Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (3 Kasım 2018)

Haydar Dümen 3 Kasım 2018 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç sorulara bakın Haydar Dümen nasıl bir cevap verdi! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği cevaplar...

03 Kasım 2018, Cumartesi 15:06 Son Güncelleme:
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

İlişkiye gireceğiz ama...

20 yaşındayım. Birkaç gün sonra kız arkadaşımla ilişkiye gireceğim. Erken boşalırım diye tedirginim. Acaba ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, ben duydum ama yetmez. Bir davul zurna ile konu komşuya ilan etmek gerekir. Bu önemli bir şey. Hem senin hem kızın hayatı değişecek. Özellikle kız, dünya kaç bucak, öğrenecek. Ya keyif alacak ya panikleyecek. İşte orada davul sesine gerek var. Davul dışarıda güm güm vurdukça, sen ve kız yüreğinizin gümlemesini duymayacaksınız. Heyecan dağılacak. Değerli okurum, asla trampete bel bağlama, davulcular boşta bugünlerde, birini kirala. Ama iş bittikten sonra başka çanlar çalarsa, sakın ha beni arama!!!

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Sevgilim gebe mi?

2 gece önce kız arkadaşımla birlikte kaldık. İç çamaşırı üzerimizdeyken sürtünme yoluyla boşaldık. Acaba kız arkadaşım hamile mi?

Değerli okurum, olamaz. Ama sakın bir daha böyle yaramazlık yapmayın. Çünkü: Nerede duracağınızı ayarlayamayabilirsiniz. Sonunda gençlik ve tutkular var. İradenin sıfır olduğu anlar var. En iyisi o noktalara gelmemek lazım. Giysili giysili, el ele parklara gidin. Denizi seyredin, birlikte kitap okuyun. Bir büfede karnınızı doyurun. Cebinizde paranız varsa sinemaya gidin. Hadi bakalım, hayat sizin. Seçin seçin alın.

Bacaklarım titriyor

Bacaklarım titriyor

25 yaşında kadınım. 2.5 yıldır nişanlıyız. Orgazm olurken çok zevk alıyorum. Gözlerim kararıyor, bacaklarım titriyor ve uyuşuyorum. Bu bir hastalık belirtisi mi?

Sevgili okurum, nişanlının kıymetini bil ona iyi bak. Yazdıklarında sorun yok, sorun olursa onun da Hocan çaresini bulacak. Enişte bu konuda senin şansın. Sen de onun şansısın. Bu şans yağmurunda bacaklar titriyor, kendi diliyle sana çok mutlu olduğunu söylüyor. Uyuşmak, zevkin şokundan. İyi olanı hastalığa yormayın, pişmiş aşa soğuk su katmayın. Hadi artık evlenin, mutluluk yemeğini kaçamak değil, aile ortamında çocuklarınızla yiyin.

Bozulmuş mudur?

Bozulmuş mudur?

3 yıldır birlikteliğim var. 1 hafta önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. Yarım saat sonra benden kan geldi. Ertesi gün yine kan geldi. Acaba kızlık zarım bozuldu mu?

CEVAP

Sevgili okurum, kızlık zarında bir olay yaşanmış. Ne kadar bozuldu ya da zedelendi anlamak zor. Kesin karar jinekolojik muayene ile verilebilir.

Sıvı geliyor

Sıvı geliyor

18 yaşındayım. Hiç kız arkadaşım olmadı. Şimdi bir kızla birlikteyim. Ne zaman yanına yaklaşsam penisim sertleşiyor. Çok az akıntı geliyor. Bu normal mi yoksa tedavi şart mı?

CEVAP

Değerli okurum, her şey normal. Aslanlar gibi, çakı gibi, kartal gibi, koç gibi normal.

Orgazm olamıyorum

Orgazm olamıyorum

26 yaşında kadınım. Erkek arkadaşımla sevişirken bir türlü orgazm olamıyorum. Onu çok seviyorum ama olmuyor. Neden böyle oluyor? Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, “Orgazm olamıyorum” diye takarsan orgazm olamazsın. Erkek arkadaşın bu konuda usta mı? Kendini ne kadar sorguluyor ya da geriyorsun? Şimdilik takma, kendini rahat bırak. Öğreneceksin yavrum. Önünüzde bitmez tükenmez zaman var. Acele etmeyin.

Hap çözüm olur mu?

Hap çözüm olur mu?

23 yaşındayım ve evliyim. Eşimle cinsel ilişkiye giriyoruz ama hamile kalmasını istemiyoruz. Eşim doğum kontrol hapı kullanacak. Bu çözüm olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, bu konu benim ilgi alanım değil. Bu nedenle bir kadın doğum uzmanına gitmenizde yarar var.

