Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (7 Aralık 2019)

Haydar Dümen 7 Aralık 2019 tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar.

07 Aralık 2019, Cumartesi 10:09 Son Güncelleme:
A A

Erken boşalma mı?


22 yaşındayım. Bir aylık ilişkim var. Önceleri boşalma sürem 10 dakikayı buluyordu, şimdi ise 1 dakika. Acaba bana neler oluyor? Kız arkadaşım yüzünden mi?


CEVAP


Sevgili okurum, geçici bir heyecan dalgasından sonra ‘Acaba yine mi erken boşalacağım?’ kuşkusu seni bugünkü duruma getirmiş. Bu uzun zaman devam ederse erken boşalmaya şartlanabilirsin. 1-2 ay sonra eski performansını yakalayamazsan işi uzatma ve uzmandan yardım al.


Zorlanıyorum


18 yaşında kızım. 21 yaşında sözlüm var. Onunla ilişkiye girdik, ben zevk alamadım. Penisi vajinaya girer girmez boşalıyor. Acaba neden? 2-3 ay önce vajinamda aşırı kaşınma oluyordu. İlişkide de yanma oluyordu. Bu 1 hafta sürdü, geçti. Ne önerirsiniz?


CEVAP


Değerli okurum, cinselliğe çok erken başlamışsın. İkinizin de yaşı evlilik için erken. Çünkü evlilik sadece cinselliğe dayalı olduğunda yürümez. Evliliğin bir parçası cinsellik. Tabii ki para kazanmak, doğacak çocukların sorumluluğunu almak gibi görevlerin bulunduğu ciddi bir kurumdur evlilik.


Bunları neden yazıyorum? Çok hesaplı ve dikkatli davranmak gerekir. Sözlünün erken boşalması var. Onun heyecanlarından, psikolojik ve cinsel yapısından tabii ki biraz da senin gençliğinden kaynaklanıyor. Evlenince işler düzelir diye düşünüyorum.


Orgazm olamıyorum


2 aylık evli kadınım. Son zamanlarda orgazm olamıyorum. Bir de akıntım var. Acaba iltihap mı var? Orgazm olmam 2 saati buluyor, normal mi? Ne yapmalıyım?


CEVAP


Sevgili okurum, cinselliğindeki yanardağın patlamasıyla sönmesi bir olmuş. Ve çok erken başlamış bir ters tepme. Akıntının da olumsuz rolü olur.


Kendine güven duygunu yitirirsen, vajinadaki kayganlık oradaki sinirlerin algılama kapasitesini azaltmış olabilir. Herhangi bir olumsuzlukta geri çekilme yerine olayın üzerine giderek ona çözüm ara. Karamsarlığa kapılma, bir kadın-doğum uzmanına mutlaka git.


Kızı unutamıyorum


20 yaşında kızım. Geçen yıl biriyle çıktım, onu çok sevdim. Onunla bir gece birlikte kaldık. Benim evleneceğini söyledi. İlişkiye girmedik ama sabaha kadar seviştik. Şimdi beni terk etti. Onu unutamıyorum. Bana yardım edin.


CEVAP


Sevgili yavrum, ne diyelim denedi, işine gelmedi. Ayakkabı bile alırken giyersin, dar ya da bol gelir. Ya da tam tersi ayağına iyi oturur. Ama şekli hoş, derisi yumuşak değildir. Gönül bu. Eskilerin deyimi ile ota da konar, .... konarmış. Herkes de kendi istediğini, dengesini arar.


Derdin ne yavrum? Evlendikten 6 ay sonra gitseydi daha mı iyiydi? Hele bir de çocuk yaptıktan sonra aynı şey olsaydı? Şanslısın, arkana dönüp bakma.


Şap varmış


Yurtta kalıyoruz, yemeklere şap koyuyorlarmış. Cinsel hayatımız azaldı, bu ileride sorun yaratır mı?


CEVAP


Değerli okurlarım, şap yok. Yurdun sizinle ne alıp veremediği var. Yurt müdürünün kızı var da onu sizlerden korumaya mı çalışıyor? Ama toplumsal bir hipnoz yaratarak kendi kendini telkinle etkiliyorsunuz. Yemeğe devam, gıdasız kalmayın. Sizinkiler işini bilir, onun da dinlenmeye ihtiyacı olabilir.

Yatakta mutsuzum


20 yaşında ilk kez bir kadınla beraber oldum. Genelevdeydi, kötüydü. Cinsel arzularımı hep kendimi tatminle giderdim. 36 yaşındayım, param var, yatakta mutsuzum. Evlenmeyi düşünüyorum ama endişeliyim. Ne yapayım?


