Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (30 Eylül 2019)

Haydar Dümen 30 Eylül tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

30 Eylül 2019, Pazartesi 08:10
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Neden sertleşme olmadı?

18 yaşındayım, kız arkadaşımı ikna ettim ama sertleşme olmadı. Sevgilim gidince mastürbasyon yapmak istedim ama yine sertleşmdi. Aileme söyleyip doktora gitsem mi?

CEVAP

Okurum, 18 yaş çocukluktan gençliğe geçiş yılıdır. Önünde öğrenilecek yollar, aşılacak dağlar var. Korkmuşsun. Ya başaramazsam kuşkuların elini, belini bağlamış. O sırada dilin de tutulmuş olabilir. Ancak kızın iyi yüreği onu korumuş. O da bir gençlik hatasıyla karar verirken basireti de bağlanmış. Temiz yüreği, onun hakkında annesinin her sabah yaptığı mutluluk dileği, bir mayın gibi sana çarpmış, senin hüzün botunu torpilleyivermiş. Önce organ psikolojik olarak biraz yara almış ama o da tedaviyle düzelecekmiş.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Çok mastürbasyon yapıyorum

Çok mastürbasyon yapıyorum. İçimde çok istek var. Birçok kadınla olmama rağmen bir kere boşalınca ikinci ilişki olmuyor. Ne yapmalıyım?

Okurum, mastürbasyonu azalt. Birçok kadınla beraber oluyormuşsun. Öyleyse mastürbasyona ne gerek var? İkinci birleşmelere ben hep çekimser bakarım, bunun cinsel güçle de ilgisi yoktur. Beyinsel bir olaydır. Yani senin kimliğin öyleyse öyledir. Başkaları da başka türlü yapıyorsa, bu seni bağlamaz. Şu ana kadar ortada bir sorun göremedim. Ama ciddi bir sorun olursa yazarsın, ben buradayım.

Kalp krizi geçirirsem?

Kalp krizi geçirirsem?

23 yaşındayım. İlk deneyimimi genelevde yaşamayı düşünüyorum. Geneleve giden yaşlı adamın kalp krizi geçirip öldüğünü öğrendim. Aynı olay benim de başıma gelir mi?

Değerli okurum, senin arabanın motoru fabrikadan yeni çıkmış. Yani kalbin. Yaşlı adamın motoru eskimiş. Orada olmasa da motor stop edecekti. Senin asıl dikkat edeceğin durum; genelevde karşılacağın tablodur. O ortamın olumsuzluğu, kadının reaksiyonu, senin başarı oranın. Bütün bunlar olumsuz sonuçlanırsa komplekse girmeden olabilir diyeceksen kalbin buna engel değil.

Ağrısı oluyor

Ağrısı oluyor

Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye giriyoruz. Kız arkadaşım orgazmdan sonra vajinasında yanma, ağrı olduğunu söylüyor. Dokunsam bile acı çekiyor. Sizce neden?

CEVAP

Sevgili okurum, sanırım tahrişten. Ona özen gösterin. Bir süre perhize girin. Kız arkadaşın antibiyotikli pomatlar sürebilir. Ayrıca kayganlaştırıcı maddeler de var. Bunlardan birini ya da tümünü ayrı ayrı denerseniz olay sonradan düzelir diye düşünüyorum.

Bir kez orgazm olmadım

Bir kez orgazm olmadım

15 yıllık evliyim ve hiç vajinal orgazm olmadım. Klitoral orgazmda problem yok. Eşimle de klitoral orgazm yaşıyorum. 36 yaşındayım. Bu problemi nasıl aşabilirim? Bir ilaç ya da tedavi var mı?

CEVAP

Sevgili okurum, ilk önce tedirgin olma, kendini yargılama. Birleşme sırasında ‘Olacak mıyım, olmayacak mıyım’ diye düşünme. Olayı kendi akışına bırak. Hem vajinal hem de klitoral tekniklerle, orgazm başladığında klitoristen o uyarıyı kaldırdığında vajinal orgazma transfer sağlanabilir. Bunun için teknik bilmek, sabırlı olmak gerekiyor. İlk aşamalardaki başarısızlıklarda “Yine olmuyor” diye strese girmemek gerekir. Çünkü o zaman ters tepiyor.

Bütün isteğim gidiyor

Bütün isteğim gidiyor

25 yaşında, 3 aylık evli kadınım. İlk gece biraz zor olmasına rağmen acı yoktu. Ama zamanla ilişkiden korkar oldum, kaskatı kesiliyorum. Eşim anlayışlı. İlk geceden sonraki ilişkilerde yanma ve acı hissettiğim için istemiyorum. Ne yapmam gerekir?

CEVAP

Sevgili okurum, bir kadın doğum uzmanına muayene olursan bunun adı konur. Eğer iltihap, mantar gibi sorunlar varsa, tedavi farklı. Ya da bazı birleşmelerden sonra refleks vajinimuslar oluşuyor ve yerleşiyor. Sorun oysa çözülür güzel kızım.