Kötü kokuyor

Kötü kokuyor

5 ay önce evlendim. Karımı çok seviyorum. Ama cinsel ilişki sırasında eşimin vajinasından sıvı geliyor. Bazen katı, bazen sıvı oluyor ve çok kötü kokuyor. Bu koku beni ilişkiden soğutuyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, iltihabi bir olaydan söz ediyorsun. Mantar olma ihtimali yüksek. Kadın doğum uzmanına gideceksiniz. Muayene olacaksınız. Oradaki mikrop türü belirlenecek. Ve doktorun önerileri doğrultusunda tedavi olacaksınız.

Spermleri bitirir mi?

Spermleri bitirir mi?

18 yaşındayım. Penisim 10 santim. Bu durumdan çok rahatsızım. Bir de fazla mastürbasyon yapmak spermleri bitirir mi? Yoksa spermler sürekli üretilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, spermler sürekli üretilir. Mastürbasyonun çoğu azaltmaz ya da çoğaltmaz. Ama kafayı bu konulara takarsan ve çok mastürbasyon yaparsan sonucu net görürüz. 10 santim penisle mutlu evlilik yapılır. Eğer kilon varsa ver.

Nişanlım gebe mi?

Nişanlım gebe mi?

25 yaşındayım, nişanlıyım. İlk ilişkiye girdiğimizde ondan kan geldi. İkincisinde de geldi. Zarın yırtıldığını düşündük. 1 ay sonra tekrar ilişkiye girdik ve ben dışarı boşaldım. Ama yine de nişanlımın vajinasında sperm kalmış olabilir. Adeti de 1 hafta gecikti. Nişanlım hamile mi?

CEVAP

Değerli okurum, zar kanamış. Ama gebelik ihtimali bitmemiş. Yazdıklarından yüzde 90 dolayında gebelik olmuştur diye düşünüyorum. Dileğim, yüzde 10 umarım olmamıştır. 5-10 gün sonra bir gebelik testi yaptırıp öğrenin.

Acı çekiyorum

Acı çekiyorum

26 yaşında kızım. 1 hafta önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ve canım yandı. Sebebi de sevgilimin cinsel organının çok büyük olmasıydı. İlişkimiz evliliğe giderse bu sorun hep devam eder mi?

CEVAP

Sevgili okurum, umarım evlenirsiniz. Evlilik biraz erken ama ayrılık da psikolojik yara bırakacak izler yaratacağından ben evlilik olacakmış gibi söylüyorum. Zamanla alışacaksın, ağrıların azalacak. Ama vakit kaybetmeden evlenmeye bakın.

Rüyamda boşalıyorum

Rüyamda boşalıyorum

Rüyamda erotik şeyler görüp boşalıyorum. Uyandığımda boşaldığımı görüyorum. Bu arkadaşlarımda da oluyor. Neden böyle?

CEVAP

Değerli okurum, herkesin rüyaları, heyecanları, coşkuları farklıdır. Seninkisi öyleyse öyledir. Zamanla düzeni normal fizyolojik yollara geçiş yapacaksın. Ne kendini kapıp koyuver ne de frenle. Ama doğru ilişkilerin yolunu belirle.

Kız benden kaçıyor

Kız benden kaçıyor

Erken boşalma sorunum var. Kız arkadaşım şikayetçi, benden kaçıyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, erken boşalmayı geç boşalmaya transfer edeceksin. Kız haklı. Evlenince çaresine bakacaksın.

Şiddetli ağrım var

Şiddetli ağrım var

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla geçen hafta ilişkiye girdik ama hâlâ kasıklarım ağrıyor. İlişkide korunduk ama yine de korkuyorum, hamile olabilir miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, hamile değilsin. Bu tür ağrılar olabilir, doğaldır. Düz kasları gevşetici, ağrı giderici haplar kullanabilirsin. Bir dahaki sefer cinsel birleşmede bulunursanız hem sen kendini sıkmazsın hem de partnerin biraz daha yumuşak hareket etmeyi öğrenir. Aşılacak yollar bunlar. Ben bir sorun görmedim.

İsteğim artıyor

İsteğim artıyor

18 yaşındayım. Daha hiç ilişkiye girmedim. Bir kız gördüğüm zaman cinsel isteğim artıyor. Bunun sebebi nedir?

CEVAP

Değerli okurum, sebebi gençliğindir, sağlıklı olman demektir. İleride çocukların olacağının da bir işareti gibidir.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Üretim aklın ürünüdür. Tembellik o üretimi çürütür. H.D.


Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.