Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (5 Nisan 2020 )

Erkekler büyük cinsel organın hayalini kuruyor ama kadına isteğini ve beklentisini sormuyor. Beyler, çok büyük cinsel organ kadının hoşuna gitmez. Çünkü ilişkide ağrı ve acıya neden olur. Kadını büyük dertlerle baş başa bırakmayın, o da mutluluk hayalleri kuruyor.

05 Nisan 2020, Pazar 11:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Orgazm olamıyor

28 yaşındayım, 3 aylık evliyim. Cinsel birleşme sırasında eşim sadece klitoral orgazm olabiliyor, vajinal orgazm yaşayamadığını söylüyor. Bunun sebebi ne? Nasıl kurtuluruz?

CEVAP

Değerli okurum, kadınların vajinası bütün canlı varlıklarda olduğu gibi doğuma programlı. Bu nedenle sinirsel donanımı ve duyarlılığı az. Eğer o kanal, sinirsel donanım bakımından doğum için değil de, cinsel birleşmeler için programlanmış olsaydı, hiçbir kadın doğum yapamazdı. Ağrı şokundan kalp dururdu. Kadınların yüzde 50’si vajinal orgazmı bilmez. Ama tümü klitoral yoldan orgazm olur. Evlilliğiniz biraz yol aldıktan sonra eşin vajinal orgazma alışacaktır. Yani bu zevk klitoristen vajinaya transfer edilecektir. Sorgulamayın, zamana bırakın.

İkincisi olmuyor

23 yaşındayım. İlk ilişkide ereksiyon oluyorum ama ikincide olmuyor. Eskiden çok mastürbasyon yapardım, ondan mı? İlk boşalmayı partnerim zevk alsın diye uzatıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, ikinci birleşmeyi elimden geldiğince kafanızdan silmeye çalışıyorum. Yemek yenilmiş ve doyulmuşsa yarım saat sonra ikinci kez yemenin anlamı ve tadı kalmaz. Mide de yemeği kabul etmeyebilir. Bunun gibi düşünün. İki tarafı tatmin eden, süresi yeterli bir birleşme gelecekteki sağlıklı cinselliğin yapısını oluşturur. İlk ilişkide partnerini fazla düşünerek süreyi gereğinden fazla uzatmış olabilirsin. Şahlanan atı hep dizginlemek doğru değildir, unutma.

Büyüklüğü üzüyor

25 yaşında, 1.80 boyunda, 75 kiloyum. Pek çok sevgilim oldu, cinselliği yaşadım. Ama penisim çok büyük. Dikkat etsem de kız arkadaşlarım rahatsız oluyor. Karımı mutlu edemem diye korkuyorum. Ne yapabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, büyük penis özlemi çeken erkeklere ders olsun diye yazıyorum. Çünkü cinsel birleşme anahtarın kilide uyması gibiiki yapının birbirine uyumuyla olur. O zaman kapı açılır. Her şeyin ortası, normali daima iyidir. Örneğin; sen çok yakışıklı, boylu poslu, ideal, her kızın fiziksel olarak beğeneceği bir tipsin. Ama hem sonuçtan korkuyorsun hem de korktuğunun gerçeklik payı var. Bu ölçülerde kızlar, kadınlar ağrı ve acı duyabilirler. Ne yazık ki, penis ameliyatla küçültülmüyor İrade ve kullanma ayarı sende, elinden geleni yap.

Kocam rahatsız oluyor

28 yaşında, evli kadınım. Bir çocuğum var. Eşimle ilişkiye girmek istemiyorum. Kocam çok rahatsız oluyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Neden sevgili okurum, neden? Bana birkaç sebep göster. 1) Eşinin erken boşalması mı var? 2) Kocan kaba ve hoyrat mı? 3) Ailesine çok düşkün, seni ihmal mi ediyor? 4) Sevmiyor musun? Benim aklıma gelmeyen başka bir nedenden mi? Yoksa kendiliğinden mi oluştu? Bunları öğrensek iyi olur. Çünkü sebebe göre çözüm bulmak doğru olur.

Erken boşalıyor

Yedi yıllık evli kadınım. Evlendiğimizden beri eşimin erken boşalma problemi var. Doktora git diyorum, yanaşmıyor. Bir de üstüne üstlük 2-3 ayda bir, ancak o isterse beraber oluyoruz. Bu işin altından nasıl kalkarım?

CEVAP

Sevgili okurum, haklısın. Oyunbozanlık eşinden geliyor. Dengeleri yerine oturmuş bir ilişkiyle evlilik uzun yıllar verimli ve sağlıklı sürer. Kesinlikle iki tarafın da orgazmı olması gerekir. Kadının 10 birleşmenin 5’inde orgazm olması gibi iyidir. Az da değildir. Ama hiç olmaması her ikinizi de cinsellikten koparır. Bu da zamanla evde sürtüşmelere, kavgalara neden olur. Olay senden kaynaklanmadığı için süslenip püslenmeler, cilveler, kuşu yuvasından uçurmaya yetmiyor. Eşinin erken boşalması tedavi olur. Tedaviden sonra kendine güven gelir, birleşme arzusu duyabilir. Yuvanızın bozulmamasını dilerim. Kocan profesyonel yardım almalı.

