Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (4 Ocak 2021)

Cinsellik iki kişinin isteğiyle yaşanan güzel bir duygu. Bazen sorunlar çıkar, normaldir. Kadın orgazm sorunu yaşayabilir. Bunun için suçlu aramayın ‘Partnerimin, eşimin cinsel organı küçük, tatmin olamıyorum’ demek yerine sorunların altında yatan nedeni bulun ve düzeltmeye çalışın. Dr. Haydar Dümen cinsellikle ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

04 Ocak 2021, Pazartesi 09:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bunalımdayım

19 yaşındayım. Çok sık mastürbasyon yapıyorum. Yani günde 7- 8 kere. Üstelik hafta içi de 3 kere geneleve gidiyorum. Psikolojik bunalım içindeyim. Sizce ne yapmalıyım? Bunun bana zararı olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, rüyada mısın yoksa bilincin yerinde mi? Bana biraz abartıyorsun gibi geldi. Keşke abartıyor olsan. Abartmıyorsan resmen bu konuda tıbbi bir araştırmayı gerektirecek kadar sorunun olduğunun sinyallerini alıyorum. Şizofrenlerde stero tipi dediğimiz bir şeyi tekrarlama durumu vardır.

Bu obsesyonlu hastalarda takıntı dediğimiz fikirler, yani elini yıkama, kapı kilitlendi mi gibi kontroller birbiriyle karıştırılmamalı. Birincisi akıl hastalığı, ikinci fikir takıntısı. Oğlum, ciddi bir hastalığın eşiğindesin, hem ruhsal hem bedensel bir uçurumun kenarında gibisin. Ona göre davran.

Hamile kalmadı

26 yaşındayım. Kız arkadaşımla 2 senedir korunmasız ilişkiye giriyorum. Ama ilişki sonrasında spermler vajinadan dışarı çıkıyor. Hiç hamile kalmadı. Nedenini bilemiyorum fakat çok merak ediyorum.

CEVAP

Değerli okurum, 26 yaşında bir erkeksin ve 2 yıldır kız arkadaşın var. Meninin dışarı aktığını söylüyorsun. Tabii dışarı akacak. Gebeliği sağlayan spermler canlı birer hücre olarak yumurtayı döllemeye tek başına yolculuğa çıkarlar. “Şimdiye kadar hiç hamile kalmadı” diyorsun. Yani hamile kalmasını mı istiyorsun? Hamile kalırsa çocuğa sahip çıkacak mısın? Şimdi ben sana soruyorum; ne istediğini biliyor musun?

Yırtılır mı?

Vajinaya dokunmadan, elle dokunmakla kızlık zarı bozulur mu? Yani üzerinde iç çamaşırı, pantolon, eşofman varken mastürbasyon yapınca kızlık zarı yırtılır mı?

CEVAP

Değerli okurum, böyle şeylerle kızlık zarı asla bozulmaz. Kızlık zarının bozulması için kızlık zarının esnekliğinden daha kalın bir cismin vajinaya girmesi gerekir ki zar bozulmuş olsun. Aslında bazı kızlarda cisim ne kadar kapasiteli de olsa zar bozulmayabilir. Bu tür zarlar ancak doğumda yırtılır.

Orgazm olamıyorum

Beş yıl evlilikten sonra boşandım. Şimdi 6 aylık bir ilişkim var. Birlikte oluyoruz ama orgazmı yaşayamıyorum. Bu duyguyu yaşamak istiyorum. Sevgilim sabırlı, her şeyi yapıyor. Bu takıntı oldu. Orgazm olamayınca sıkılıyorum. Ne yapabilirim?

CEVAP

Sevgili okurum, senin orgazm olma potansiyelin var. Bu iyi bir şey. Hayat boyunca hiç orgazm olamayan kadınları düşündüğünüzde senin yolun açık ama şimdilik önünde çalı çırpı var. Yani yolun temizlenmesi gerekiyor. Ayrıca çare araman da bir işaret.

Bizim işimiz elimizde kazma kürek size bu yolu açmak. Partnerinin kıymetini bil. Bence reçete ve ilacı şimdilik o. Fantezileri doğru yolda kullanırsanız iş olur. Her birleşmede ‘Acaba orgazm olabilecek miyim?’ diye düşünmen işi zorlaştırır. Ama 6 aylık süre kısadır. Çünkü ne de olsa umudu ikinci partnerde buldun. Hepsi düzelecek, keyfine bak.

Nişanlımın penisi küçük

23 yaşında, nişanlı kadınım. Nişanlımın penis boyu çok küçük. İlişkide tatmin olamıyorum ama o üzülmesin diye rol yapıyorum. Bunu ne kadar sürdürebilirim? Onu terk etmek istemiyorum. Bir ay sonra düğünümüz var. Ne yapacağım?

CEVAP

Sevgili okurum, nişanlının penis boyunun 12 santim dolaylarında olduğunu sanıyorum ki, bu normaldir. Sertleşmiş halini cetveli eline al ölç. Nişanlının penisinin normal olduğunu söylerken asla seni teselli etmeye çalışmıyorum. Aslında önerim önce kendine bakman.

Dünyadaki kadınların yarısı orgazm olamıyor. Sen orgazm olamıyor ve bunun nedenini nişanlına yansıtıyorsun diye düşünüyorum. Adamının kıymetini bil, birlikte eğlenin, engelleri aşacaksınız. Gerektiğinde tıbbi yardımlar yapılabilir.

