Posta Gazetesi Haydar Dümen'e sorulan yeni sorular (5 Ağustos 2019)

Haydar Dümen 5 Ağustos tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

05 Ağustos 2019, Pazartesi 10:37 Son Güncelleme:
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Kız beni reddetti

18 yaşındayım. Kız arkadaşıma “Seninle birlikte olmak istiyorum” dedim. Beni reddedince özgüvenim yerle bir oldu. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, ne yapacaksın? Aklını kullanacaksın. Yani mantığa bağlı, sorumluluk ve etik değerlerini devreye sokacaksın. Kız “Emredersin” dedikten sonra 'Sakın geç kalma, erken gel' şarkısını mı söyleyecekti? Kız ailesine ve kendisine karşı sorumluluklarını bilen, kendine saygısı olan değerli bir varlık. Sen de keyfin için onun kurmakta olduğu hayat piramidine bir tekme mi atacaksın? Okurum, gençlik heyecanına ve acemiliğine veriyorum. Aman çocuğum, ar damarın zorlanıyor, sakın patlatma. Bir patlarsa, toplum dışı kalır, köşeye atılırsın.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Kısa diye mi?

41 yaşındayım, bekar ve bakirim. Yakışıklıyım ama kadınlar benimle ilgilenmiyor. Bunun penisimin kısalığından kaynaklandığını düşünüyorum. Bana el uzatın.

Değerli okurum, ama sen bana el uzatmadım. Deneyimim yok diyorsun ama organlar çıkmış ortaya. Okurum, nasıl oldu, nasıl bir şey? Kadınlar, artık erkeği soyup mu karar veriyor ne yapacaklarına? Daha fazla geç kalma. Bu konuda en verimli yıllar geride kalmak üzere. Hadi koş, tren kaçıyor.

Kocam beni istemiyor

32 yaşında kadınım. Eşim 40 yaşında. 2 yıldır nadiren birlikte oluyoruz. Sorunca “Canım istemiyor, ereksiyon olmuyorum” diyor. Doktora gitmiyor. Erkeklerde isteksizlik olur mu? Eşim benimle mi olmak istemiyor? Cinselliğe düşkün değilim ama arada da canım istiyor. Ne yapmalıyım?

Sevgili okurum, sorun hangisi? Ya da nerede gizli? Eşinin gizli bir sağlık sorunu da olabilir. Bu nedenle bazen basit bir bulgu önemli ipucu verir. Eşinin doktora gitmesi, seni de yanında götürmesi birinci kural. Önünüzde daha 40 yıl var. Bu defteri kapatmak olmaz. Tedaviyi kabul etmesi gereken eşin. Ama bir yerlerden çare bulunur. Bana göre bu mektubu ona okut, haksızlık yapmasın, karara varsın. 

Fanteziler kuruyorum

30 yaşındayım, 7 yıllık evliyim ve 2 çocuğum var. Eşimle mutluyuz. Ne zaman çekici bir kadın görsem dayanamıyor, fanteziler kuruyorum. Amacım cinsellik değil. Bana kızmayın ve yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, nasıl şeker hastaları insülin salgısı çokluğundan tatlılara dayanamazsa sen de güzellere dayanamıyorsun. Sana kızmıyorum. Çünkü içten davranıyor, öz yapını açıyorsun. Bu tutkular takıntıya dönüşmüş. Daha çocukluktan başlayan doyumsuz açlıklar bizlere neler yaptırmıyor? Okurum, duygularını rötuşla. Kendinle büyük savaşa girme. Biraz öyle biraz böyle derken zamanla bu tür yorgunluktan kurtul. 

Eşim çok istekli

26 yaşında kadınım. Kocam çok istekli, hep ilişkiye girmek istiyor. Ruhen ve bedenen yorgunum. Hiç ilişkiye girmek istemiyorum ama eşim 24 saat boyunca istiyor. Ne olur bana yardımcı olun. Boşanayım mı?

CEVAP

Sevgili okurum, kocan seksomani dediğimiz bir tablo sergiliyor. Bu tür ilişkilerde iki şey egemendir. Biri erken boşalma, ikincisi duygudan yoksunluk. Oysa kadınlar duygu yoğunluğu içinde birleşme ister. Bunun bir ön hazırlığı vardır. Ortam ve ayrıca kadının o günkü ruhsal durumu, iç huzuru, güveni, acıkması ve cinsel birleşmeyi istemesi en önemli konulardır. O kadar haklısın ki diyecek bir sözüm yok. Kadınlar organ değil, ruh arar.

Ne kadar sürmeli?

23 yaşındayım. Ortalama cinsel bir birleşmenin süresi ne kadar olmalı?

