Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (7 Kasım 2021)

Cinsellik yıllar içinde rayına oturur. Kadınlar belli bir zaman diliminden sonra zevk alır. Acele etmeyin ve cinsel ilişkiyi kafanızda büyütmeyin. Eğer büyütürseniz siz ve eşiniz mutsuz olur. Bu sıkıntıların evin her yanına yansıyacağını unutmayın.

07 Kasım 2021, Pazar 08:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Orgazm olamıyorum

Orgazm olamıyorum

29 yaşında, 6 aylık evli kadınım. Eşimle ilişkide boşalıyor ama ben ancak klitoris yoluyla orgazm oluyorum. Ben niye vajinal orgazm olamıyorum?

CEVAP

Sevgili okurum, klitoris orgazmdan vajina orgazma geçiş zamana bağlıdır. Bu da fantezi ve başka tekniklerle sağlanabilir. Ama bu köşeden açıklayamam. Biraz sabırlı olun. Gerekirse bir uzmana başvurabilirsiniz.

Evlenince kan gelir mi?

Evlenince kan gelir mi?

26 yaşında kızım. Mastürbasyon yaparken biraz acı ile birlikte 3-4 damla kan gelmişti. Evlendiğimde yine benden kan gelir mi?

CEVAP

Bilemem ki yavrum. Burada ihtimalleri konuşuyoruz. Evlendiğinde kan gelebilir de gelmeyebilir de. Dahası bu konuda jinekolojik muayeneden geçsen bile bir oran içinde doktor bile kanın gelip gelemeyeceğini tam bilemez.

Kız hamile mi?

Kız hamile mi?

22 yaşındayım ve 10 gün önce kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Bu sırada cinsel organından kan geldi. adet de görmüyordu. Sizce kızlığı bozulmuş mudur? Son günlerde kahverengi akıntıları oluyormuş. Sizce hamile kalmış olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, kız arkadaşının kızlık zarı incinmiş olabilir. İçeriden gelen kahverengi sıvı rahimden gelen bir olay olsa gerek. Örneğin, kan ya da iltihap. Şu aşamadan sonra kız arkadaşını jinekolog bir arkadaşımız görse iyi olur.

İstekliyim, korkuyorum

İstekliyim, korkuyorum

28 yaşında kızım, nişanlıyım. Deneyimim yok. Nişanlımla ilişkiye girmek fikri pek iyi gelmiyor. İstekli olmama rağmen ilişkiden korkuyorum. Bana ne önerirsiniz?

CEVAP

Sevgili okurum, ruhunun alt yapısı hazırlanmalı. Cinsel birleşme olur. Aslında gözde büyütülecek bir şey değil. Sende alt yapı şu anda hazır değil. Karmaşık duyguların bir yana, nişanlını da özümsemiş değilsin. Yaş olarak iyi bir yaştasın. Durumunu tekrar tekrar değerlendir. Ama hangi tür yaşarsan yaşa, bazı sorunlarla karşılaşacaksın. Bu aşamada oyun gibi serüvenlere girmemeni ama evleneceğin kişiyi çok iyi değerlendirip tartmanı öneririm.

Rahatsız olur mu?

Rahatsız olur mu?

25 yaşında, bekar kızım. Ben mastürbasyon yapmasam da biraz tahrik olunca hemen boşalıyorum. Evlendiğimde ön sevişme sırasında boşalırsam ve akıntı olursa eşim rahatsız olur mu? Bunun tedavisi var mı?

CEVAP

Sevgili okurum, anlattığın akıntı tatmin olma akıntısı değil. Sen tatmin olmayı yani orgazmı bilmiyorsun. O akıntının adına halk “Zevk suyu” diyor. O akıntı olmazsa, cinsel birleşme biraz zor olur. Çünkü akıntı kayganlık sağlar. Bu da cinsel birleşmeyi kolaylaştırır. Tabii ki ön sevişmelerde aynı akıntı yine olacak.

Nasıl uzatırım?

Nasıl uzatırım?

19 yaşındayım, 1.80 boyunda ve 84 kiloyum. Penisim 14 santim. Kızlar umursamıyor ama bana küçük geliyor. Acaba cinsel organımı nasıl uzatabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, penisinin boyu zaten uzun. Eğer 3-4 kilo verirsen bir santim kadar da kasık yağından kurtulursun. Böylece daha da büyükmüş gibi gözükür. Hapla büyümez. Kendiliğinden de büyüme artık sona ermiş. Ama 14 santime daha da büyük penis istemek gereksiz. Aslan gibi delikanlısın. Akıllı ol, beynine bilgi doldur.

Kız beni istemiyor

Kız beni istemiyor

19 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye giriyorduk ama temmuzdan beni benimle olmak istemiyor. Sizce neden?

CEVAP

Değerli okurum, kız vicdan muhasebesi yaptı, doğru yola girdi. Kendi yanlışlarını ve senin bazı olumsuzluklarını yakaladı. Kızı baştan çıkartmaya uğraşma. Hayatına ve yollarına dikenli teller döşeme.

Midesi bulanıyor

Midesi bulanıyor

Kız arkadaşım 18 yaşında. Cinsel ilişkiye girdikten sonra kızın midesi bulanıyor, kusuyor. Ne yapmalıyız?