CEVAP


Değerli okurum, kadınlardan bu denli uzak kalma. Güçlü ve dinlenmiş bünyenin idare edilmesi de güç olur. Spor yapmak, açık hava yürüyüşleri cinsel gücünün dışarıya atılmasına yardımcı olur.


Mastürbasyonu bırakmalısın. Her alışkanlık gibi kolay bırakılamaz. Ancak tek çıkar yol, iradeni kullanman. Mastürbasyonun yerini normal cinsel doyumların alması daha doğrudur. Beğeneceğin, seveceğin bir kadınla evlen.

Eşim rahatsız olur mu?


25 yaşında, bekar kızım. Mastürbasyon yapmasam da biraz tahrik olunca hemen boşalıyorum. Evlendiğimde çabuk boşalırsam ve akıntı olursa eşim rahatsız olur mu?


CEVAP


Sevgili okurum, sen tatmin olmayı yani orgazmı bilmiyorsun. O akıntıya halk “Zevk suyu” diyor. O akıntı olmazsa, cinsel birleşme zor olur. Çünkü akıntı kayganlık sağlar.


Bu da birleşmeyi kolaylaştırır. Ön sevişmede aynı akıntı yine olacak. Bu da erkeğin hoşuna gidiyor. Çünkü beğenildiğini anlıyor ve gurur duyuyor. Bazı şeyleri gereksiz dert etmeyin.


Anlaşılır mı?


23 yaşında kızım. Bir ilişkim var. Onu çok seviyorum. İlk ilişkide kan gelmedi. Doktor esnek olduğunu, kanama olmayacağını söyledi. Ben başkasıyla evlenmek zorunda kalırsam kan gelmediği için doktora gittiğimde önceden ilişkiye girdiim anlaşılır mı?


CEVAP


Sevgili okurum, böyle bir şey anlaşılmaz. Hayat senin ve kaptan sensin.

BÖYLE SORU YOK!


Kocamdan soğuyorum


26 yaşındayım, 3 yıllık evli ve bir evlat sahibiyim. Kocam çok duyarsız, ilişkide tek kendini düşünüyor, oldu bittiye geliyor her şey. Ondan soğuyorum. Ne yapmam lazım?


CEVAP


Sevgili okurum, bencil erkekler her zaman var ve olacaktır. Erkeklerin bir kısmı şunu anlamıyor. Ortada çok güzel, çilekli bir pasta var. Ağzın sulanıyor, iştah tam yerinde. Ortam ateşli, içte yangın. Cilve en estetiğinden kızımız daveti veriyor. Ah bir de ne görsün, seks oburu eşi pastanın tamamını yemiş.


Kızımızın da tadı damağında kalmış. Bu hep böyle sürerse bir gün mide kapısını kapatacak, verse de yemeyecek. Sevgili okurum, eşinle iletişim kur ve derdini ona anlat. Anlat ki aklı başına gelsin. Hakkın olan pastanın yarısını sana versin, durumunu bana yeniden yaz.

GÜNÜN SORULARI


Yapmam gerekir mi?


19 yaşında kızım, mastürbasyon yapmıyorum, doğru mu? Ya da yapmam gerekiyor mu? Bana yardım eder misiniz?


CEVAP


Sevgili okurum, bu köşede hem doktorum hem de aile bireylerinden biriyim. Burada hem bireyi hem de toplumu hedef alıyoruz. Biz aileyi, ailenin gelecek kuşaklarını, kişinin kompleksleri üzerinde dururuz.


Güzel kızım, bu konuda ben sana yap ya da yapma diyemem. Bu kararı sen verecesin. Eğer bedenin mastürbasyon yapmak istiyorsa akan nehri kimse durduramaz. Gönlüne göre davran.


Halsiz düşüyorum


Çok istekliyim ama ilk ilişkiden sonra halsiz düşüyorum, ikinci ilişkiye girsem bile boşalmakta zorlanıyorum. RUMUZ: TAHİR


CEVAP


Değerli okurum, heyecan kasırgasına yakalandığın kesin. Tahirciğim, odada kırmızı ışık, ipek çarşaf serilmiş, havada aşk kokusu, romantizm üst düzeyde, eşin seni bekliyor. Baktın ki 1 saat geçmiş. Eller yana düşmüş, dizlerde derman kalmamış, kan ter içindesin.


Bırak kendini ve gevşe. Sen de organ da yorgun. Eşine sarıl uyu ve uyut. Günler hep senin. Bu arada aklını da geliştir, film izle, kitap oku ve tiyatroya git, güzellikleri de gör.


GÜNÜN SÖZÜ


Aşk güneş gözlüğü gibidir. Mutlaka takılmalıdır ama güneş batınca işe yaramaz. H.D.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Eski çağlarda kullanılan doğum kontrol yöntemleri