CEVAP

Değerli okurum, cinsel ilişkide penisin vajinada kalma süresi 3.5-4 dakikanın üzerine çıkmalıdır. Burada ritmik hareketler olmayabilir. O zaman süre daha da uzar. Ortalama 5 ile 15 dakika kalmak kadının da doyumu açısından da iyi bir süredir. Ama her şey iki kişinin karşılıklı uyumunda olmalı, zaman ve beklentileri örtüşmeli. Bu sağlandığında kadın da doyuma ulaşıyorsa bazen 3 dakika bile yeter. Ama doyuma ulaşmıyorsa 30 dakika yetmez, işkence gibi gelir. Bunları eşinle zaman içinde öğrenirsin.

Adeti gecikti

2 ay önce kız arkadaşımla birlikte oldum. İki aydır adeti gecikti. Hamile olabilir mi?

CEVAP

Sevgili okurum, belki, belki, belki. Çünkü yalancı, psikolojik gebelikler de var. Doğal olarak genç kızlarda gecikmeler olabilir. Tabii gebe de kalabilir. İşte üç belkiye üç yanıt. Hemen bir gebelik testi yaptırın. Gerekirse bir kadın-doğum uzmanı bakabilir. Ama bana soruyorsan gebe değil. Çünkü gebelikle ilgili öbür yan bulguları yazmamışsın; mide bulantısı, kusma ve baş dönmesi gibi. 

Tehlikeli mi?

22 yaşındayım. Eşim hamile. Cinsel ilişki sırasında içine boşalıp boşalmamak konusunda tereddüt ediyorum. Beni bu konuda aydınlatır mısınız?

CEVAP

Değerli okurum, doğuma 1.5 ay kala normal birleşme yapabilirsin. Doğumdan sonra 1.5 ay perhizin var. Ondan sonra bildiğini okursun. Sorun yok.

Cinsel isteğim kaçıyor

19 yaşındayım. Hiçbir kızla ilişkim olmadığı için sürekli mastürbasyon yapıyorum. Bazı günler çok istekli oluyorum. İlk boşalmadan sonra isteğim gidiyor. Ne yapayım?

CEVAP

İyi şeyler anlattın yavrum, güzel şeyler. Acelen ne, zorun ne, nereye koşuyorsun? Paşa paşa bir defa zevkini aldıktan sonra neyi, neden zorluyorsun? Oturdun bir büyük pizzayı yedin bitirdin. Yarım saat sonra bir pizzayı "Niye yemedim?" diye düşünüp yakınmana, bana yazmana ne gerek var? Mide fesadına uğrarsın, kendi haline bırak.

Niye kan geldi?

22 yaşındayım, 6 aydır bir ilişkim var. Kız arkadaşım bana bakire olmadığını söylemişti. Ama onunla cinsel ilişkiye girdiğimde kan geldi. Bu nasıl oluyor?

CEVAP

Değerli okurum, tabii olabilir. Birincisinde yarım, ikincisinde tam yırtılmış olabilir. Bunlar penisin çapıyla ilgili sorunlar. Ama bir ihtimal daha var. Kız seni kaçırmamak için "Bakire değilim" diye kendi cinsel istekleri ve arzularını gidermeye çalışmış olabilir. Yine işin senden yana olumlu tarafı "Eyvah sen beni mahvettin. Benim sonum ne olacak gibi" önüne fatura koymaması. 

Yeniden istiyorum

24 yaşındayım. Her gün ilişkiye girmeme rağmen her gün yeniden istiyorum. Bu cinsel istek bir türlü gitmiyor. Acaba psikolojik mi? Ne yapmam gerekiyor

CEVAP

Değerli okurum, biraz açıkla be yavrum. Her gün nasıl cinsel ilişki bu? Mastürbasyonu ilişki mi sayıyorsun? Mastürbasyonsa gün aşırıya geç. İlişkin kadınla oluyorsa, buna ne aklım ne de mantığım 'evet' der. Ortam, kadın, para, zaman. Yoksa evlisin de onu mu saklıyorsun? Doğru yolda ilerleyelim, doğru soru sor, doğru cevap alalım. Yoksa nerede bu yoğurdun bolluğu diye sana sorarlar.

Hamile olabilir mi?

Kız arkadaşımla ilişkiye girdiğimizde spermlerimin bir kısmı vajinasına kaçtı. Sizce kız arkadaşım hamile kalmış mı?

CEVAP

Değerli okurum, hemen bir cevap veremem. Umarım kız arkadaşın hamile kalmamıştır. Ayrıca hiç kimse bu soruna net cevap veremez. Yanıtı doğanın gizeminde gizli.

Çocuğu olur mu?

24 yaşındayım. 29 yaşında bir kadınla ilişkim var. Biz ilişkiye girdik, içine boşaldım, acaba çocuk olur mu? Olmaması için ne yapalım?

CEVAP

Değerli okurum, çocuk olabilir de, olmayabilir de. Beklersiniz, kadın adet görmezse bu bir gebelik sinyalidir. Ne yapılacaksa ondan sonra yapılır.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Akıl sahibinin atı gibidir. Onu mahmuzlayarak zorlamayın. Ama karanlığa da bağlayıp tembelleştirmeyin. H.D. 

Sıradaki haber yükleniyor...