Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (6 Ağustos 2018)

Haydar Dümen 6 Ağustos 2018 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç sorulara bakın Haydar Dümen nasıl bir cevap verdi! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği cevaplar...

06 Ağustos 2018, Pazartesi 09:44
A A
Bisikletten düştüm benimki sertleşmiyor

Bisikletten düştüm benimki sertleşmiyor

Bisikletten düştüm, cinsel organım sertleşmiyor. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, kızlardan bu konuda mailler gelir, erkeklerde ise sen başı çektin. Peki senin korkun niye? Bu korku seninle 1 hafta dalga geçti. Rüyanda ise şıkıdım şıkıdım oynattı! Uyandığında tren çoktan gitmiş, organ yuvasına çekilmişti. Erkekler cinsellik için “Dünya bunun üzerine dönüyor” derler. Ama dünya asla yörünge değiştirmez. Arada sahibine nanik yapmaktan da sadistik bir zevk alır. Bu onun cilvesidir. Halk deyimi ‘katır inadı’ geçince yani yakında eski günlerine kavuşacaksın.

Her kadının hayali değil mi?

Her kadının hayali değil mi?

2-3 günde bir beraber oluyoruz. Karım zevk almıyor. “Ne zaman boşalacaksın?” diyor. Geç boşalan erkek her kadının hayali değil mi?

CEVAP

Değerli okurum, evliliğin ilk dönemine halkımız ‘Cicim ayları’ der. Bir süre sonra geçeceğine inanılır. Sizdeki aksi yönde gelişmiş, cicim aylarınız ‘Acım ayları’na dönüşmüş. Düzelteceksiniz. Kayıp olarak bir şeyi arama telaşına kapılmayın. İnsan ruhunun gizemli kapılarını fazla zorlamayın. İlişki isteğine ya da içinizden gelen duygulara fren yapmayın. Gündüzleri işinize bakın, kendinize 3 aylık bir süre tanıyın ve bu konuyu ayrıntılarıyla konuşun. Ama asla birbirinizi suçlamayın.

Sertleşme bitiyor, ne yapayım?

Sertleşme bitiyor, ne yapayım?

24 yaşındayım, 6 aydır kız arkadaşım var. İlk ilişkide erken boşalıyorum. İkinci kez ilişkiye girmek istersem tam sertleşme olmuyor. Ne yapabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, gençlik okul gibiyse, ilişkide ilk denemeler de bu kurala bağlıdır. De ki diplomanı aldın, bir yapı ustasısın. Elin, ayağına dolaşmış olabilir. Senin ritmin haftada 3-4’tür. İlişkiye önyargısız gir, bu sana 3-5 aya mal olur. İlişkiler de bu dönemde rayına oturur. Gün gelecek yelkenler senin eline geçecek. Doktora gerek yoktur. Sadece teknik bilgiler edinip sertleşmeyi düzenleyici haplar alabilirsin. Gelelim kıza; kabak onun başında patlamış. Sevgisi fazla olduğundan başına kakmamış. Sadece üzülmüş ve yatağın kenarına büzülmüş.

İkinciyi canım istemiyor

İkinciyi canım istemiyor

Erken boşalıyorum. Bir defa ilişkiye girince ikinciyi canım istemiyor. Penisimi büyütmek istiyorum. Bunun için ilaç tavsiyeniz var mı?

CEVAP

Değerli okurum, hangisinden başlayalım? Penis büyümez, onu devre dışı bırakalım. O kendi kendine yeter. Senin küçük görmene rağmen evlendiğinde eşin ona dört elle sarılır. Bu bir yana, erken boşalma için kendi kendini tatmin ederken zamanı uzat. Bunun dışında şimdilik yapılacak bir şey yok. Evlendiğinde sürerse tedavisi var.

Kızlık zarım bozuldu mu?

Kızlık zarım bozuldu mu?

3 ay önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdim. İç çamaşırım üzerimdeydi, vajinama baskı yapmadı. İlişkiden sonra kanamam oldu. Zarım bozulmuş mudur? Çok endişeliyim.

CEVAP

Sevgili okurum, endişelenme ama riskin kenarında köşesinde oynuyorsun. Önümüzdeki günler ilişki daha ilerlerse ona dikkat et yeter. Arkadaşının kulağına eğil, “Bak hamile kalırsam başına bela olurum” de, gerisine karışma.

Neden tam sertleşmiyor?

Neden tam sertleşmiyor?

19 yaşındayım, tam ereksiyon gerçekleşmiyor. Sertleşse bile hemen bitiyor. Tam sertleşmeyi nasıl sağlarım?