Kadın mutlu olur mu?

Kadın mutlu olur mu?

27 yaşındayım. Penisim 11 santim. Ben çok küçük olduğunu ve evlendiğim zaman kadınımı mutlu edemeyeceğimi düşünüyorum. 3 ay sonra evleneceğim. Bunalımdayım. Ne olur bana cevap verin.

CEVAP

Değerli okurum, evlen. Bunalımda olacak bir durum yok. Doğanın yarattığı her şey kendi içinde ölçülü ve dengelidir. Tıp kitaplarına göre penis normal diye yorumlanır. Çünkü kadının vajinası 8 santim dolaylarındadır. Girişteki ilk 2-3 santimi duyarlıdır.

Sürekli uzuyor

Sürekli uzuyor

18 yaşındayım. Penisim gün geçtikçe büyüyor. Şu anda 21 santim. Ne yapmalıyım? Lütfen bana bir akıl verin.

CEVAP

Değerli okurum, penisinin büyümesini durduramayız. Sen de fazla dokunma. Cinselliği de çok fazla hayal etme. Hiç olmazsa psikolojik olarak iştahını artırma.

Bıkmış gibiyim

Bıkmış gibiyim

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girmeyi çok istiyordum. Sonunda girdim. Ancak boşaldıktan sonra bıkkınlık hissi duymaya başladım. Neden kaynaklanabilir?

CEVAP

Neden olsun, yaşından değerli okurum. Bu yaşta korkular var, heyecanlar var, beklentiler var. Yaşının gereği sorumlulukların var. Aradığını bulamamak var, hamlık var. Tarlan henüz nadaslanmamış ve çorak. Şöyle bir tarlaya girdin ve baktın. Nerede o gül bahçesi, nerede bu tarla! Beklenti ve sonuç çelişkisidir bu. Cinselliğini katletmemek için bence birleşmelere ara ver. Zamanı gelsin

Zayıflıyorum

Zayıflıyorum

Günde en az 4 kez mastürbasyon yapıyorum. Bu durum zayıflamamın nedeni olabilir mi?

CEVAP

Değerli yavrum, günde 4 kez mastürbasyon yapmak zayıflamana sebep olmaz. Ama ondan önce biraz ye be yavrum. Yemeğini artır ama zayıflığından da asla şikayet etme. Komplekse girmemen için söylüyorum, hele gel 25’li yaşlara mahallenin en yakışıklısı olmazsan bana uzaktan bir sitem sözü söyle. Ben onu duyarım.

Sevgilim hamile mi?

Sevgilim hamile mi?

18 yaşındayım. Kız arkadaşımın cinsel organının üzerine boşaldım. Acaba hamile kalmış olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, tek yönlü bir bilmece. Gözümü açtım, hayır çıktı. Eee bu kadar da kadere inanalım. Benim parmağım oraya boşuna gitmedi. Ama orada bir aldatmaca varsa, şeytan işe karışmışsa yüzde 1’lik bir oranla da sorunun yanıtı evet olabilir. Bekleyelim görelim.

Başım ağrıyor

Başım ağrıyor

18 yaşındayım. Penisimin boyu 19 santim. Sizce yaşıma göre normal mi? Bir de mastürbasyon yaptığım zaman inanılmaz derecede çok başım ağrıyor. Acaba neden?

CEVAP

Değerli okurum, penisinin boyu normal. Mastürbasyon sonrası baş ağrın kas kasılmalarıyla ilgili. Mastürbasyondan yarım saat önce baş ağrısı haplarından birini kullanabilirsin. Belki Aspirin bile yeterli olabilir. Bunları denersin. Hâlâ ağrılar devam ediyorsa kas gevşetici ilaçlara geçeriz.

Kilo alamıyorum

Kilo alamıyorum

23 yaşındayım. Günde 3 defa mastürbasyon yapamazsam rahatlayamıyorum. Cinsel hayatım düzenli ama mastürbasyondan vazgeçemiyorum. Çok zayıfım, bu durum kilo alamamamla alakalı mıdır?

CEVAP

Değerli okurum, kiloyla ilgisi yok. Günde 3 mastürbasyon, arada bir de ilişki sana ileride şöyle bir fatura getirecek. Evlendiğinde karını uyuttuktan sonra bir köşeye çekilip mastürbasyon yapacaksın. Alışkanlıklar kolay terk edilmiyor. Ayrıca yapmamaya karar verip yine yaptığınızda suçluluk duygusuna kapılıp kompleks yaratıyorsunuz. Üç kuruşluk mastürbasyon zevki için bu kadar bedel ödemeye değer mi?

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Kış aşkları kayak yerlerinde tuzu kuruları seçer bulur. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...