Sertleşmiyor

24 yaşındayım. İki aydır ilişkim var. İlk kez cinselliği yaşayacağım ama ereksiyon olamıyorum. Ne yapacağım, bu psikolojik mi?

CEVAP

Değerli okurum, yüzde 99 psikolojik diye düşünüyorum. Çünkü bu yaşlarda organik bozukluk olmuyor. Sabaha karşı sertleşmen oluyorsa ya da kendi kendini tatmin ederken sertleşiyorsa organik sorun yok demektir. Ötekiler psikolojinin ayrıntılarında gizli.

Zar kapandı mı?

Dört yıl önce erkek arkadaşımla ilişki yaşadık, benden biraz kan geldi. Doktor “Kızlığın yerinde ama biraz yırtılmış” dedi. Şimdi nişanlıyım, 6 ay sonra evleneceğim. İlk gece kan gelir mi? Dört yıldır ilişkiye girmedim. Acaba kızlık zarı kapanmış mıdır?

CEVAP

Sevgili kızım, zarın kapanmaz ama kan gelme ihtimali olabilir. Bunun da oranı yüzde 50’dir. Her iki sonuca da hazırlıklı ol.

Eşim mutlu olmazsa?

20 yaşındayım ve sertleşme sorunum var. İlişkiye girdiğimde hemen boşalıyorum ama sertleşmiyor. Acaba ne olabilir? Penisimden lif kopmuş olabilir mi? Evlendiğimde eşimi tatmin edemezsem ne olacak? Yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, teorik olarak organik bir bozukluk olduğunu düşünmüyorum. Penise gelen damarlarda tıkanıklık varsa ya da bu gelen kanın geri dönüş yolu üzerinde onu tutan mekanizmada gevşeme olmuşsa sertleşme güçlüğü yaşanır ve bu sürekli olur. Bu tür sürekli sorunlarda penise ultrasonla tetkik yapılır. O da sonuçları yüzde 100 önünümüze koyar. Çok kuşkuluysan bunu yaptırırsın, değilse evlenene kadar beklersin.

Böyle soru yok!

Böyle soru yok!

Evlenince de sürer mi?

22 yaşındayım, bekarım. Mastürbasyon yapınca 2 dakika dolmadan boşalıyorum. Bu durum evlenince de devam eder mi?

CEVAP

Evet okurum, bu durum evliliğine de yansır. O yüzden tedbiri bugünden alacaksın ve ilk iş olarak mastürbasyonu azaltacaksın. Fazla mastürbasyon el bombasına benzer. Erken boşalma ise pimini çekmek demektir. Pimi çektin, mandalı sıktın, atacak yer yok. Kaldı mı elinde bomba? Şimdi gelelim evliliğe. Eşin sana naz yaptı. Sen de nazını anlamadın, dedin ki “Seninle mi uğraşacağım”, çekilden köşene, başladın mastürbasyona. İşte o an bomba patlar. Ya bombayı at elinden kurtul ya da mutluluk beklediğin evliliğin ortasında patlat. Seçim senin.

Günün soruları

Günün soruları

Erken boşalıyorum

19 yaşındayım, daha geciktirici sürerken boşalıyorum. Kız arkadaşımla 15 dakika bakışıyoruz. Yakında evlenmeyi düşünüyorum. Sevgilim bu halimden memnun değil. Bana yardım eder misiniz?

Cevap

Hoş geldin köşemize delikanlım. Uzat şu kulaklarını biraz çekelim. Sana hayatın gerçeklerini öğreteceğim. 1) Tedavi için ortam elverişli değil. 2) Yaşın çok genç. 3) Yakında evlenmeyeceksin. Gel bakalım şöyle 20’li yaşların sonuna, nikahınızı ben kıyacağım. Arpa buğday bile tam oluşmadan tırpan yapılmaz. Bırak şu tırpanı elinden. Şimdilik kızı unut. Yaşın gelmeden evlenme. Eğitim ve meslek konusunda yolun açık olsun.

Kız çığlık atıyor

18 yaşındayım. Kız arkadaşım ilişkide sürekli çığlık atıyor. Birileri duyar diye korkuyorum, normal mi?

Cevap

Okurum, çığlık olabilir de, bu yaşta ilişki normal değil. Dua et el alem duymasın. Senin işin çok zor. Kızın ne yapacağı belli olmaz. Ya gebe kalırsa? Seyreyle çığlıkları. Ya da sen “Ben sana layık değilim” dersen, o çığlıklar seni yerin dibine sokar. 19 yaşında baba olmaya ne dersin? İstersen şu çığlıkçı kıza yol verb Seni uyarıyorum, sonra “Yandım” feryatlarını duymak istemiyorum. Unutma, bu dünya etme bulma dünyasıdır.

Günün sözü

Söz kılıç gibidir, kafa kesilecek yerde keskin tarafını kullan. Ama çoğu zaman bırak kılıfında kalsın.

H.D.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Her kadının jinekoloğuna danışması gereken 7 sorun