CEVAP

Değerli okurum, tam sertleşmeyi sağlamak için akşam yemeğini az yiyeceksin. Yumuşak bir yatakta, ılık bir odada hayal kurmaya başlayacaksın. Kurduğun hayallerle uyursan uyanacaksın ki seninki maşallah, elinden gelse kopup ava çıkacak!!! Şimdilik böyle ama evlendiğinde kadının usta olursa seni yolda bırakmaz. Kasaptaki ete soğan doğranmaz.

Hanım daha istekli

Hanım daha istekli

53 yaşındayım, eşim 47 yaşında. Erken boşalma hep var. 2 yıldır sertleşme olmuyor. Ben pek istek duymuyorum. Eşim gün aşırı birlikte olmak istiyor. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, evliliğiniz kurtulacak merak etme. Penisine gelen damarlarda kaçak var mı? İncelenmesi için ultrason gerekir. Orada bozukluk varsa ilacın yararı yok. Ama tedavisi var. Bana göre gençsiniz. Kitaba göre normal bir erkekte cinselliğin bitiş yaşı yoktur. Önce sertleşme sorununu çözelim ki yani arabanın motorunu düzeltelim, ne kadar gaza bakacağız, kaç kilometreye çıkacağız onu görelim. Hız ikinci aşamada düşünülür. Buradaki hız erken boşalmadır. Onu da tedavi ederiz.

Hep bahane uyduruyorum

Hep bahane uyduruyorum

3 yıldır evli kadınım. Eşim sürekli cinsel ilişki istiyor ama beni tatmin etmiyor. Bu yüzden cinsel ilişkiye girmemek için bahane uyduruyorum. Kocamdan ayrılmak istemiyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, eşinden ayrılmak istemiyorsun, anladım. Ama sen de şunu anla ki, evlilik böyle sürmez. Oyunu kuralına göre oynamıyorsun. Önünde ortalama 50 yıl var. Bu durumda kendinle beraber eşini de düşünmek zorundasın. Tek başına sevgi yetmez. Biraz cinselliği öğrenmen, yaşaman ve onun gizemini keşfederek ustalaşman gerekiyor. Sanırım çocuğunuz yok. Şimdilik çocuk yapmayın. Belki profesyonel yardım alabilirsin. İşin zor ama aşılmayacak gibi değil.

Kız çok zevk aldı, neden?

Kız çok zevk aldı, neden?

18 yaşındayım. 1 hafta önce kız arkadaşımla ilişkiye girdik. Ama ben kız arkadaşımdan zevk alamıyorum. Bunun nedeni nedir?

CEVAP

Değerli okurum, nedenleri doğanın gizeminde saklı. Mastürbasyon şartlanmasından kadına geçememenin zorluğunu yaşıyorsun. Bu yaşta yarışa erken başlamışsın. Dilerim, ayağın tökezlenip burkulmaz. Ya da yorulup koşu sahasından çıkmazsın. Dengeler önemli.

Sevgilim hamile mi?

Sevgilim hamile mi?

Sevgilimle sürtünme yolu ile ilişkiye girdik. Vajinasının üzerine 1 damla sperm geldi. Birkaç gün sonra sevgilim sürekli karnının ağrıdığını ve ağzına acı su geldiğini söyledi. Acaba hamile kalmış mıdır?

CEVAP

Değerli okurum, görüntüde hamilelik yok ama bazı spermler sürpriz yaparlar. Saklanırlar bir köşeye, bir gece baskınıyla yumurtayı bulurlarsa gebelik olur. Oranını mı sordun? Onbinde bir. Ne tasa çekiyorsun?

Penisimi çarptım bir şey olur mu?

Penisimi çarptım bir şey olur mu?

21 yaşındayım. Merdivenlerden inerken penisimi çarptım, acaba bir şey olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, bir şey olmadığı için ne yapacağını bilemem. Olmayan bir şeye bir şey yapılmaz. O ağrısını çeker çeker sonunda unutur. Unuttuğunu da bir gece sana rüyanda haber verir.

İlk gece kadın çok ağrı çeker mi?

İlk gece kadın çok ağrı çeker mi?

Evlilikte ilk gece kadında çok ağrı olur mu? İlk gece kızlık zarı kanamazsa vajinaya dışarıdan bakıldığında zar görülür mü?

CEVAP

Değerli okurum, kadında çok ağrı olmaz. Ama refleks olarak kadın karın kasları ve bacaklarını sıkarsa ağrı artabilir. Kızlık zarına dışarıdan bakmakla bir şey anlamazsınız. Sakin olun, asla birbirinizi kırmayın.


Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.