Canım yanıyor

22 yaşında kadınım, 2 yıldır erkek arkadaşımla ilişkiye giriyorum. Sonrasında cinsel organımda kaşınma oluyor. Bir de sevgilimin penisi yamuk, ilişkide canım yanıyor, ne yapabiliriz? Bu kaşınma geçer mi yoksa doktora görünmeli miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, bu tür kaşınmalar ya mantardan kaynaklanır ya da alerjiktir. Tedaviyle geçer. Erkeğin cinsel organının eğriliği ise cinsel birleşmelere engel değilse düzeltilme yoluna gidilmiyor. Senin bir kadın-doğum uzmanına, arkadaşının da üroloji uzmanına gitmeniz gerekiyor.

Acaba süre uzar mı?

Kadınlar boşalma sürelerini kendi istekleriyle uzatamazlar mı? Nişanlım kendini tutamıyor. Dolayısıyla beni tatmin edemiyor. Ayrıca bir gecede ikinci birleşmeyi zorla yapıyor. Neden olabilir?

CEVAP

Değerli okurum, şansından şikayet ediyorsun. Ateşli bir partnerin var. Pek çok kadın, bir kere orgazm için neler feda edebilecek durumda, sen kadınından yana orgazm zenginliği yaşıyorsun. Kendini tutamıyorsa bırak koyuver, atı koşabildiği kadar koşsun.

Sen o orgazm olsa da devam et ne engel? Niye tatmin olamıyormuşsun ki? Bak yavrum, ortada hiçbir sorun yok. Harika bir partnerin var. Sen ona ayak uydurmaya çalış, zor bulunan bir nimeti kız yakalamış, onun ateşini söndürme. Kendine de kıyma.

Karnı şişiyormuş

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla 3 aydır sürtünme yoluyla ilişkiye giriyoruz. Bir defasında iç çamaşırsız boşaldım. Vajinasının üstüne çok az sperm geldi. Hamile kalmış olabilir mi? Midesinin bulandığını ve karının şiştiğini söylüyor. Bize yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, giysili birleşmelerdeki ilişkilerden gebe kalınmaz. Bir gebelikte 3 ay içinde karın büyür. Bu karın büyümesi tamamiyle psikolojik nitelikte.

Böyle soru yok!

Böyle soru yok!

Niye böyle sertleşiyor?

35 yaş üzerindeyim, bekarım. Birkaç yıldır cinsel yaşamım yok. Mastürbasyonu tercih etmiyorum. Problemim 5-6 saat süren gece sertleşmesi. Nasıl bu kadar uzun süre sertleşiyor? Yardım eder misiniz?

CEVAP

Değerlilerin değerlisi, gümüş simli eğerlisi. Fena mı oğlum, seni bekliyor işte. Ücretsiz güvenliğini sağlıyor. Çünkü sahibi çok derin uyuyor. Bu nedenle rüya da görmüyorsun. Seninki ise korkuyor. Bu dünyanın binbir türlü hali var, biliyor. Ya biri sen uyurken girip içeri, ona zarar verirse diye düşünüyor. Nöbette çünkü akıl yok onda. Akıl olsa, köstebek gibi karanlıklarda mı mutluluğu arardı? Yaradan böyle yaratmış. Organın aklı olsa sana uyardı. Bu nedenle seninki ne istediğini bilmiyor. Bir medet bekliyor. Haydar Hocan da ‘Öyleyse ne olmuş yani, hastalık falan değil’ diyor.

Günün soruları

Günün soruları

Olgunları beğeniyorum

22 yaşındayım. Olgun kadınlardan hoşlanıyorum. Onlarla olmayı istiyorum. Aradığım her şey onlarda var. Bu normal mi, yanlış mı?

CEVAP

Genç okurum, neye göre normal, neye göre yanlış? Nedir bu normal? Ne yanlış olan? Bak şimdi, yeni evliler Karayip denizinde balaylarını geçirecekleri gemiye giderlerken damat, “Eczanede duralım da prezervatif alayım” demiş. Gelin “İyi fikir. Gemi için bana da mide bulantısı hapı al” demiş. Damat, eczaneye girmiş “Bir kutu prezervatif, bir kutu mide bulantısı için hap” demiş. Eczacı “Kızmayın ama bu iş midenizi bulandırıyorsa, neden yapıyorsunuz?” diye sormuş. Olsun be okurum, maksat torbalar dolsun.

Daha büyüsün istiyorum

19 yaşındayım. Penisim 16-17 santim. Ben daha büyük olmasını istiyorum. Cinsel organımın 20 santim olması için ne yapmalıyım?

CEVAP

Zırrr zırrrr, telefonun çalıyor değerli genç, duymuyor musun? Kim arıyor? Aç bakayım. Aa seninki.. “Alo alo! Ben piton. Sen ne diyon? Ben boa, bir harfim eksik, ben boğayım boğa. Çıkarım dağa, dalarım ormana. Bakma aval aval, küsersem sana halin nice oluverir. Aklını büyüklükle bozmuşsun. İnsanlıktan çıkıp yılanlığın yolunu tutmuşsun. Sen insanlığını bana versen de ben kabul etmiyorum. Ben de sana yılanlığımı bahşetmiyorum. Haydi yoluna, şişinip durma boşuna.” Bak şimdi, gördün mü yediğin haltı.

Günün sözü

Aşk sözcüklere sığmayan bir duygudur. Onun için tanımlaması yapılmaz. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (25 Eylül 2021)