CEVAP

Değerli okurum, kız arkadaşın cinselliğe hazır olmadığı gibi psikolojik, eğitim yapısı ve değer yargılarından dolayı bilinçaltı bir etkiyle tepki veriyor. Şimdilik kız arkadaşının üzerine gitme. Çünkü gelecekteki cinselliği bu yolda gelişirse baskı altında kalır. İleride hiç mutlu olmaz.

İzin vermiyor

İzin vermiyor

19 yaşındayım. Sevgilim var ve biz öpüşmekten öteye gidemedik. Çünkü sevgilim izim vermiyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, sevgiline uyacaksın. Ama her ilişki cinsel birleşmeyle bitmez. O yol sakıncalı, taşlı bir yoldur. Belki insana zevk verir ama tehlikesi de büyüktür. Bir de buna sorumluluk eklediğinizde öyle gözü kapalı gidilecek bir yol değildir.

Baba olur muyum?

Baba olur muyum?

18 yaşındayım, haftada 5-6 kere mastürbasyon yapıyorum ama çok az meni geliyor. Benim korkum ileride çocuk sahibi olamamak. Sizce böyle bir şey olabilir mi?

CEVAP

Değerli yavrum, biraz bekle ve sabırlı ol. Yumurtalar normalden küçük ise yani hala bir badem büyüklüğüne erişmemişse endokrinoloji ya da üroloji uzmanlarına başvurabilirsin.

İlişki uzuyor

İlişki uzuyor

19 yaşındayım, erken boşalıyorum. Bu yüzden o mavi haplardan kullanıyorum. O zaman ilişki uzun sürüyor. Bu ilacın ilişkim için bir sakıncası var mı?

CEVAP

Değerli okurum, sözünü ettiğin hapın erken boşalmaya bir katkısı yok. Bu yaşlarda bu tür haplar kullanman anlamsız.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Elini bile tutturmuyor

20 yaşındayım. Bir yıldır bir kız arkadaşım var ama daha elini bile tutamadım. Çünkü kız arkadaşım istemiyor. Koluna dokununca huylanıyormuş. Hocam, ciddi bir ilişki düşünüyorum ama şimdi elini bile tutturmuyorsa evlendikten sonra nasıl olur, bilmiyorum. Sizce neden böyle yapıyor?

CEVAP

Bu yaşta ne ciddi ilişkisi, ne evlenmesi Haydar Hocasız kalası amaçsızlar! Evlendirme memuruyla randevunuz mu var ki evlilikten sonrasını düşünüyorsun? Sizler hala okulunuzun yolunu aşındırıyor olmalısınız. Evlilik sözü, ağzınızı büzücü olmalı. Gelelim kız arkadaşının huylanmasına. Yavrum, onun surları da, bekçisi de kendisi. Korumak için elini kolunu kenetlemiş, gözlerini kapamış. Fazla sıcakta kalıp kanını oynatmıyor. Bir taş bile sökülürse, sur rahat çöker biliyor. Sonra ayıkla pirincin taşını, oynatma aklını başını.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Karıma nasıl davranayım?

23 yaşındayım, cinsel organım çok büyük. Ben ona küçük diye sesleniyorum. Hiçbir kızla ilişkiye giremiyorum. Yakında evleneceğim. Nasıl davranmam gerekiyor ki karım korkmasın. Yol gösterin.

CEVAP

Okurum, küçük diye diye onu azdırdın. Kendisi biraz beyinsizdir. Sana yaranmak için sen uyurken bile antrenman yaptı. Durmadan yattı kalktı. Yüzü koyun yatarken şınav çeker gibi, sırt üstü yatarken de ağırlık kaldırır gibi çalıştı. Şimdi ne yapacaksın? Kesilip atılmaz. Satsan, satılmaz.

Her şeye rağmen gizli bir böbürlenme de sezdim mailinde. Eee büyüklük, otoritede, parada, idarede her yerde geçerlidir. Ancak bu konuda orta boylar değerlidir. Yine de şanslısın. Büyük eli, ayağı rahat kullanamazsın ama bu namerdi idareli kullanırsan fena mı yani, yarısı sana kar kalır.

İkna edemiyorum

İkna edemiyorum

20 yaşındayım, 1-2 ay öncesine kadar hiçbir sıkıntım yoktu fakat artık sertleşmiyor. Acaba ne yapmalıyım?

CEVAP

Aman yavrum, sen sertleşme zaten. Erkeğin hoşgörülüsü, yumuşak başlısı, seveceni ve anlayışlısı adam olandır. Bu yaşta, olur böyle durumlar. El ayağa dolanır, zamanla bu heyecanlara ruhunuz da alışır. Aşılmaz sorun gibi görünen doğal yollar, deneyimlerle aşılır. Yeter ki lafla peynir gemisi yürütmeyin, kafayı seksle üşütmeyin. Biraz bu işlere ara ver, dinlen. Zamanı gelince evlen. Sorunun devam ederse, çözüm hekimlerden.

GÜNÜN SÖZÜ

Treni kovalayan köpek önce egosunu tatmin eder. Sonra sahibinden daha fazla yemlenmeyi bekler. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (6 Kasım 2021)