarınız güçlenir Yani ömür uzar, ruhunuz da mutlu olur.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Akıl, zevke düşünce çeşitli belalar başa üşüşür. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...